Військові бази США в арабських країнах

Військові бази США в арабських країнах
У США давно надають великого значення створенню військових баз в потенційно небезпечних регіонах по всій планеті. Природно, не є винятком в цьому відношенні і країни арабського світу, в яких у американців досить велика кількість передових операційних баз, із загальною чисельністю близько 77 000 військовослужбовців.

Військова присутність в арабських країнах забезпечує політичне і військово-стратегічне співробітництво з місцевою владою, а також чинить серйозний вплив на суміжні країни. У зв’язку з хвилею арабських революцій, що прокотилися по ряду держав, Пентагон в даний час серйозно побоюється втратити існуючі позиції в економічно корисних регіонах, в яких розташовуються великі родовища нафти, яка так необхідна США.

Слід зазначити, що військові дії армії США останнім часом так чи інакше пов’язані з нафтоносними регіонами, винятком може стати хіба що Афганістан. У даній статті вашій увазі пропонується загальна інформація про місцезнаходження та призначення військових баз США на території арабських держав.
Ірак

Друзі сайту: якщо вас цікавить профориентация подростка,тоді вам необхідно зайти на сайт profguide.ru, прочитати відгуки задоволених клієнтів та записатися на профорієнтацію вже сьогодні.

Найбільшою військовим угрупуванням армії США в арабських країнах є війська, що знаходяться в Іраку чисельністю складу близько 50 000 військовослужбовців (без урахування найманих армій типу Хе / Blackwater). Військові сили діють у складі трьох командувань. Штаб розташований в Багдаді (Центр), командування «Північ» знаходиться в районі міста Тікріт, штаб командування «Південь» розташований в Басрі на базі ВПС.
Основним завданням військ США є навчання і надання допомоги силам місцевої безпеки і армії. Крім цього, військові США періодично проводять спецоперації не територія Іраку, спрямовані на знищення бойовиків. Відповідно до існуючої угоди між Іраком та США, американські військові сили повинні бути виведені з країни не пізніше 31 грудня цього року. Після виведення військ в Іраку повинні будуть залишитися не більше 150 військовослужбовців США.

Однак, з огляду на хвилю арабських революцій, а також явний прояв зацікавленості США в збереженні свого військового контингенту в Іраку після 2011 року, можна зробити висновок, що Вашингтон так чи інакше зможе переконати Багдад у продовженні терміну угоди, навіть не дивлячись на протести місцевого населення. Слід нагадати, що американські військові не раз були винуватцями загибелі мирних громадян в Іраку при проведенні спецоперацій проти бойовиків. Тут же слід зазначити, що більшість шиїтів виступає проти того, щоб американські війська залишалися в Іраку після 2011 року, а це більше половини населення країни.

Однак вирішення питання про розміщення американських військ на території Іраку залишається за місцевим урядом, в якому явно не спостерігається єднання.

Тож не дивно, що більшість американських військових баз знаходиться в Перській затоці, який так багатий нафтовими родовищами. Крім економічної цінності, звичайно, не варто забувати і про ворожих відносинах між США і Іраном.

Основні аеропорти, використовувані ВВС США, Розташовані в ОАЕ і Катарі. Є велика військова база в Кувейті, а штаб 5-го флоту ВМС знаходиться в Бахрейні. Дані об’єкти дозволяють США забезпечити високу оперативність військових сил, у разі конфлікту з Іраном, або вторгненням в Ємен, в якому цілком ймовірно до влади найближчим часом прийде антиамериканський уряд.

Катар

Командний Пункт ОЦК (об’єднаного центрального командування) військових сил США в розташований на базі в Ес-Салії (Катар). На території Катару задекларовані різні види американського озброєння, серед яких засоби ППО, артилерія, бронетехніка і стрілецьку зброю. Для забезпечення зв’язку і спорядження для бронетанкової бригади тут знаходиться одна з найбільших баз зберігання на Близькому Сході.

Військові сили США також використовують на території цієї країни ще дві бази, в одній з яких (Ель-Удейд) знаходиться командний пункт ВВС США. Пентагон також розглядає можливість збільшення кількості військової техніки та чисельного складу в Катарі.

Бахрейн

На території цього невеликої острівної королівства розташований штаб п’ятого флоту американських військово-морських сил а також комунікації, що забезпечують його функціонування. На базі ВМС в Манамі базуються оперативні групи, а також розміщується регіональний пункт управління спецоперацій США. До складу 5-го флоту входять кораблі Тихоокеанського і Атлантичного флотів (згідно з наказом, на ротаційній основі). У Манамі на постійній основі перебувають патрульні кораблі типу «Тайфун» і тральщики.

Військово-повітряна база Шейх Іса постійно використовується авіацією для патрулювання та інших цілей, тут же розташований командний пункт ВВС. У Бахрейні все знаходяться близько 4000 військовослужбовців США. Пентагон вже заявляв, що можлива втрата даної бази через загрозу революції в цьому королівстві, звичайно, буде великою невдачею, але не буде катастрофою, оскільки базу буде можливо розмістити і в іншій країні регіону. Хоча звичайно, слід зазначити, що втрата цієї бази була б дуже серйозним ударом не тільки по іміджу США, але і по впливу американців у всьому регіоні.

