Охоронець або офіцер охорони?

Охоронець або офіцер охорони?
Дуглас Фогвел, старший віце-президент відділу маркетингу і продажів охоронної компанії AlliedBarton Security Services, вважає, що використання терміну «охранник» стосовно до співробітників ПОП виглядає дещо незгідним («guard» (охоронець) також вживається в значенні «сторож»), і цієї темі присвячена його недавня стаття.

Діячі популярної культури, незважаючи на те, що робота охоронного персоналу пов’язана з потенційною або ж безпосередньою небезпекою для життя, часто зображують цих людей в комічному світлі. Перед творцями всіляких реаліті-шоу і основної маси кінематографічної продукції стоїть завдання суто розважального характеру: забезпечити обивателю необхідні умови для гарного проведення часу, але від цього дуже далекий реальний світ, в якому живуть офіцери охорони. Військовослужбовці, поліцейські, пожежники і працівники МНС — все це почесні професії, але співробітникам служб безпеки не завжди віддається належне.

Представник AlliedBarton вважає, що необхідно спробувати зжити непривабливі стереотипи і змінити образ, з яким у громадськості асоціюється службовець ПОП. «Термін« гард »не говорить про рівень професіоналізму та підготовки, потрібних від сьогоднішніх сек’юріті, — пише експерт, — офіцери безпеки захищають людей, їх власність, активи і тому заслуговують належного до себе поваги».

За прогнозами дослідників Freedonia Group, «попит на офіцерів охоронних агентств і сервіс патрульних служб буде щорічно збільшуватися на 4,6%, і до 2014 року вартість охоронних послуг складе 25 мільярдів доларів, чисельність персоналу, найманого охоронними фірмами збільшиться на 2,6% — до 740 тисяч осіб ». Стрімкий розвиток охоронного сектора передбачає і зміни у змісті громадського сприйняття, так як це надзвичайно важлива робота. У міру розширення охоронної індустрії збільшується і потреба в підготовлених і користуються громадським повагою охоронців.

Ці чоловіки і жінки є фахівцями з частини оперативного реагування і володіють широким набором якостей — будь то знання, необхідні при пошуку зниклих дітей або спеціальні навички, що застосовуються для припинення злочинної активності. Обставини, з якими доводиться стикатися офіцерам охорони, часом надзвичайно небезпечні. Наприклад, у тих випадках, коли потрібно затримати підозрюваного у скоєнні крадіжки або в несанкціонованому проникненні на приватну територію.

Офіцери ПОП надають допомогу правоохоронним органам, а деякі з них мають досвід служби в лавах збройних сил або поліції. Багато охоронні агентства співпрацюють з армійськими організаціями, оскільки прийом на роботу колишніх військовослужбовців є для них стратегічно важливим завданням. Жителі американських міст часто зустрічають охоронців на вулицях, в торгових центрах і громадських установах, вони захищають громадян поки країна переживає складні економічні часи, і для цього провайдерам охоронного сервісу необхідні партнерські взаємини зі своїми колегами з інших компаній, громадськістю та комерційними організаціями, з якими вони співпрацюють.

«Наступного разу, проходячи повз співробітників охоронного підприємства, подумайте про нього як про людину, що забезпечує вашу безпеку, — закликає Дуглас Фогвел. — Цілком ймовірно, Голлівуд продовжить малювати карикатури на цих людей, позиціонуючи їх як хлопців з розвиненою мускулатурою і манією величі. Але, незважаючи на ці досить непривабливі образи, більшість громадян відчувають себе комфортніше, знаючи, що поруч знаходяться добре навчені професіонали. І називати цих людей слід не інакше як офіцерами — будь-які інші звернення тут просто недоречні».