Відносно списку найбільш розшукуваних підозрюваних ФБР є деякі питання

Відносно списку найбільш розшукуваних підозрюваних ФБР є деякі питання
До прізвища людини, яка значиться на сайті ФБР в списку осіб, підозрюваних у терористичній діяльності, також додається чорно-біла фотографія. «Саїф аль-Абель, що ховається під вигаданим ім’ям Мохаммада Ібрагіма Маккави» — свідчить напис, виділена яскраво-червоним тлом. Нью-йоркським судом йому заочно було пред’явлено звинувачення в причетності до вибухів, що сталися в 1998 році біля посольств США в Кенії і Танзанії.

Однак, представники разведведомств з п’яти іноземних держав та інші люди, які, за їхніми словами, були особисто знайомі з підозрюваним, стверджують, що прізвища аль-Адель і Маккави належать двом різним людям.

Після ліквідації бін Ладена-, репортери агентства «Ассошіейтед Прес» стали полювати за свіжою інформацією про Саїф аль-Аделі, так званому третьому людині в ієрархії «Аль-Каїди», що має стратегічний досвід участі у військових кампаніях. Згідно з інформацією, наданою джерелами з Єгипту, Афганістану, Пакистану, Ірану, а також з ряду європейських країн, в розслідуванні злочинів, нібито скоєних даними підозрюваним, вимальовується дещо інша картина, порівняно з тим, що говорять представники американських спецслужб. Якщо вірити недавно з’явилися відомостями, Маккави — це колишній джихадист, який в подальшому став затятим противником «Аль-Каїди», і часто публічно висловлювався з критикою на адресу терористичної організації. Швидше за все його ім’я було за вуха притягнуто керівництвом ФБР до справи про теракти біля посольств США на африканському континенті. Зараз ця людина безсилий що-небудь зробити, щоб його викреслили зі списку осіб, яких розшукує ФБР.

Друзі сайту: вас може зацікавити реактивный глинозем, а також детальна інформація про нього та де його можна придбати.

За твердженням представників разведстужб з п’яти країн та інших людей, які говорять про те, що особисто знали людини, розшукуваного Федеральним бюро протягом багатьох років, аль-Адель і Маккави є двома різними людьми.

Побачивши зображення на сайті ФБР, Монтассар ель-Зайет — адвокат, який представляв Маккави в єгипетському суді, сказав, що на цій фотографії зображений не його колишній підзахисний.

У листі, відправленому електронною поштою до редакції «Ассошіейтед Прес», чоловік, який назвався Маккави, писав, що він неодноразово робив спроби виправдати своє ім’я.

На питання журналістів «Ассошіейтед Прес» про те, чи існує ймовірність того, що інформація, яка є у розпорядженні ФБР про підозрюваних терористів, може бути невірною, або застарілою, представники правоохоронного відомства не дали прямої відповіді. Але через деякий час прес-служба ФБР висловилася на захист наявних відомостей про аль-Аделі.

«Іноді здаються на перший погляд вигаданими імена підозрюваних, в дейтвітельно можуть виявитися справжніми іменами цих людей» — сказала прес-секретар ФБР Кейтлін Р. Райт.

За її словами, керівництво ФБР не сумнівається в тому, що людина, зображена на фото є аль-Аделем, але чи буде виправдано ім’я Маккави, не уточнювалася.

«У нас є фотографії та інші докази, що дозволяють відрізнити одну людину від іншого» — також сказала прес-секретар. Ще Кейтлін Райт нагадала, що аль-Аделю, як і іншим особам зі списку підозрюваних у терористичній діяльності, звинувачення були пред’явлені великий колегією присяжних. Документи справи аль-Аделя до сих пір не були публічно оприлюднені, тому громадськість і не може ознайомитися з основними деталями звинувачень, що висуваються цій людині, а також дізнатися про те, яким чином ФБР вдалося отримати докази провини.

Цей випадок виявив основну тенденцію в роботі американської розвідки: достовірність розвідданих, які вдається отримати секретним службам, дуже часто викликає сумніви.

Деякі відомості, що мають відношення до розшукуваним людям, засновані на свідченнях затриманих, яких піддавали заходів фізичного і психологічного впливу. Також інформація часом надходить з вкрай ненадійних джерел, інші докази і зовсім неможливо перевірити.

На перший погляд може здатися, що так і повинно бути: один з людей, яких шукає ФБР — джихадист, за його голову пропонується винагорода сумою в 5 мільйонів доларів, інший — колишній джихадист, який став надалі противником «Аль-Каїди». Але все-таки внаслідок цього інциденту виникають певні питання, щодо точності відомостей, якими оперує керівництво ФБР, також динний випадок є наочним свідченням того, що застарілі розвіддані можуть створювати перешкоди в пошуках злочинців. Як виявилося на перевірку, навіть маючи в наявності цілком достовірну інформацію, правоохоронним відомствам Сполучених Штатів було потрібно більше десяти років, щоб ліквідувати бін Ладена.

