Власники індійських ПОП виступають проти іноземних інвестицій в охоронні структури

Власники індійських ПОП виступають проти іноземних інвестицій в охоронні структури
Власники індійських ПОП висловлюються проти пропозиції, які б дало можливість збільшити обсяги прямих іноземних інвестицій в місцеві охоронні підприємства. Свою позицію вони аргументують тим, що такий крок може виявитися згубним для охоронного сектора. Транснаціональні компанії, у свою чергу, прагнуть збільшити приплив іноземних інвестицій в індійські фірми.

Комісія Анвіда Майрама, який очолює департамент з економічних питань Міністерства фінансів Індії, рекомендувала дозволити залучення коштів іноземних інвесторів у повному обсязі. На поточний момент дозволяється наявність 49%. Для цього може знадобитися внесення поправок в закон про регулювання діяльності приватних охоронних агентств від 2005 року. «До прийняття цього закону керуючі будь-якої зарубіжної компанії мали право інвестувати в охоронний сектор індійської держави. Але c затвердженням закону допустимий поріг інвестицій знизився до 49%. Урядовці розглядали можливість внесення змін до чинного законодавства, а ми, в свою чергу, запропонували обмежити частку в ПОП, яка може належати закордонному інвестору до 51%», — пояснює Кунвар Вікрам Сінд, голова Центральної асоціації приватної охоронної індустрії.

Друзі сайту: можливо вас зацікавлять надійні та якісні натяжные потолки в Ярославле, встановлення яких ви можете замовити за доступними цінами!

Аналітики кажуть, що за наявності існуючих обмежень закордонним компаніям, перш ніж вкладати гроші в індійські ПОП, доведеться радитися з Комісією з іноземних інвестицій.

Зміна законодавства, про який йде мова, може збільшити потоки інвестицій у такі галузі, як підготовка охоронного персоналу й поставка необхідної екіпіровки, вважає Рамех Айер, віце-президент і генеральний директор базується в Лондоні компанії Topsgrup. Проте він також зазначає, що «транснаціональні компанії вкладатимуть кошти тільки тоді, коли з’явиться чітке розмежування щодо управління і володіння власністю».

Необхідність такої ініціативи, до всього іншого, не поділяють деякі індійські політики. Лідер партії BJP Мурло Манохар Джоші вважає, що зміни законодавства матимуть серйозні наслідки, оскільки провайдери приватного охоронного сервісу також забезпечують безпеку ключових установ країни.
«Членам уряду не слід виступати з пропозицією без попереднього обговорення даного питання і голосування. У законі про приватних охоронних агентствах 2005 чітко прописано, що контрольний пакет акцій охоронних компаній повинен належати індійським власникам — обов’язкова умова видачі ліцензії на охоронну діяльність», — заявив Манохар Джош. Політик при цьому посилається на ряд негативних явищ, як, наприклад, прослуховування телефонних розмов співробітниками приватних детективних агентств, використання уніформи, що нагадує поліцейську, і залученість злочинних елементів в охоронні організації.

Охоронна індустрія в Індії щорічно розширюється на 30%. Зараз в індійському охоронному бізнесі працюють 5 мільйонів службовців. Однак ця сфера, за винятком обмеженої кількості компаній (Topsgrup і SIS), є вкрай дезорганізований. Деякі зарубіжні охоронні підприємства, такі як Group 4S і Securitas, також присутні в Індії.