Кувейт

Територія Кувейту для США є основний транзитний пункт для військових сил в Ірак. У цій країні знаходяться численні склади військової техніки та озброєння, в першу чергу для 3-х бронетанкових бригад. Тут також знаходяться пункти дислокації сухопутних військ, базуються транспортні літаки і вертольоти.

Передбачалося, що після того, як американські війська залишать Ірак, в Кувейті залишаться американські військові сили. Передбачалося розширити і дообладнати полігон в Удейрі. У Кувейті розташовані дві основні бази — Кемп-Віргінія і Кемп-Бьюрінг, які розраховані на розміщення в них до 40 000 військовослужбовців. Дані бази передбачається зберегти на тривалий час.

Оман

У цьому султанаті знаходяться наступні військові бази США: пункти базування ВМС в Райсуте, Сіді Лехза і Маскат. Оман надав США і право розміщення баз ВПС в Ель-Хасіб, Сібе, Марказит-Тамаріде і Масіре. Слід зазначити, що військово-повітряна база в Масіре і порт Матри можна назвати постійними базами ВС США. Решта вищевказані військові бази, війська США зобов’язані покинути лише при виникненні надзвичайних обставин. У цій країні також розташовується командний пункт американських ВПС. З американських авіабаз в Омані періодично здійснюються польоти безпілотників (БПЛА) над територіями багатьох країн, аж до Афганістану.

Об’єднані Арабські Емірати

В ОАЕ знаходяться великі склади ВМС США. Основним пунктом матеріально-технічного забезпечення вважається порт Ель-Фуджейра, а кораблі ВМС США наділені правом заходу в порт столиці цієї країни — Абу-Дабі. Між США і ОАЕ укладено договори про оренду аеродромів Ель-Фуджейра і Рас-ель-Хайма, які призначені для базування стратегічних літаків-розвідників і тактичної авіації. На цій базі знаходяться Локхід У-2 (Локхід У-2) — висотні літаки-розвідники. Крім цих літаком також базуються літаки-заправники. В ОАЕ знаходиться ще один командний пункт ВВС США.

Ємен

У Ємені знаходилося близько 100 військовослужбовців США, які навчали антитерористичні підрозділи цієї країни. Раніше повідомлялося про те, що влада Ємену дозволили США завдавати авіаударів по Власної території: в разі виявлення бойовиків «Аль-Каїди».

В даний час важко визначити ступінь військового співробітництва США та Єменом, оскільки арабська країна однією ногою вже стоїть у громадянській війні. Цілком можливо, що до влади прийдуть антиамериканські сили, що може стати прикладом і для інших країн цього регіону. Ситуація в Ємені залишається вкрай напруженою, а багато ЗМІ часто суперечать один одному описуючи протистояння урядових військ і сил опозиції. В даний час президент Ємену знаходиться у важкому стані в Саудівській Аравії, оскільки він потрапив під обстріл повстанців. Обстановка в країні практично неконтрольована.

Джібуті

На території цієї невеликої африканської країни дислоковані військовослужбовці спецназу США, які базуються в передовій операційній базі в Кемп-Лемонье. На базі знаходиться містечко, розраховане на 2700 військовослужбовців. У розпорядженні ВС США є аеродром і матеріально-технічні засоби. На аеродромі базуються в основному військово-ударні безпілотники.

США неодноразово використовувало територію цієї країни для проведення навчань в умовах пустелі. У порту Джібуті розташовано 152-е оперативне з’єднання країн-учасників антитерористичних операцій (США, Німеччина, Франція, Великобританія і Іспанія). Дане з’єднання покликане забезпечувати безпеку судноплавства в регіоні.

Єгипет

Єгипет надав можливість США використовувати свої аеропорти за попереднім погодженням, а кораблі ВМС США наділені правом заходу до місцевих порти, а також правом безперешкодного руху через Суецький канал. Саме американські кораблі мають вищий пріоритет перед усіма іншими. Пентагон не раз підкреслював, що безперешкодний рух своїх військових кораблів через Суецький канал є стратегічно важливою умовою для США.

Йорданія

Йорданія уклала угоду з США про доступ американських збройних сил на свої військові об’єкти. Аеропорти цієї країни ВПС США має право використовувати в своїх потребах.

Марокко

У Марокко знаходяться кілька військово-повітряних баз, які США може використовувати в своїх цілях у разі виникнення надзвичайних ситуацій як в Африці, так і на Близькому Сході

Останнім часом Пентагон нексколько раз висловлював серйозну стурбованість в зв’язку з революціями в арабських країнах, які розкинулися по великій території і можуть Досягти країн-союзників США. У зв’язку з цим варто доречним нагадати, що багато експертів з геополітики вважають, що саме США були основним палієм революцій в Тунісі та Єгипті.