Опис аль-Аделя з’явилося в списку найбільш розшукуваних підозрюваних ФБР в 2011 році, коли після трагічних подій 11 вересня було прийнято рішення про складання такого списку. І хоча деякі деталі, про які в ньому згадується, можуть бути застарілими, представники ФБР кажуть, що ці дані все ще відповідають дійсності.

Як відомо, багатьом людям, підозрюваного в причетності до нападу на вежі-близнюки, звинувачення були пред’явлені помилково.

Нещодавно громадянин Німеччини, затриманий ЦРУ в Македонії і піддався надалі тортурам в секретній в’язниці в Афганістані, подав судовий позов проти влади Македонії. Раніше американські судові інстанції відмовилися задовольнити його скаргу під тим приводом, що в разі розгляду справи, громадськості можуть стати відомі урядові секрети. За словами цього позивача, він був викрадений в Македонії людьми з ЦРУ, які прийняли його за терориста.

Під час другого терміну Джорджа Буша мав місце аналогічний випадок: канадський інженер, також підозрювався в терористичній діяльності, був переправлений до в’язниці в Сирії. Його затримали в той момент, коли він повертався додому з Нью-Йорка. Після свого виходу на свободу, він звернувся в судові інстанції, проте Верховний суд США відмовився прийняти до розгляду його позов проти президентської адміністрації.

«У майбутньому нам неоднокартно доведеться стикатися з поганою і гарною роботою розвідки, однак, все питання полягає в тому, за яких випадках ця погана розвідка має право вибудовувати звинувачення проти інших громадян і укладати їх під варту» — сказав Бен Візнер адвокат Товариства цивільних свобод, представляв інтереси громадянина Німеччини Халеда ель-Масрі на судовому процесі. Цю людину перевезли в одну з секретних в’язниць ЦРУ, де йому були завдані травми, від яких він не оговтався досі. «Погана робота разведведомств і зневага встановленими правовими нормами руйнує життя ні в чому не винних громадян».

Залишається нез’ясованим який вплив справила діяльність ФБР на життя Маккави. Колишній офіцер єгипетської армії, працював деякий час в контртерористичного підрозділу, поки ще не розповідав про подробиці його ситуації. На листи, відправлені йому агентством «Ассошіейтед Прес» він не відповів.

На початку травня чоловік, який назвав себе Маккави відіслав кілька електронних повідомлень журналістам, в цих посланнях повідомлялося, що його помилково вважають аль-Аделем. У своєму листі до лондонської редакції панарабской газети «Ашарк аль-Авсат», він писав про те, що перш служив в лавах збройних сил Єгипту і мав звання полковника. Згідно з його твердженням, він вже тривалий час є противником «Аль-Каїди» та інших джихадистських угруповань, також в листі було згадано про те, що після переїзду в Пакистан його стали підозрювати в тероризмі.

Маккави ще повідомив, що його, крім іншого, одночасно вважають як ворогом США, так і ворогом «Аль-Каїди», тобто, якщо вірити словам, людини, розіслав повідомлення працівникам ЗМІ, він знаходиться в дуже незавидному положенні.

У листі, відправленому в липні 2010 РОКУ, ця людина критикував «Аль-Каїду» і пакистанські Влада: «Проти США і їх союзників Ведеться аморальна компанія З боку ісламського Руху Пакистану, переслідує свої корисливі цілі. Пакистанське керівництво має тісні зв’язки з багатьма міжнародними терористами ».

Влада Пакистану, в свою чергу, заявляють про те, що їм не відомо місцезнаходження Маккави.

У своєму третьому листі до Лондона Маккави розповів про те, що в Пакистані його і членів його сім’ї кілька разів намагалися вбити. Також він згадав, що звертався до представників адміністрації президента Буша з проханням прибрати його ім’я зі списку підозрюваних злочинців, однак, такі спроби були безуспішними.

У його електронних повідомленнях є і деякі біографічні деталі. Він розповідає, що закінчивши 1972 році військову академію в Єгипті, в подальшому він відмовився брати участь у війні проти Лівії, внаслідок цього єгипетська влада стали розглядати його, як потенційного терориста.
Можна легко уявити і зрозуміти ситуацію, в якій Федеральне Бюро вирішило, що Маккави — це лише вигадане ім’я аль-Аделя.

