Knightscope K5 — робот, здатний змінити охоронну індустрію

Knightscope K5 - робот, здатний змінити охоронну індустрію
Яку користь чи шкоду може принести робототехніка людству в його науково-фантастичному майбутньому? У голлівудських фільмах цій темі присвячено чимало, але, мабуть, це майбутнє вже настало і початком нової епохи, швидше за все, слід вважати день, коли компанія Knightscope представила громадськості K5 — першого робота, якому може знайтися практичне застосування у сфері охорони.

K5 ще проходить різні тестування, але у цієї системи, зовні вже дуже змахує на R2D2 з «Зоряних воєн», достатньо потенціалу, щоб докорінно змінити всю охоронну індустрію. Чи не оборонну чи військову, а саме індустрію охоронних компаній, що генерує тільки в США близько 28 мільярдів доларів щорічно.
Вільям Сантана Лі, генеральний директор організації, що створила K5, воліє не називати Knightscope компаній, що спеціалізується в сфері роботехники. «Ми — охоронна компанія, — пояснює Лі. — Перша думка, яка прийшла мені в голову одним прекрасним ранком, була про небезпечну і в той же час нудної, рутинної роботи, що не зазнавала змін по частині методології з часів її виникнення. І от мені і подумалося, що настав час змін ». Лі каже, що норма плинності кадрів у більшості приватних охоронних компаній перевищує 400% — більше навіть, ніж у промисловості фастфуду. «Чи можна собі уявити, що кожен квартал необхідно приймати на роботу нову команду?» — Пояснює Лі.

Друзі сайту: якщо ви проголодалися на роботі, тоді обед в офис може стати чудовим рішенням, якщо у вас немає можливості пообідати.

У Сполучених Штатах налічується близько 1,3 мільйона охоронців, по всьому світу — більше 20 мільйонів приватних сек’юріті і співробітників правоохоронних відомств. Коли до 2024 року населення планети досягне 8 мільярдів, апарат правоохоронних служб фізично буде не в силах виконувати свою роботу належним чином — такий макротезіс засновника Knightscope.

«Так далі тривати не може. Люди ризикують своїм життям за мінімальну плату, але ж існують «розумні технології», яким під силу впоратися з роботою [охоронця]. Технології, які б могли виконувати цю роботу з більшою ефективністю і без ризику для безпеки », — пояснює Лі, за словами якого представники ряду великих ТРЦ на північноамериканському континенті чекають-не дочекаються, коли K5 з’явиться на прилавках магазинів.
Knightscope K5 - робот, здатний змінити охоронну індустрію
Knightscope K5, крім іншого, наділений здатністю аналізувати поведінкові особливості, він обладнаний датчиками руху і присутності, системою термовіденія, пристроєм звукозапису і HD-відео, GPS, 3D-картографією, пристроєм, що виявляє наявність біологічного, хімічного і радіоактивного зброї. «Ми займаємося вирішенням складної проблеми, що стосується кожного», — говорить Лі, на переконання якого автономна роботехника може істотно вплинути на зниження рівня злочинності.

Період тестування Knightscope K5 триватиме до початку 2015 року — протягом цього часу інженери компанії планують виправити деякі недоліки технології.
Зі слів керуючого Knightscope, створення цього робота інспірувала трагедія, що трапилася в початковій школі Сенді-Хук (штат Коннектикут) в 2012 році. «У США налічується більше 185 тисяч шкіл і понад 19 тисяч правоохоронних агентств. Кадрів не вистачає, а технологічні рішення, які б могли вирішити цю проблему поки не задіюються, — зазначає Лі. — Зазначена технологія дозволяє використовувати абсолютно новий підхід».