Деякі нюанси реєстрації охоронної компанії в ПАР

Деякі нюанси реєстрації охоронної компанії в ПАР
Приватна охоронна індустрія ПАР досягла небувалого розмаху. Функції ЧОП мають суттєві відмінності від функцій поліцейської служби, і роль приватних охоронців в загальному і цілому полягає в наданні допомоги і підтримки поліції. Представники південноафриканського уряду стверджують, що охоронний бізнес являє собою загрозу національній безпеці, і заявляють про свої наміри посилити стандарти, відповідно до яких регулюється діяльність ПОП.
В останні роки збільшується чисельність реєстрованих ПОП, а рівно і охоронного персоналу. Розширюється і список зарубіжних компаній, що інвестують в південноафриканську охоронну індустрію.

Згідно з чинним законодавством ПАР, особа, що реєструє охоронне підприємство, має пройти дактилоскопічну експертизу та надати чіткі відбитки пальців. Реєстрація провайдерів охоронного сервісу регулюється законом про приватних охоронних компаніях, які передбачають надання відбитків пальців якщо:

заявка подається фізичною особою — требуются відбитки пальців цієї людини;

необхідно надати відбитки пальців кожного, хто виконує управлінські функції, при реєстрації охоронного бізнесу;

кожного керівника, якщо реєструється компанія;

кожного працівника, якщо реєструється закрита корпорація;

і кожного партнера, якщо реєструється товариство.

Кожен громадянин в статусі фізичної особи, що подає заяву на реєстрацію, згідно з розділом 21 (1) Закону про охорону (Security Act), може бути зареєстрований як провайдер охоронного сервісу, якщо дотримані наступні умови:

наявність громадянства або статусу постійного жителя ПАР;

заявнику виповнилося 18 років;

відповідність вимогам по частині підготовки;

подає заяву не повинен притягуватися до кримінальної відповідальності впродовж 10 років і до адміністративної — протягом п’яти. Претендентові слід представити довідку про відсутність судимості.

реєстраційне управління може зажадати і деякі інші документи в тому випадку, якщо заявник раніше перебував у лавах офіційних збройних сил, охоронної організації, поліції або ж у разведведомств ПАР або зарубіжних держав.