Нюанси приватного охоронного бізнесу в Зімбабве

Нюанси приватного охоронного бізнесу в Зімбабве
«Securico» — компанія, заснована в 90-х роках минулого сторіччя мешканкою Зімбабве ДівайнНдлукула, надалі стала одним з найбільших охоронних підприємств в країні. Штат компанії спочатку складався з чотирьох чоловік, а в якості офісу використовувався будинок пані Ндлукула.
1 Зі слів організатора фірми, найбільшою складністю, з якою їй довелося зіткнутися, виявилися забобони щодо жінок, що існували в Зімбабвійському суспільстві. «Очевидно, що люди не могли повірити в те, що я здатна керувати компанією, особливо, якщо враховувати той факт, що я не мала ніякого відношення до охоронної сфері» — розповідала Ндлукула в інтерв’ю британським журналістам. Однак вона була рішуче налаштована добитися своєї мети, і тепер число співробітників «Securico» перевищує 3500 осіб, з яких 900 жінки.

«Ми надаємо сучасний сервіс, перевозячи готівку та інші цінності, які є власністю банків і компаній; також ми забезпечуємо наших партнерів електронними охоронними системами — це системи внутрішнього телебачення, системи контролю доступу, сигналізації, системи швидкого реагування, віддаленого моніторингу та інше, — пояснює директор фірми — Порівняно з іншими, наш бізнес став найбільш капіталізованим в сенсі активів, у звітної відомості значиться сума в 8000000 доларів, і ми очікуємо, що до кінця року вона подвоїться ». Керівництво «Securico» планує, що протягом наступних п’яти років у компанії будуть представництва в сусідніх країнах, і що річний оборот зросте до 50 мільйонів.

Можливо вас зацікавить минипекарня для ТЦ, яку ви можете придбати за досить доступними цінами.

4 У 2011 році заслуги компанії у розвитку бізнесу на африканському континенті були відзначені під час церемонії нагородження «AfricaAwardsforEntrepreneurship», що пройшла в кенійської столиці Найробі. «Securico» виграла Гранд-Прі у розмірі 100000 доларів, обійшовши 3300 інших компаній, також претендували на цю нагороду.

Організатори церемонії відзначили, що успіх «Securico» свідчить про те, «яку важливу роль відіграють антрепренер в генеруванні економічного зростання, процвітання та реалізації можливостей в Африці», підкреслювалося, що компанія є найбільшим роботодавцем у приватному сектору Зімбабве по числу створених робочих місць для жінок.

І зовсім не дивно, що американський журнал «Форбс» назвав пані Ндлукулу найуспішнішою жінкою Африки.

Антрепренерський ініціативи

Ндлукула розповіла, що ще в дитинстві мріяла організувати свою справу. «Коли я була в школі, я говорила друзям, що мені я не збираюся працювати більше двох років, проте, як виявилося, мені все-таки довелося працювати більше цього часу» — згадувала директор «Securico» під час інтерв’ю в столиці Зімбабве Хараре.

Ндлукулу здобула бухгалтерську освіту і розпочала свою трудову діяльність у 80-х, працюючи на зімбабвійську мовну корпорацію ZBC, інвестиційну компанію «OldMutual» і «IntermarketInsurance» (зараз «ZB Insurance»).

«Під час роботи з цими організаціями я зробила ряд Антрепренерський ініціатив. Як правило, я купувала одяг на фабриках в Хараре і продавала моїм колегами по роботі, також платила комісійний відсоток людям в інших регіонах за продаж мого товару»- пояснює Ндлукула. На виручені гроші вона придбала вантажівку, яка здавала в оренду однієї з будівельних компаній. Надалі їй довелося продати цей транспорт, оскільки сільськогосподарська ферма її батька могла бути виставлена на аукціон.

Спася ферму від розорення, Ндлукула змінила назву, давши їй своє ім’я, і занурилася в досить ризикований сільськогосподарський бізнес.
Взявши кредит у банку під заставу будинку, вона вирішила вирощувати кукурудзу, проте ситуація склалася не так, як планувалося, через сильну посуху вона ледь не втратила свого будинку. У 1995-му їй знову довелося з роботодавця перетворитися на найманого працівника. «У мене був диплом в області маркетингу, і я вирішила працювати в цьому напрямку. Я дуже хотіла організувати свій бізнес і отримала досвід у новій сфері, що допомогло мені в майбутньому».

