Хто такий митний брокер?

Митним брокером називають спеціаліста, який надає допомогу в оформленні вантажів під час проведення зовнішньоекономічних операцій (імпорту чи експорту). До сфери його діяльності входить значний спектр послуг – від надання консультацій та заповнення декларацій до сприяння у транспортуванні товарів.

Розглянемо докладніше, які послуги надає митний брокер, як правильно вибрати такого фахівця та які плюси співпраці з ним.Щоб замовити таможенно брокерские услуги Харьков — переходьте за посиланням.

Які послуги надає митний брокер?

У нормативній базі, що діє, відсутній термін «митний брокер». На підставі положень ТК ЄАЕС такого фахівця називають митним представником. Його правничий та обов’язки, особливості виконання основних функцій визначено у 55 главі зазначеного кодексу.

Імпортер або експортер при здійсненні ЗЕД за бажанням може скористатися послугами представника або оформити вантаж самостійно. Брокер надає допомогу у:

 • Добір кодів ТН ЗЕД. Це дозволяє знизити витрати при ввезенні чи вивезенні продукції та уникнути штрафів.
 • Разове постачання зарубіжних товарів. Наприклад, якщо компанія ввозить прилади або пристрої для потреб і не планує в майбутньому здійснювати зовнішньоекономічні операції.
 • Оформлення необхідної документації. Для окремих видів товарів потрібно додатково отримати дозвільні документи, що підтверджують їхню якість та безпеку для споживача.
 • Розрахунки розміру держмита та інших платежів.
  Діяльність митних представників регламентується положеннями міжнародного законодавства.

Як правильно вибрати митного представника?

Щоб не стати жертвою шахраїв і запобігти незапланованим витратам, при виборі брокера слід звернути увагу на наступні моменти:

 1. Реєстрація компанії у єдиному реєстрі. До здійснення зовнішньоекономічних операцій допускаються фірми, які у порядку внесені до єдиного реєстру. Якщо митний представник у цьому переліку відсутня, він не має права здійснювати діяльність.
 2. Наявність страховки. Відповідно до положень закону брокери страхують свою відповідальність. За рахунок зазначених коштів відшкодовується фінансовий збиток, заподіяний клієнту внаслідок помилкових дій представника.
 3. Надання фінансових гарантій виконання зобов’язань. Крім страховки, під час укладання угоди надання послуг представник зобов’язаний гарантувати виконання взятих він обов’язків. Якщо брокерська фірма може здійснювати всі види зовнішньоекономічних операцій, сума фінансового забезпечення становить від 500 тисяч євро.
 4. Організаційна форма брокерської організації. Послуги з митного оформлення вантажів немає права надавати муніципальні та держ. підприємства.
 5. Тривалість роботи над ринком. Щоб уникнути можливих ризиків, варто віддавати перевагу компаніям, які надають представницькі послуги щонайменше 5 років.
 6. Наявність позитивних відгуків. Можна скористатися рекомендаціями контрагентів або вивчити інформацію про брокера в Інтернеті.

Також слід уточнити у фахівця, за якими транспортними напрямками та з якими видами вантажів він працює.