26 02 2016

Рідкісний, дорогий і досконалий. Дайджест цікавих пістолетів і револьверів

Рідкісний, дорогий і досконалий. Дайджест цікавих пістолетів і револьверів
Немає межі досконалості - це вираз можна безпосередньо віднести і до зброї. Вчиненого зразка так і не придумали досі, але конструктори наполегливо прагнуть створити «щось», що відрізняється від всіх відомих моделей і значно перевершує їх по всіх параметрах. Головною рисою, яка впливає на всю конструкцію зброї, прийнято вважати систему подачі боєприпасів. У класичних варіантах самозарядних пістолетів подача патрона в патронник виконується рухомим затвором. Це гарантує високу скорострільність, але вимагає точності при виготовленні деталей і виникає ризик перекосу патрона в процесі подачі його в патронник з магазина.

У револьвери подача боєприпасів на лінію пострілу виконується при повороті барабана з декількома патронниками. Цей принцип підвищує надійність зброї, крім частини затримок, ємність барабана при цьому обмежують його габарити. Револьвери перевершують самозарядні пістолети по точності і надійності, але значно поступаються їм у швидкості перезарядження і скорострільності.

Dardick - з ним не полюють, полюють на нього

Рідкісний, дорогий і досконалий. Дайджест цікавих пістолетів і револьверів
В 50-ті роки минулого століття конструктор Девід Дардік (David Dardick) придумав принципово нову схему зарядки з відкритим патронником і сам патрон оригінальної конструкції. Це дало можливість значно спростити процес зарядки і екстракції в зброю револьверного типу і створити нове компактне зброю з високою скорострільністю.

Новий патрон Дардік назвав «Траунд» - скорочено від Triangular Round, що означає «округлений трикутник». Перші патрони проводилися з алюмінію або високоміцного пластика в калібрах .38 (9мм), .30 (7,62 мм) і .22 (5,56 мм), але при цьому зовнішні розміри гільз із пластику були однакові.

Компанія «Dardick Corporation» зайнялася випуском цілком оригінальних неавтоматических пістолетів, у яких були тримісні барабани з трикутними пазами, що виконують роль патронника, а так само в рукоятці незнімний магазин. У магазин містилися патрони «траунд» вручну по одному патрону або за допомогою спеціального прискорювача - обойми на 10 штук. «Dardick Corporation» пропонувала три варіанти пістолетів «Dardick».

Корпус цього пістолета був виконаний з двох, відштампованих з листового металу, деталей. У зборі вони становили рукоятку - всередині її містилася рамка, пружина магазину з подавачем і деталі ударно-спускового механізму. Щічки рукоятки виготовлялися з пластика або твердої гуми, а цілик з контрастними білими точками і регульована мушка полегшували прицілювання. Вся конструкція пістолета складалася з більш ніж 70 деталей, включаючи всі шпильки і гвинти.

У 1962 році компанія «Dardick Corporation» була закрита, випуск незвичайного зброї припинився, а все майно пішло з молотка. За чотири роки фірма встигла випустити трохи більше 40 штук пістолетів «Dardick» всіх моделей, які в даний час стали предметом «полювання» колекціонерів зброї. Фірмою «Numrich Arms», яка скупила залишки «Dardick Corporation», з решти деталей було зібрано ще кілька одиниць цього пістолета. Інтернет-аукціони зараз пропонують оригінальні пістолети «Dardick» в різному стані і запчастини до нього.

Obregon занадто дорогий щоб стати масовим

Рідкісний, дорогий і досконалий. Дайджест цікавих пістолетів і револьверів
Мексиканська армія за прикладом багатьох армій світу, була озброєна зброєю виробництва «Made in USA», в часності револьверами .45 Colt SAA 1873 і .38 Colt моделі 1892. Після Першої Світової війни арсенал поповнився моделями .45 Colt M1911 і Colt M1911A1. Зброя маркувалася на кожусі-затворі «Ejercito Mexicano», але мало чим відрізнялося від оригінального американського. У 30-ті роки минулого століття уряд Мексики прийняв рішення про фінансування розробки зброї власного виробництва, яким планувалося Colt M1911A1 замінити в федеральної поліції і в армії.

