Topsgrup — індійська охоронна компанія, що працює за принципом служби порятунку «911»

Topsgrup - індійська охоронна компанія, що працює за принципом служби порятунку «911»
Прабхат Джаухарі займає пост генерального директора Tops Air Rescue and Topsline Life Response Services — першої приватної охоронної служби в Мумбаї, що спеціалізується по частині надзвичайних ситуацій. Служба була створена 2004 компанією Topsgrup. Команда Topsgrup, що складається з минулих необхідну підготовку співробітників, брала участь у спільній з поліцією Мумбаї операції під час терористичних нападів 26 листопада 2008 року. Тоді завдяки злагодженим діям поліції і приватних охоронців вдалося врятувати 150 людей.

Журналісти порталу India Ink поговорили з доктором Джанахі (у нього є диплом анастезіолога) про участь його співробітників в рятувальників операціях 2008 року, а також про проблеми Мамбай, що належать до сфери безпеки:

— Topsgrup стала однією з перших приватних охоронних компаній в Індії, тоді як більшість інших служб безпеки перебувають у державній власності. Чи є необхідність у тому, щоб такий сервіс надавався приватними організаціями?

— Ідея створення Topsgrup належить Дивану Рахулу Нанді. У 2004 році він заснував компанію, виявивши недолік професійної допомоги, що надається жителям Мумбаї. Topsgrup являють собою компанію, що спеціалізується на рятувальних операціях, — можливо, єдину в своєму роді, оскільки її робота організована на зразок американської служби «911».

Ми приїжджаємо на виклик протягом дев’яти хвилин. Причини, з яких люди до нас звертаються, різні: нападу, домагання, ДТП, грабежі, короткі замикання та інші. За можливість користуватися послугами встановлена щомісячна плата в розмірі трьох доларів. На сьогоднішній день штат Topsgrup в Мумбаї налічує близько 300 тисяч осіб; надалі ми плануємо почати роботу в Бангладеш і Делі. У Мумбаї у нас є 30 автомобілів, обладнаних засобами для гасіння пожеж та надання допомоги постраждалим під час терористичних атак або природних катастроф, таких як повені, і 70 мотоциклів для транспортування лікарів або бійців спецпідрозділу.

Державні служби не надають необхідну допомогу, тому люди погоджуються платити за наші послуги.

— Яка була роль Topsline в рятувальних операціях 26 листопада 2008?

— Вночі, під час терористичного нападу 26 листопада, коли у Leopold Cafe пролунали перші постріли, ми доставили в лікарню вісьмох постраждалих. Надалі комісар поліції Мумбаї повідомив, що йому необхідно більше людей, після чого наші співробітники були спрямовані в «Тадж» (готель «Тадж-Махал»), «Трід» і «нарід». Національна гвардія не змогла вчасно приїхати на місце події, тому нашим охоронцям довелося надавати допомогу поліції, внаслідок чого вдалося врятувати 24 чоловік, що знаходилися в номерах готелю «Тадж». За три наступні дні охоронці Topsline врятували ще 150 чоловік.

— Чи змінилося ставлення населення Індії до питання про безпеку і охоронним службам, зокрема, після трагедії, що сталася?

— Думаю так. Сьогодні жінки носять з собою перцевий балончики, домовласники намагаються убезпечити житла, встановлюючи системи відеоспостереження та сигналізації. Після 26 листопада біля нашої компанії збільшилася кількість клієнтів. Хоча, загалом, Індія залишається країною, жителі якої не вважають страхування життя чимось необхідним. Люди не хочуть витрачатися на заходи безпеки. Але ситуація поступово змінюється. Після терактів практично в кожному корпоративному будівлі стали проводитися певні програми безпеки і періодичне інспектування.

— Які основні тенденції в сучасній охоронної індустрії?

— Останнім часом зростає попит як на електронні системи відеоспостереження, так і на офіцерів охорони, різні розвідувальні програми, такі як перевірка на благонадійність під час прийому на роботу. Люди вимагають більш якісного сервісу — в секторі існує брак професійних компаній.