Цілком можливо, що від одного з в’язнів в’язниці в затоці Гуантанамо була отримана певна доказ. Згідно з розсекреченими документами, опублікованими на сайті WikiLeaks, якийсь полонений Гуантанамо повідомив представникам розвідслужби про те, що він особисто зустрічався з «Муххамад Ібрагімом Маккави, також відомим як аль-Адель». Інші особи, які стверджують, що вони знайомі з Маккави і з аль-Аделем, сказали, що аль-Адель, може використовувати ім’я Маккави, з метою помсти за критику «Аль-Каїди» та інших джихадистських організацій.

Репортерам «Ассошіейтед Прес» були надані фотографії обох осіб, імена яких ФБР наказує одному і тому ж підозрюваному. На знімках і дійсно були зображені різні люди. Аль-Адель виглядає на офіційному сайті ФБР як людина худорлявої статури, з рідким волоссям і повними губами; Маккави, портрета якого у ФБР немає — кругловидий чоловік, щільної статури з картофелеобразним носом і густими волоссям.

Відносно списку найбільш розшукуваних підозрюваних ФБР є деякі питання

Номан Бенотман представляє дослідницьку групу «лондонський Кьюлліам фонд», перш він був джихадистів, і у нього збереглися зв’язку з людьми з «Аль-Каїди». Представник цього наукового центру каже, що особисто знав аль-Аделя і Маккави.

Описуючи Маккави як «добре освіченого, запального і непередбачуваного челвека», Бенотман сказав, що в останній раз зустрічався з ВНХ в афганському місті Джалалабад в 1994 році.

З аль-Аделем Бенотман останній раз бачився в Кандагарі у 2000 році, він відзначає його високий рівень знань в області військової стратегії і афганської місцевості.

«Між цими людьми існують великі відмінності: Маккави негативно ставиться до« Аль-Каїді », джихадистськими угрупованням і, зокрема, до тієї єгипетської організації, в якій раніше був Завахірі» — говорив Бенотман, згадавши побіжно ім’я окуліста, що став володарем «Аль- Каїди »після смерті бін Ладена-».
Маккави, як і аль-Адель за національною приналежністю є єгиптянином, вони обидва служили в рядах єгипетської армії, також їм обом пред’являються звинувачення в зв’язках з терористичними угрупованнями.

Але вважається, що Маккави порвав усі відносини з джихадистами, розчарувавшись в їх ідеях і стратегіях.

Проходячи службу в контртерористичного підрозділу, Маккави був одним з декількох армійських офіцерів, яких в 1987 році підозрювали в організації терористичного співтовариства. І хоча після шестимісячного перебування у в’язниці його звільнили, так і не пред’явивши жодного офіційно звинувачення, в подальшому він був звільнений з армії і, незважаючи на всі зусилля, не зміг влаштуватися на роботу за своєю спеціальністю. Вважається, що в 1988 році Маккави подав судовий позов проти уряду Єгипту, вимагаючи компенсації. Програвши цю справу, він поїхав до своєї сім’ї в Саудівську Аравію, після чого побував в Афганістані і потім влаштувався вже в Пакистані.

Двоє офіцерів британської розвідки в розмові з репортерами «Ассошіейтед Прес» підтвердили, що Маккави — це людина, що не має нічого спільного з аль-Аделем. Також вони сказали про те, що уряд Великобританії не веде пошуки Маккави за підозрою в тероризмі. Представники секретного відомства погодилися поділитися цією інформацією на умовах повної анонімності, оскільки вони не мають права обговорювати питання, що стосуються розвідувальної діяльності.

«Маккави і аль-Адель — це дві різні людини» — сказав один з офіцерів.

Ель-Зайят, адвокат Маккави, який захищав його під час суду в 1987 році, також говорив, що Маккави і аль-Адель не є двома іменами, які належать одному і тому ж людині. Ель-зайти сказав ще про те, що справжнє ім’я аль-Аделя — «Мохаммед Салах Зідан».
На сторінці сайту ФБР, присвяченій аль-Аделю, не згадується ім’я «Мохаммеда Салаха Зідана».

Ясир ель-Сілі, засновник лондонського дослідницького центру з питань ісламу і джихаду «Альмарсад Центр», сказав, що в період між 1989 і 1990 роком у нього була зустріч з Маккави в Саудівській Аравії. Він також говорив про ключові відмінності аль-Аделя і Маккави.

