Як захиститься на вулиці від нападу випадкових агресорів (тактика і безкровні варіанти порятунку)

Як захиститься на вулиці від нападу випадкових агресорів (тактика і безкровні варіанти порятунку)
Чи можуть на вас напасти на вулиці? Від цього небезпечного епізоду ніхто не застрахований, навіть озброєний спецназівець. Але більшість людей не мають спеціальної підготовки, тому має сенс підготується до подібної ситуації і знати як себе вести. Заздалегідь обдумуючи наслідки своїх дій і передбачаючи найбільш ймовірні подальші події, можна підвищити свої шанси уникнути серйозних наслідків. Варто хоча б теоретично промоделювати такі ситуації, що б зрозуміти, що ви будете говорити і як діяти, щоб не довелося імпровізувати на місці.

Як же діяти? Жорстко, швидко і максимально ефективно. Тільки така поведінка зможе зробити реальною вашу перемогу або дасть можливість швидко покинути небезпечне місце (якщо простіше — вчасно втекти, звівши до мінімуму можливість переслідування). Так як мова може йти про ваше здоров’я або навіть самого життя, а можливо і про здоров’я і життя близьких (наприклад, вашої супутниці), то не варто сподіватися, що все обійдеться.

Як захиститься на вулиці від нападу випадкових агресорів (тактика і безкровні варіанти порятунку)

Вулиця — не ринг, хоча і в бою на рингу люди отримують серйозні травми, і навіть помирають. Але все-таки після вуличної бійки в реанімацію або в морг потрапляють частіше, ніж в боях за звання чемпіона, нехай навіть чемпіона зі змішаних єдиноборств, де замість боксерських рукавичок застосовуються Шенкера, удар якими набагато жорсткіше, і де дозволені майже будь-які удари і прийоми. У таких «боях без правил» травми у спортсменів трапляються набагато частіше і ці травми зазвичай набагато серйозніше, ніж в будь-якому іншому вигляді спортивних єдиноборств. Але вулиця небезпечніше.

Трапляється, що жертвами вуличних бандитів стають майстра різних спортивних бойових технік, сильних і впевнених у собі людей, але їх пізнання часто бувають марні, тому як нападники працюють не за звичною схемою, наприклад, боксерського поєдинку, з їхнього боку можуть бути будь-які несподіванки, такі як удар ножем в печінку ззаду або ногою в пах спереду, до чого боксер не звик. Якщо говорити про спортсменів, то бійці змішаних єдиноборств мають найбільше шансів на вулиці, особливо хороші ударники.

Як захиститься на вулиці від нападу випадкових агресорів (тактика і безкровні варіанти порятунку)

Чак Норріс, відомий голлівудський актор і боєць-рукопашник свого часу 7 років утримував титул чемпіона світу за повно контактним карате. А коли його запитали журналісти: «Якщо у вас на темній вулиці кілька грабіжників зажадають гаманець погрожуючи ножем, що ви зробите?», Він відповів: «Віддам гаманець не роздумуючи, щоб відразу піти, поки вони вважають мої гроші». Інформація до роздумів.

Потрапивши в ситуацію, де кілька хлопців вирішили розважитися в темному провулку, слід пам’ятати, що бій буде без «шкільних» і спортивних правил, словами «здаюся», першої кров’ю або поплескуванням долонею по землі справа, швидше за все, не закінчиться. Також в житті не вийде проводити красиві бої як у кіно, прагнути до цього — самогубство.

Незважаючи ні на що — заняття спортом, звичайно, дадуть вам перевагу, фізична форма взагалі і бійцівські тренування зіграють вам тільки на руку в будь-якій ситуації. Але про цей момент ми поговоримо в другій частині цієї статті.

Потрапити в екстремальну ситуацію в наш час можна де завгодно. Візьмемо для прикладу класичний випадок. Темна вулиця, тиша, ви прямуєте по своїх справах, а назустріч вам йдуть троє хуліганів, бажаючих перевірити свою силу на першому зустрічному. Просто так, без будь-якої причини, просто щоб подивитися, хто з них сильніший вдарить. Здогадатися про наміри трійці не дуже складно. Розкутість у рухах, хамським посмішки, нахабні репліки: «один, підкинь грошенят», або «закурити чи не знайдеться?», Коли в опонента в зубах диміти сигарета, і так далі. Тут, як правило, спрацьовує шосте відчуття і все стає ясно. Варіантів таких реплік багато, але всі вони ведуть до одного — «зараз ми з тобою развлечёмся!» В їхніх очах ви за замовчуванням жертва, і в цьому ваша перевага.

Але не варто забувати, що найзатятіші хулігани — теж є простими людьми, у яких є слабкості, і як правило, такі хулігани не є підготовленими бійцями, просто п’яні дурні в пошуках пригод. Так що непотрібно відразу панікувати. Тим більше що це вам не сильно допоможе, а точніше здорово завадить. Навіть побіжний страх в очах, помічений опонентами, буде для них сигналом — «цього можна бити безкарно». Не можна сутулитися, здійснювати короткі і різкі непотрібні рухи руками, дрібні кроки … Все це видає страх.

