06 06 2015

Ізраїльський експерт з безпеки: терористи можуть використовувати рідку вибухівку

Ізраїльський експерт з безпеки: терористи можуть використовувати рідку вибухівку
Видання Security Management публікує замітку ізраїльського експерта з контртероризму Девіда Хареля, присвячену нового різновиду вибухівки, яку використовували підтримувані «Аль-Каїдою» Інсургенти під час терактів на африканському континенті і Близькому Сході.

Джерела з американських разведведомств повідомляють, що витончені розробники вибухових механізмів додають в одяг якийсь вид рідкої вибухівки. У висохлому стані цю субстанцію практично неможливо виявити за допомогою існуючих систем безпеки. Використовуючи таку методику, терористи можуть запалити звичайну футболку з допомогою запальної речовини, і надалі це може спровокувати вибух.

Друзі сайту: на сайті http://stir-service.com.ua/ ви зможете дізнатися більше про сервіс, який займається швидким та якісним ремонтом пральних машин за доступними цінами!

Джерела припускають, що рідкий вид вибухівки є модернізованою різновидом бомби, який поміщається під одягом, яка була розроблена афілійованою з «Аль-Каїдою» єменської угрупуванням ісламізму спільно зі вибухотехнікам Ібрагімом аль-Асир, що входять до складу «Аль-Каїди» на Аравійському півострові.
Допускаючи, що відомості про новий тип вибухового пристрою виявляться вірними, хоча б частково, пише експерт, їх слід враховувати при розробці охоронних систем, особливо що застосовуються в галузі авіаційної безпеки.

Одяг, що містить вибухову речовину не є чимось новим. Про такий феномен було відомо ще в 1846 році. Німецько-швейцарський хімік Крістіан Фрідріх Шенбейн під час роботи в Базелі, розлив на кухонний стіл концентровану азотну кислоту. Потім взяв ліпшу під руку ганчірку, якою виявився фартух, витер кислоту і повісив сушитися над плитою. Висохлий фартух відразу ж спалахнув.

Терористи в ряді нападів вже застосовували бавовняну тканину, просочену вибухівкою. У 1995 році був розкритий план Рамзі Юсефа і Халіда Шейха Мохаммеда, які мали намір використовувати під час теракту ляльок, просочених рідким речовиною.

У серпні 1971 року по прибутті в аеропорт імені Давида Бен-Гуріона поліція Тель-Авіва затримала двох француженок, бо раніше були отримані розвіддані про підготовлюваний терористичний напад. Під час обшуку в багажі жінок нічого підозрілого виявлено не було: там знаходилася лише одяг та взуття. При більш ретельному дослідженні виявилося, що вага одягу удвічі перевищував очікуваний, а тканина була просякнута вибухонебезпечною речовиною.

Також можна згадати про інциденти, що мали місце в Ізраїлі в 2004-му і 2005-му роках. Тоді на декількох пропускних пунктах поліції вдалося заарештувати терористів-смертників, які одягали штани, які були попередньо оброблені вибуховою сумішшю. Затримані планували влаштувати вибухи в громадських місцях. Ті вибухові пристрої на основі етіленглікольдінітрата були цілком функціональними і надалі їх утилізували ізраїльські вибухотехніки.
«На нашу думку, - пояснює Девід Харель, - знову ж таки, якщо припустити, що отримана інформація є достовірною, терористи вдаються до використання будь-якої нової стратегії. Тут ми спостерігаємо повернення до старої і добре відомої тактиці. Однак керівникам спецслужб все ж необхідно перевіряти, що існуючі заходи безпеки адекватні наявним загрозам, в тому числі і тим, які використовувалися в минулому».

Важливо пам'ятати, що після розкритого в 2006 році «трансатлантичного плану рідкого теракту», багато аналітиків почали говорити про необхідність нових заходів для протидії загрозі рідкої вибухівки. І, схоже, багато хто забуває про випадок, що стався в листопаді 1987 року, коли літак компанії Air Korea, що летів рейсом 858, був підірваний за допомогою механізму, складовим компонентом якого був один літр рідкої вибухівки PLX.
Интересные материалы читать все
Повальная домофонизация с использованием видеодомофонов сподвигла производителей улучшать функционал устройств, да и потребитель..
15 февраля 0 комментария
Домен - більше, ніж просто адресу сайту. Це ідея бізнесу, унікальний знак і ідентифікатор компанії. Домен є потужним..
Як вибрати домен для сайту
10 февраля 0 комментария
Кредит під заставу нерухомості стає все більш популярний сьогодні, в першу чергу через його доступності та меншою ставкою в..
Особливості кредиту під заставу нерухомості
10 февраля 0 комментария
Если вы думаете, что покупка кабеля iPhone не может сделать более удобной вашу жизнь, то ошибаетесь. Особенно, если речь идет о..
10 февраля 0 комментария