Новий тренд у відеоспостереженні. Що потрібно зараз клієнтам від систем безпеки?

Новий тренд у відеоспостереженні. Що потрібно зараз клієнтам від систем безпеки?
Сучасні системи відеоспостереження і аналітики, багаторазово збільшують спектр вирішуваних завдань, з використанням камер відеоспостереження.

Стає зрозумілим, що відеоспостереження в чистому вигляді вже мало кого може цікавити. У замовників відеосистем з’явилися нові вимоги, які задовольнити тільки зйомкою відеоматеріалу неможливо. Головне, що тепер цінується в обладнанні, це здатність техніки аналітично обробляти інформацію. Питання якості відео вже не є проблематичними і вони вже вважаються само собою зрозумілими.
 
Нові вимоги до системи вимагають нового підходу. Замовнику необхідно щоб системи могли самостійно вирішувати поставлені перед ними завдання. Для нього не важливо, наклейка якого бренду знаходиться на апаратурі, важливо, щоб система допомогла вирішувати йому завдання по надійної охорони не визначених об’єктів, а бізнесу в цілому.
 
Система відеоспостереження не просто повинна контролювати процес, а й приймати рішення щодо його оптимізації. Вона покликана проводити моніторинг різні виробничі етапи і застерігати менеджера від помилок. Аналітична система здатна об’єднати інформаційні потоки з різних джерел, обробити їх, прив’язати докази у формі відеофактів, і видати аргументовану вердикт.
 
Таким чином, багато клієнтів зацікавлені отримати в своє розпорядження не просто систему охоронного відеоспостереження, а й систему, здатну моніторити бізнес-процеси. Незважаючи на те, що така система буде дорожче, клієнти готові за неї платити, тому що це інвестування в технології швидко наступаючого майбутнього.
 
Системи моніторингу бізнесу (СМБ)
 

Новий тренд у відеоспостереженні. Що потрібно зараз клієнтам від систем безпеки?

Це апаратні електронно-обчислювальні комплекси з можливістю проводити об’єктове відеоаналітіка. У цю систему відеоспостереження інтегруються всі інші облікові і контролюючі підсистеми підприємства. Об’єднана система такого рівня здатна централізовано керувати інформаційною базою всіх наявних подій, а також поєднувати дані з відеоматеріальним підтвердженням. Таким чином, моніторингова система використовує відеоспостереження не тільки для відеоконтролю, але і для відеоаналітіческого принципу вирішення ділових завдань.
 
Основоположним елементом системи моніторингу бізнесу є відеосервер об’єктової аналітики. У його функції входить збір, відображення, аналіз і збереження відеоінформації. На цьому ресурсі відбувається етап злиття даних від всіх підключених до нього систем підприємства. Після цього машина аналізує інформацію, індексує її і видає звіти. На серверах об’єктової аналітики використовується ОС Lіnux. Це є гарантією стабільності системи, а також її захищеності.
 
Архітектура СМБ може бути побудована за однією з двох видів конструкції:
 
• Видеосервер, який поєднує функції процесора і робочої станції.
• Функції відеомагазину відокремлені від робочої станції.
 
Особливості СМБ
 
На відміну від звичайних відеосерверов NVR ці сервери здатні обробляти більше ніж 32 каналу зв’язку в обох напрямках в Full HD якості. Для NVR забезпечення такої кількості каналів посильно лише в форматі якості D1.

Другою особливістю СМБ є те, що її діяльність відбувається в трьохрівневому паралельному вимірі. Перший функціональний рівень забезпечує роботу тільки з відео. Це дає можливість працювати з прямим або архівним відеопотоком на високій швидкості. Що стосується другого рівня, то він складається з аналітичних інструментів, за допомогою яких відбувається збір матеріалу з інших джерел інформації.
 
Але слід зазначити, що даний рівень не є аналітичним. Він тільки збирає і накопичує фактичний матеріал, поки не пов’язаний в одну логічний ланцюг. Остаточна обробка інформації відбувається на третьому рівні, де до роботи підключаються аналітичні модулі. Кожен з них розробляється спеціально під певний об’єкт.
 
Цим аналітичним модулями відводиться головна роль в системі моніторингу бізнесу, і їх наявність є головною причиною, яка розмежовує їх від звичайних систем відеоспостереження та аналітики. Дані, які виробляють ці модулі, використовуються не тільки в охоронних цілях, але і для прийняття рішень маркетингового, стратегічного і фінансового плану.

Перевага СМБ
 

Новий тренд у відеоспостереженні. Що потрібно зараз клієнтам від систем безпеки?

Порівнюючи систему моніторингу бізнесу, не можна не помітити одну важливу перевагу, яке вона має в порівнянні з аналітичними системами інших типів. На відміну від інших, вона може створювати моделі подій і на основі цього планувати і координувати подальші дії.

Конструктор подій має в пам’яті набір стандартних ситуацій і реакцій. Їх створення в незвичайному форматі можна здійснювати за допомогою скриптів. Універсальність системи полягає в тому, що її можна налаштовувати під потреби замовника з урахуванням особливостей кожного взятого по-окремо об’єкта. Завдяки конструктору, частина дій можна перенаправити від оператора на систему відеоспостереження. Надається можливість задіяти всі можливості аналітичних програм і отримати від них максимальну віддачу.
 
У найпростіших системах з управління коштами, задіяними в пунктах пропуску, за допомогою інтегрованого блоку сухих контактів можна управляти шлагбаумами, замками, воротами і т.д. Блок активізується від сигналізаційних пристроїв. На більш високому рівні може використовуватися матриця каналів. З її допомогою можна оперувати переміщенням, розташуванням і розмірами фреймів на екранах в довільному порядку без втрати якості зображення.
 
Система оснащена функцією віртуального PTZ навіть для фіксованих камер. За бажанням оператора розміри картинки, переданої з будь-якої відеокамери, можуть змінюватися. Управляти можна також і зоною відображення. За допомогою дублювання певних каналів з’являється можливість створення віртуальних відеокамер, які можуть замінити дві відеокамери аналогового типу. Камери можна об’єднувати в тематичні групи — склад, офіс, територія і т.д.
 
За допомогою СМБ можна створювати карти з об’єктами відеоспостереження. Підключення в одну систему, камери можуть активно взаємодіяти між собою. Також можна отримувати вибіркову інформацію з певного об’єкта. На карті відображається стан відеокамер за допомогою колірних індикаторів.
 
Візуалізація аналітики

Оперуючи великою кількістю матеріалу, розібратися в ньому фізично людина не в змозі. Для цього існують модулі візуалізації аналітичних звітів. Це може бути дистанційний бізнес-клієнт. Він служить для вивчення інформації, інтелектуального аналізу і передачі даних в необхідному для користувача форматі. Серед інших можливостей, які надає цей модуль, виділяється функціонал безпосереднього оброблення живого і архівного відео, а також обмін даними всередині і між системами по логічним схемам обробки інформації.
 
Бізнес-клієнт створює всі умови для його власника, щоб мати на своєму комп’ютері повноцінний ситуаційний центр. Вся інформація про стан справ надходить з підтвердженими відеоматеріалами файлами. Така оперативність дає можливість керівнику вчасно побачити проблему і своєчасно прийняти рішення щодо її усунення.