Форми для виготовлення свічок

Кожен, хто виготовляє свічки ручної роботи, завжди стоїть перед вибором: який матеріал найкраще підходить для свічкових форм? На сьогоднішній день відповідь однозначна: звичайно ж, силікон. Відповідь очевидна і логічна, якщо знати, що таке силікон.

По-перше, це дуже м’який і гнучкий матеріал, з якого після застигання дуже легко виготовити свічку; по-друге, поверхня силікону рівна і не має нерівностей, як у металевої форми, що надає свічці ідеально гладку форму без нерівностей. Свічкова маса, або парафін легко заливається в силікон і швидко застигає.

Цей матеріал можна використовувати для виготовлення форм з дуже складними і делікатними деталями на поверхні свічки. З такої поверхні залишки сировини дуже легко видаляються простим промиванням водою. На відміну від пластикових, силіконові форми не можуть розбитися.

Давайте розглянемо, як робити свічки в цих формах. Перш за все, переконайтеся, що вони абсолютно чисті. Якщо це не так, їх потрібно вимити водою і висушити. Якщо сушка буде неякісною, виріб вийде бракованим — з нальотом. Далі потрібно подбати про гніт, який ви або купили занадто рано, або відірвали власноруч. Його можна прикріпити до зубочистки або сірника з одного боку і закріпити у верхній частині форми, протягнувши вільний кінець через всю форму і витягнувши його з іншого боку. Потім форму закріплюють гумками або іншим способом.

Розтоплюємо сировину, з якої будемо робити свічки. Цей процес потрібно проводити на водяній бані. Нам знадобляться два горщики. Один повинен мати більший діаметр, ніж інший. Сировина для виготовлення свічок повинна добре розплавитися і не утворювати грудочок. Якщо ви хочете додати до свічок ароматизатори, саме час додати їх у розплавлену масу. Тепер сировину можна акуратно розлити у форми і дати нашим виробам застигнути. Візьміть ніж і зріжте зайві шорсткості у верхній частині форми. Свічці знадобиться досить багато часу, щоб охолонути, найкраще — не менше доби. Пам’ятайте, що різкі перепади температури можуть пошкодити виріб. Тому найкраще залишити свічку остигати в приміщенні при середній температурі +18…+20ºC.

Після закінчення цього часу вийміть виріб з силікону. За допомогою ножиць обріжте краї гніту так, щоб вони виглядали естетично і виступали на необхідну довжину за поверхню свічки. Тепер ви готові! І найголовніше, пам’ятайте, що при роботі з силіконом не можна використовувати гострі предмети, інакше поверхня може бути безповоротно пошкоджена. Також не слід застосовувати надмірну силу, щоб витягти свічку з форми.