За розробку взялася компанія «Fabrica National de Arms» в Мехіко. Конструктором Алехандро Обрегона був створений пістолет військового типу, мав автоматику, яка працювала за принципом короткого ходу ствола. Чисто зовні він дуже схожий на пістолет «Colt M1911A1», але мав оригінальні елементи в конструкції. Якщо ударно-спусковий механізм повністю скопійований з «Colt M1911A1», то механізм замикання має істотні відмінності, що дозволяють більш ефективно використовувати енергію пострілу, що дозволяє добитися високої точності стрільби.

Замикання стовбура проводиться поворотом його уздовж поздовжньої осі, як у пістолетів CZ vz.24 або у новішого «Beretta Coguar». Не можна сказати, що Обрегон придумав щось зовсім нове - ще Джон Браунінг використовував аналогічний принцип замикання аж в 1893 році. Мексиканець лише трохи удосконалив те, що придумали до нього.

У 1934 році «Fabrica National de Arms» запатентувала свій винахід, а в 1938 році патент був отриманий і в США. У конструкції пістолета «Obregon» налічувалося 43 деталі, проти 49 у «Colt M1911A1» і частина їх була взаємозамінна.

Паралельно з роботою над створенням цієї зброї Алехандро Обрегон розробив всі калібри, які необхідні для серійного виробництва, мерітельний і ріжучий інструмент і верстатні пристосування. Мексиканський уряд не поспішав робити великі замовлення, тому випуск зброї обмежився невеликими партіями. Висока якість обробки відбилося на вартості пістолета - державі «Obregon» був просто не по кишені. Ті пістолети, які все-таки, потрапили «на службу», використовувалися виключно як нагородної зброї. Офіцери, які удостоїлися такої честі, купували пістолет в приватному порядку. За весь час було випущено близько 1000 штук пістолетів «Obregon» і зараз їх можна зустріти в дуже непоганому стані в приватних колекціях або музеях.

44 Magnum - вершина еволюції револьверів

Рідкісний, дорогий і досконалий. Дайджест цікавих пістолетів і револьверів
Про компанію «Smith & Wesson» пишуть практично всі збройові сайти. Вони розповідають про револьвер Smith & Wesson «Model 29», який відомий як «.44 Magnum». У новій моделі використовувався спеціально розроблений патрон калібру .44. За основу був узятий патрон .44 S & W Russian, що володів непоганий точністю для такого калібру. Принциповою відмінністю патрона .44 S & W Special було застосування бездимного пороху і подовження гільзи до 28 мм - так як такий порох вимагав більшого обсягу для розміщення, ніж звичний чорний порох такої ж маси.

Револьвери «Smith & Wesson» моделей .44 Напd Еjесtоr з «потрійним замиканням» багато фахівців вважають вершиною в «еволюції» револьверів - так як вони мали достатню міцність для застосування патронів з більшою потужністю. Мисливці, спортсмени та просто любителі стрельнути разок-другий споряджали патрони вручну і в результаті отримували зброю підвищеної потужності і зберігали при цьому колишню точність. Виробники ігнорували підвищений попит на більш потужні патрони і не пропонували споживачеві боєприпаси .44 S & W Special з посиленим зарядом.

Компанія «Smith & Wesson» не випускає «браковане» зброю - все збройові деталі виготовляються із сталі високої якості і проходять додаткову термообробку, а деталі ударно-спускового механізму поліруються. Завдяки цьому зброя безвідмовно працює при значних навантаженнях, які, як правило, виникають при веденні стрільби патронами .44 Magnum. З усіх револьверів компанії «Smith & Wesson» модель «Model 29» найпотужніша, але якщо брати до уваги потужну віддачу при стрільбі зазначеними патронами, то навряд чи це можна назвати великим недоліком.
Интересные материалы читать все
Юридичні послуги мають широкий спектр послуг, і актуальні як для звичайних громадян, так і для підприємців...
Юридичні послуги: особливості
17 февраля 0 комментария
З послугами митного агентства безпосередньо пов'язаний митний склад, тому варто знати, на яких принципах він функціонує...
Митний склад: що це таке?
17 февраля 0 комментария
Повальная домофонизация с использованием видеодомофонов сподвигла производителей улучшать функционал устройств, да и потребитель..
15 февраля 0 комментария
Домен - більше, ніж просто адресу сайту. Це ідея бізнесу, унікальний знак і ідентифікатор компанії. Домен є потужним..
Як вибрати домен для сайту
10 февраля 0 комментария