В Оклахомі охоронна компанія незаконно притягувалася для участі у проекті по боротьбі з наркотиками

В Оклахомі охоронна компанія незаконно притягувалася для участі у проекті по боротьбі з наркотиками
Джейсон Хікс, окружний прокурор з Оклахоми, піддався критиці за своє рішення задіяти охоронне підприємство для проведення операції по боротьбі з наркотиками на ділянці дороги, протяжністю 21 миля. В рамках кампанії, охоронці Desert Snow зупиняли транспортні засоби, проводили обшуки, і, як результат, наркотичних речовин було вилучено на загальну суму, що перевищила 1,3 мільйона доларів.

Однак слідчі органи припинили всі справи, порушені проти водіїв, яких обшукували сек’юріті. Під час слухання суддя Девід А. Стівенс заявив, що був «шокований», дізнавшись, що службовці Desert Snow, що проводили обшуки, не були працівниками правоохоронних органів штату Оклахома. «Мене вразило, що громадяни без відповідних ліцензій, зупиняли інших громадян на 40-му федеральній автостраді», — пояснював Сітвенс.

Окружний прокурор Хікс висловлювався на захист своєї ініціативи, зазначивши, що шукав креативний спосіб поповнення нестачі фінансування, і таки знайшов його. «Ми вилучаємо наркотики у дилерів — і фінансуємо правоохоронні органи», — говорив у своє виправдання Хікс.

Але це дуже неоднозначна ідея — укладання з Desert Snow контракту, що містить ряд спірних положень. Зокрема, пункт, за яким приватна охоронна компанія, чиї офіцери працювали безпосередньо з поліцейськими, отримувала 25-відсоткову частку від вартості загального обсягу вилучених наркотиків, і 10 відсотків, коли приватні охоронці проводили обшуки без участі службовців поліцейського управління.

«Я думав, що в цьому дійсно був сенс: офіцери з моєї оперативної групи, отримували можливість вчитися у кращих з кращих», — пояснював свої дії Хікс. За його словами, охоронці ЧОП виконували тільки роль консультантів: інструктори Desert Snow супроводжували поліцейських, але не проводили затримань або обшуків.

Однак ці заяви прокурора не стикуються з показаннями свідків, що прозвучали під час слухання. Так, під час однієї із зупинок транспорту, що проводилися протягом п’ятиденного періоду (яких зупинок налічується в цілому близько 400), брав участь засновник компанії Desert Snow Джо Девід, одягнений в сорочку з написом «POLICE» на спині, це ж слово значилося і на його зброю. Вважається, що коли Девід, колишній офіцер дорожнього патруля штату Каліфорнія, допитував зупинену їм вагітну жінку, біля нього не було поруч поліцейського.

При обшуку в салоні автомобіля, де, крім жінки, сиділи ще два пасажири, виявилися 25 фунтів марихуани. Водієві машини було пред’явлено безліч звинувачень, пов’язаних з наркотиками. Але всі вони були зняті за розпорядженням судді Стівенса, який заборонив Джо Девіду з Desert Snow проводити подальші зупинки і обшуки.

«Якщо ви продовжите, тоді сподіваюся побачити вас в помаранчевому», — заявив суддя, звертаючись до Девіда і натякаючи на колір тюремної роби в окрузі Кедді.

Суддя продовжив критикувати окружного прокурора за залучення ПОП, який не мав необхідної ліцензії на виконання поліцейських функцій в Оклахомі, згадавши, що професійний поліцейський сервіс є невід’ємним правом громадян.

«Щоразу, коли офіцер поліції заарештовує когось, він позбавляє цієї людини законного права, яким володіє кожен з нас: правом на свободу», — уклав суддя.

Прокурор Хікс впевнений, що його проект доведеться призупинити на деякий час, але надалі оперативна група знову продовжить розпочате, а інструктори з Desert Snow консультуватимуть поліцейських по телефону.