Нові контракти дозволять G4S повернути колишні позиції

Нові контракти дозволять G4S повернути колишні позиції
G4S, найбільша в світі охоронна компанія, в перші за шість місяців поточного року продемонструвала свої наміри повернути колишні позиції в охоронній індустрії. За цей час в країнах, що розвиваються і на північноамериканському континенті були укладені нові контракти.

Зараз більше 618 тисяч співробітників G4S працюють в 120 країнах. Але, незважаючи на розмах діяльності, керівництво ПОП зайняте пошуком проблем у своїй імперії, в якій після серії скандалів, пов’язаних з урядовими контрактами, стали виявлятися тріщини. G4S оголосила про свої перемоги в ряді тендерів — загальна вартість нових трудових угод оцінюється в межах 1,2 мільярда фунтів стерлінгів, серед іншого — це контракт на забезпечення безпеки портів в Бразилії.

За піврічний період, що завершився 30 червня, прибуток G4S від основної виробничої діяльності до сплати відсотків, амортизації та податку — з урахуванням коливань валютного курсу — зросла на 6,3% (до 185 мільйонів фунтів стерлінгів). Обсяг фінансових надходжень збільшився на 4%, до 3,4 мільярда. Багато в чому такий стрибок слід відносити за рахунок ринків, що розвиваються.

Генеральний директор компанії Ешлі Алманцев проводить реформування менеджменту — скорочує витрати, намагається поліпшити клієнтський сервіс і реорганізувати слабкі дочірні підприємства. Він каже, що все ще чекає багато роботи, але також уточнює, що компанія не буде переслідувати будь-яку комерційну можливість. За словами боса ПОП, «трансформація G4S видна неозброєним оком».

В рамках програми ліквідації збиткових дочірніх структур охоронна компанія отримала 160 мільйонів фунтів стерлінгів від продажу шести своїх бізнес-підрозділів, у тому числі і шведського розробника сигналізаційних систем. На завершальному етапі знаходиться операція з продажу US Government Solutions, підприємства, нещодавно уклав угоду з американською військовою базою Гуантанамо на Кубі. Разом з тим, охоронний гігант розширює деякі напрямки свого бізнесу, серед іншого це консультаційні послуги з оцінки ризиків в Іраку, Афганістані та інших близькосхідних країнах, а також недавно з’явилася технологічна компанія в США.

На британських островах за перше півріччя 2014-го обсяг фінансових надходжень G4S скоротився на 2% (до 790 мільйонів). ПОП несе репутаційні втрати через все ще триваючого розслідування Бюро по боротьбі з шахрайством в особливо великих розмірах. Відомство завело щодо G4S справу про завищення вартості контракту на відстеження пересувань засуджених за допомогою електронних браслетів. Як відомо, деякі з ув’язнених, за якими ПОП повинно було спостерігати, перебували у в’язниці, а когось і зовсім не було в живих.

Незважаючи на все це, G4S вдалося укласти досить багато нових трудових угод. Аналітик Whitman Howard Стівен Роулинсон називає це «затяжний грою»: «G4S успішно виконує свою програму по стабілізації бізнесу, загалом, компанія стає на шлях переходу до стійкого зростання». Збільшуються в ціні і акції G4S.

Алманцев — колишній управлінець нафтогазової компанії BG Group. Він зайняв пост гендиректора ЧОП після низки невдалих проектів (в числі яких — поглинання 2011-го року і помилка G4S з Лондонської Олімпіадою 2012 року), що спровокували догляд Ніка Баклс, попередника Алманцев. Зараз компанія підшукує нового керівника британського підрозділу, оскільки в травні Едді Ештон був змушений піти зі своєї посади. До речі, за два роки в британському підрозділі змінилося три керівника.

Чиста заборгованість компанії за минуле півріччя склав 1,7 мільярда фунтів стерлінгів, що відображає сезонність фінансових потоків цього ЧОП. Загальний оборот за минулі шість місяців скоротився на 212 мільйонів. Для порівняння, за аналогічний період минулого року цей показник був на рівні 224 мільйонів. Частково це сталося тому, що G4S довелося виплатити 109 мільйонів в якості компенсації за контрактом на моніторинг пересувань засуджених.