Аль-Адель — виходець з дельти Нілу, який народився в 1960 році. Він, як розповідав ель-Сірі, людина досить високого зросту, його дружина — дочка Абул Валіда — журналіста і члена джихадистської організації, колись він був головним редактором видання «Ісламський Емірат», відомого своїми екстремістськими публікаціями. Редактор Абул Валід належить до першого покоління джихадистів, він воював проти Радянського Союзу в Афганістані. Люди із західних розвідувальних відомств вважають, що аль-Адель проживає на території Ірану, але часто відвідує Пакистан і Афганістан.

Маккави — також уродженець слушні Нілу, його мати єгиптянка, а батько народився в Саудівській Аравії. У 1972 році він закінчив навчання у військовому вузі і, отримавши звання лейтенанта, після цього він служив у військах особливого призначення.

Маккави приєднався до ісламістського воєнізованого формування в Афганістані, але через деякий час, він залишив цю угруповання, критикуючи її керівництво за недолік тактичної виучки і неправильне ведення військової кампанії. Він, зокрема характеризував діяльність джихадистів як «війну козлів».
Залишається достеменно нез’ясованим, коли аль-Адель, який вважається найбільш досвідченим військовим стратегом в терористичній організації, приєднався до бойовиків «Аль-Каїди», або до їх союзникам. Крім причетності до терактів у американських посольств в Кенії і Танзанії, існують певні докази того, що він мав відношення до осіб, що протистояв американським військам, які в 1993 році були спрямовані в Сомалі з метою захоплення польового командира Мохамеда Фарраха Аідіда і його спільників. Під час тієї операції загинули 18 солдатів американської армії.

На підставі вищевикладених відомостей, встановити справжній стан речей так і не представляється можливим.

Таємний світ розвідслужб побудований на фундаменті відомих і достеменно невстановлених фактів, правдах і напівправди і, щоб розібратися в цьому бездонному морі вірних і не відповідають дійсності відомостей, можуть піти роки, якщо, звичайно ж, це в принципі можливо. Дуже часто з’являється нова інформація спростовує колишні дані, але, тим не менш, іноді в таких випадках секретні служби продовжують керуватися старими припущеннями.
«У розвідці ситуація таким же чином, як і в будь-який інший сфері» — ділиться своєю думкою колишній офіцер ЦРУ.

«До того, що терористи могли скоїти напад на будівлі Всесвітнього торгового центру, люди з національної розвідки не були готові. Коли сталася ця трагедія вони лише робили метушливі спроби що-небудь зробити і хотіли бути корисними. Старі розвіддані можуть і повинні прийматися до уваги в тих випадках, коли існує достатня кількість ресурсів. Але дуже малоймовірним виглядає те, що вийде дізнатися будь-які цінні відомості, якщо протягом тривалого часу кращі разведаналітікі будуть замкнені в приміщенні з архівними матеріалами, датованими минулим століттям ».

Річард Баррет — керівник відомства, що веде спостереження за діяльністю «Аль-Каїди» і «Талібану», розмовляючи з репортерами «Ассошіейтед Прес», також підтвердив факт того, що ФБР помилково ідентифікувало аль-Аделя Як Маккави, і не повідомило громадськості, що справжнє ім’я аль-Аделя — Мохаммед Салах Зідан.

У нас немає інформації про те, що Маккави є одним з імен, використовуваних Саїфом, тому виникає логічне запитання, чому це ім’я все ще значиться в списку ФБР »- говорив представник розвідслужби ще однієї європейської держави, який також побажав залишитися невідомим.

Офіційні особи з недавно заснованого комітету безпеки Єгипту, які мають доступ до документів і записів, що належать до ісламістів, відмовилися поділитися більш детальною інформацією про Маккави або аль-Аделі.

Після усунення з поста глави держави Хосні Мабарак в Єгипті замість комітету державної безпеки було організовано нове відомство, що займається аналогічною роботою.

У соціальних мережах тим часом з’явилося багато сторінок з ім’ям Саїфа аль-Аделя, однак поки що жоден користувач не завів обліковий запис на ім’я Маккави.

Керівництво ФБР каже про те, що не слід вважати Маккави і аль-Аделя двома різними людьми, оскільки Маккави, на їхню думку, — це лише одне з вигаданих імен аль-Аделя. І поки ще правоохоронне відомство не повідомляло про те, що ім’я людини, що знаходиться в списку найбільш розшукуваних злочинців, може бути з нього виключено, навіть не дивлячись на те, що це ім’я є всього лише вигаданим і невідповідним додається до нього фотографії.
«Особистості зі списку найбільш розшукуваних підозрюваних ФБР, яких звинувачують у терористичній діяльності, вважаються підозрюваними до тих пір, поки з них не будуть зняті звинувачення, або до того моменту, поки не з’являться фізичні докази, що підтверджують зі стовідсотковою ймовірністю смерть цих осіб» — сказали представники ФБР.