Як захиститься на вулиці від нападу випадкових агресорів (тактика і безкровні варіанти порятунку)

Оцініть співвідношення сил, плюси і мінуси обох сторін, навколишнє оточення. Залякувати хуліганів нерозумно. Таке проходить тільки з малолітками, і то, якщо ви вмієте залякувати. Відразу хоробро кидатися в бій з декількома супротивниками, особливо не маючи бійцівського досвіду, нерозумно, так як ви не знаєте рівня підготовки агресорів і не знаєте, чи є у них зброя (найчастіше в таких компаніях в ходу ножі). Тому краще відразу ж озирнутися. Залишається шанс обійтися без крові і спринтерських забігів, можна «з’їхати», як кажуть на вулиці, якщо ви вмієте правильно говорити з подібними товаришами.

Перше, що слід зробити — це оцінити всі можливі шляхи до відступу. Якщо шанс врятуватися втечею є, і відстань до нападників дає фору, або хулігани знаходяться в невигідному для швидкого старту положенні, то швидко розвертається і зникаємо під покровом ночі. Тікати можна будь-яким доступним вам способом, аби не наздогнали. Можна швидко тікати, кудись зістрибнути, сховатися, заповзти в яку-небудь щілину після декількох поворотів (щоб загубився візуальний контроль за вами) і так далі. Від того що ви втечете корона з голови не впаде, за її відсутністю, глядачів все одно немає, а ось здоров’я залишиться.

Але втекти не завжди виходить, особливо якщо хулігани перекрили шляхи відходу. І ось до першого удару залишилися лічені миті. Тоді варто натиснути на психіку нападників, виграти ініціативу. Потрібно пам’ятати, що єдиною перевагою нападників є їх чисельну перевагу.

Один з варіантів — почати вести себе по несподіваного для них сценарієм. Наприклад, сміливо підійти і запитати нормальним тоном, ніби говорите зі старими знайомими: «Хлопці, де тут живе Коля Лисий? З фікс ось тут (і пальцем показуємо місце, де розташована уявна фікса). Він пару днів як зі строгого звільнився ». Можна вживати і інші фрази, суть слів часто відходить на другий план. Головне природно поводитися, виглядати впевненим.

Правдивість цих слів не так важлива. Можна робити навіть найдурніші заяви: «Нарешті-то я знайшов з ким випити». До речі, є шанс, що таким способом ви зможете відкупитися від нічних хуліганів пляшкою горілки, якщо є така можливість і такий варіант в даній ситуації для вас некритичний. Але якщо заговорити зуби не виходить, а горілки їм вже досить і тепер хлопчикам кровиночки свіжої захотілося — питання ускладнюється. Тоді під час розмови варто прийняти вигідну для себе позицію, і в розумі прикинути приблизно свої подальші рухи. Відповідно, треба візуально оцінити хуліганів. Але це треба зробити за кілька секунд, поки дітлахи будуть міркувати над вашими словами. Потрібно обчислити хто з хлопців головний, і починати потрібно саме з нього. Якщо вийде відразу вирубати ватажка — інші напевно різко охолонуть.

Змоделюємо таку ситуацію (дуже часто трапляються саме такі компанії):

Як захиститься на вулиці від нападу випадкових агресорів (тактика і безкровні варіанти порятунку)

Ватажок (назвемо його Перший) веде себе впевненіше інших, більше говорить, інші підтакують, дивляться на Першого, можливо намагаються красуватися перед ним і т.п. Другий, якщо часто озирається і оченята бігають по сторонам — значить він боягуз і на нього акцентувати атаку не варто, він і так в ступор впаде на якийсь час після ваших несподіваних дій, небезпеки відразу не представляє. Третій — здоровий чолов’яга, за ним потрібно постійно стежити, щоб не потрапити під удар або в захват. Він повинен бути завжди перед вами, як і Перший. Другий не береться до уваги. Сили розподілені.

Ваші руки весь час повинні бути в русі, то ніс чешете, то потилицю. Але ні в якому разі не можна, щоб це виглядало метушливо, тому що мова тіла по суєті рук, що не знаходять собі місця, навіть повного ідіоту дасть зрозуміти, що ви або задумали щось каверзне, або ви в повному сум’ятті, і тут працює рефлекс «фас».

Під час бесіди, поки хулігани намагаються вникнути в суть розмови (але бесіда не повинна бути довгою, все треба робити швидко, у вас не більше двох хвилин, але не поспішаючи, без суєти, як рухаються ситі коти), випромінюючи впевненість в собі, ви повертаєтеся , то до одного, то до іншого, знов почав говорити, тим самим займаючи найбільш зручну для атаки або для низького старту позицію. Даєте опонентам звикнути до ваших рухам і переміщується в положення, щоб нікого не було за спиною і бажано щоб двоє були з вами на одній лінії. А завдання-максимум — щоб всі були приблизно на одній лінії. Якщо вийшло — відразу атакувати першого і бігти. Решті буде просто незручно гнатися за вами, їм завадить той, який піддався атаці, він сам того не бажаючи зв’яже їх руху, даючи вам фору.