3 Її мрія, нарешті, здійснилася в 1998-му, коли вона усвідомила, що у сфері охоронного бізнесу, де традиційної домінують підприємці чоловічої статі, є певна ніша. Ндлукула помітила, що якість сервісу, що надається більшістю фірм, не відповідало стандартам великих компаній і транснаціональних корпорацій, що діяли в Зімбабве. Таким чином з’явилася «Securico».

Пристрасть

ДівайнНдлукула згадує, що починала працювати з трьома охоронцями і двома менеджерами, включаючи і її. «Мені потрібно було запевнити моїх компаньйонів в тому, що у мене буде достатньо грошей для ведення бізнес-діяльності, і що я зможу вчасно виплачувати їм зарплату, так як в нашій сфері це надзвичайно важливий аспект. Але спочатку великих капіталовкладень мені не знадобилося». «Велика помилка початківців підприємців полягає в тому, — пояснює директор« Securico »- Що вони думають, нібито потрібні величезні кошти, щоб почати бізнес. Але насправді потрібна лише пристрасть ».
Ндлукула звернулася до людей, яким довіряла — колишнім однокласниками, друзям, родичами — з проханням підтримати її новий проект. «Поступово їм передалася моя впевненість, вони бачили наскільки серйозно моє ставлення до цієї затії, мої амбіції, прагнення. Я дуже багато часу віддавала цього проекту ». «Люди стали думати, мовляв, це підприємство виробляє досить солідне враження, їх сервіс виглядає більш якісним, навіть у порівнянні з великими фірмами, і до нас початок звертатися більше клієнтів».

На думку ДівайнНдлукули, після виявлення ніші на ринку, наступним ключовим фактором успіху є завзятість. «Я завжди кажу людям про те, що якщо у них є затребуваний ринком товар і послуга, вони її неодмінно продадуть. Тут справа не стільки в будь-якої складної науці, а скільки в пристрасті до справи, якою ви займаєтеся».

Хабарі

Ймовірно, через пережитий ДівайнНдлукула досвіду, коли одного разу вона ледь не залишилося без даху над головою, тепер вона з великим небажанням позичає гроші. «Ми діє дуже обережно, коли беремо кредит у банку, і робимо це лише в разі крайньої необхідності, в тому випадку якщо впевнені, що від цього не постраждають справи компанії».

Ндлукула каже, що вона проти хабарів, і це в країні, де корупція присутня практично на всіх рівнях. «На жаль, досі ми не мали досвіду співпраці з урядовими агентствами, і зараз такого роду клієнти для нас є пріоритетними. Ми ніколи не даємо хабарів, оскільки почавши діяти таким чином, і надалі доведеться вдаватися до такої тактики».

«Я завжди говорила, що не варто шукати легких шляхів, тому як їх просто не існує. Ми влаштувалися на роботу, потім у нас скупчується деякий надлишок коштів, і тоді необхідно володіти сміливістю, щоб вирішити інвестувати ці кошти в бізнес, який в майбутньому може принести ще більший капітал — радить Ндлукула початківцям антрепренер — Я вважаю помилкою те, що люди, заробивши певну суму грошей, на цьому і зупиняються. Вони витрачають гроші, не вкладаючи їх у бізнес, який міг би розвиватися».

Також глава компанії «Securico» радить відповідально підходити до вибору персоналу, щоб рішення певних питань згодом можна було б повністю покласти на колег.

«Я працювала буквально по 16 годин на добу, іноді мені і зараз доводиться приділяти стільки ж часу роботі, незважаючи на те, що у нас є 22 менеджера, багато з них — магістри бізнесу, але, тим не менш, необхідно особисту участь. Я все ще є керуючим директором, вирішую питання стратегічного характеру. Якщо ви безпосередньо берете участь в управлінні компанією, ви показуєте приклад, люди бачать ваш внесок і прислухаються до вашої точки зору».