IP-камери в побудові і установці системи безпеки на основі відеоспостереження

IP-камери в побудові і установці системи безпеки на основі відеоспостереження
Ви вирішили купити і встановити систему відеоспостереження. Рішення правильне, спрямоване, краще забезпечити безпеку, ніж підраховувати збитки. Система охоронного відео спостереження складається з різного устаткування. Часом в специфікаціях і кошторисах можна зустріти поняття IP-відеокамери. Щоб знати, що це таке, прочитайте наш матеріал.

IP-відеокамерами є будь-які відеокамери, що дозволяють безпосередньо підключаться до комп’ютерних мереж для передачі відео сигналу на комп’ютер або на відеореєстратор за допомогою комп’ютерних мереж. Таким чином вимальовується таке поняття, як IP-відеоспостереження. На жаль, чіткого поділу камер для відеоспостереження на сьогоднішній день не існує, через що під визначення IP-відеокамер потрапляють, як прості пристрої, що передають до двох кадрів в секунду, так і серйозні системи з потужним адаптивним кодуванням в режимі реального часу, а також паралельним аналізом зображення та замовною двостороннім зв’язком з постом диспетчера (охорони). Головним параметром для всіх IP-відеокамер (камер з цифровою передачею відеосигналу) є якість зображення.

Як таких універсальних критеріїв оцінки якості кодування поки не існує. Хоча якість можуть визначати і такі параметри, як кількість пікселів на дисплеї, а також кількість переданих кадрів за секунду. Переважна більшість виробників камер з цифровою передачею відеосигналу заявляють про 50-ти кадрах в секунду (звичайний відео сигнал 25 кадрів має в секунду 50 полукадров), а також розмір екрану 640х480 (D1) або 320х240 (CIF). Для порівняння скажемо, що звичні аналогові відеомагнітофони видавали якість схоже на СІФ розмір екрану, чого було цілком достатньо. Однак, за фактом цифрової обробки і подальшого стискання, отримане зображення може не мати бажаного дозволу по горизонталі в 240 ТВЛ. До того ж може статися, що камера зможе передавати 25 кадрів в секунду тільки в тому випадку, коли в кадрі відсутній який-небудь рух. І, відповідно чим більше виникає руху, тим менше кількість кадрів в секунду камера здатна обробляти. Таким чином, для IP параметром-відеокамер можна вважати і обсяг генерованого ними потоку цифрових даних. Нагадаємо, що в перших камерах обсяг потоку займав 20-30 мегабіт в секунду, і, звичайно ж, це було багато. Сучасні камери, згідно з твердженнями виробників, як правило мають потік даних в 50-200 кілобіт в секунду. Однак, не дивлячись на удавану, з першого погляду, гідність, такий обсяг не є абсолютно позитивним показником. Адже, чим менше потік даних, тим менше інформації за фактом передається. І в тому випадку, коли камера, що дозволяє стискати відеосигнал до 50 кілобіт в секунду, працює в режимі 20 мегабіт в секунду-якість картинки може бути реально хорошим. У разі ж режиму роботи малої смуги (50 кілобіт в секунду) якість зображення істотно страждає. При розгляді цифрових відеокамер важливим параметром є можливість забезпечення кодером фіксованого потоку даних. У випадках, коли при ускладненнях потік даних різко збільшується, можуть виникнути проблеми пов’язані з одночасним короткочасним збільшенням обсягу переданих даних усіма камерами, приводячи до зависання мережі. Наприклад, одночасний рух крон дерев від пориву вітру може привести до фіксування цієї події відразу всіма камерами.

Одним з основних переваг систем відеоспостереження на основі IP-відеокамер є забезпечення і підтримка можливості передачі нестандартних кадрів, що, в свою чергу розширює можливості індустрії безпеки, яка раніше була прив’язана до стандартному аналоговому сигналу.

Крім відеокамер з вбудованим кодером (присутній роз’єм Ethernet або антена Wi-Fi) нерідко використовується досить звичні камери, які мають зовнішній IP-кодер. Такий варіант пропонує широкий вибір безпосередньо відеокамер і об’єктивів, але зовнішній кодер за замовчуванням не дає можливості керувати параметрами самої відеокамери (а можливість управління нерідко буває корисною). Крім того, зовнішній кодер не адаптований на виконання конкретного завдання, наприклад, обробці руху поворотної камери. Також зовнішній кодер визначає наявність зайвого подвійного перетворення, з цифрового в аналоговий і назад в цифровий, тому що сигнал, одержуваний з ПЗС-матриці, в певній мірі вже цифровий. У разі ж коли в камеру вбудована окрема цифрова обробка, відбудеться вищеописане перетворення. Пам’ятайте, що все вищеописане має місце лише за умови безпосередньої інтеграції IP-кодера з відеокамери. Досить часто інтегрована відеокамера з вбудованим IP-кодером фактично являє собою звичайнісіньку камеру і окремий кодер, об’єднані в загальному кожусі. Іноді це означає оптимальне узгодження кодера з камерою, проте, часто, це аналогічно звичайному об’єднанню окремої камери і кодера, які в комплекті і дають «інтегровану відеокамеру», при цьому, з великими можливостями вибору місця установки кодера. До того ж, загальна вартість останнього варіанту напевно виявиться меншою.
Поворотні IP камери охоронного відеоспостереження

Поворотні камери, як правило, крім повороту комплектуються об’єктивом-трансформатором, який дозволяє змінювати кут поля зору (видаляти або наближати об’єкт). Основним їх перевагою є можливість детального розгляду об’єкта, який спровокував інтерес, а також простежити за його подальшим переміщенням. При цьому, єдиним недоліком (за винятком вартості і складності) є відсутність спеціальної функції автовозврата, через що поворотні камери нерідко залишаються в положенні відображення на моніторі великого плану проглядається ділянки території, на якому колись щось відбувалося, при цьому решта території об’єкту, що охороняється об’єкта, що підлягає контролю даної камери, залишається поза видимості. Також існує складність забезпечення належної підсвічування тільки поля зору камери, тому що необхідно висвітлювати всю територію.

Серед основних параметрів і технічних характеристик поворотних камер виділяються наступні:

діапазон регулювання фокусної відстані об’єктива;

допустимі кути повороту (не будь-камера може повертатися в одну сторону, тому що в деяких моделях намотуються дроти на підстави, приводячи їх до повної зупинки);

швидкість повороту.

На додаток до недоліків IP-відеокамер, поворотні мають ще один вагомий недолік: в процесі повороту камери виникає швидка зміна картинки по всьому полю екрану. Для будь-якого алгоритму компресії, як складним б він не був, це є серйозним випробуванням (в разі, коли алгоритм взагалі зможе обробити такий сигнал). Для вирішення цієї проблеми деякі потужні спеціалізовані поворотні IP-відеокамери мають особливі властивості алгоритму компресії, що і дозволяє вирішити проблему передачі сигналу (даних) в момент повороту камери. Проте, ці властивості або не стандартні, або досягаються шляхом переходу кодера в режим малокадрового передачі без міжкадрового компресії. Однак, як правило, велика частина кодеров його не передає абсолютно нічого до тих пір, поки камера не зафіксує своє становище, а картинка не стабілізується.
Установка IP-камер відеоспостереження. деякі моменти

Швидкісні камери на сьогоднішній день в більшості своїй представлені у вигляді сферичного ковпака, чому також звуться купольні або Купол-камери, з поміщеним усередину збалансованим модулем камери і об’єктивом, розміщеним на карданном підвісі. Подібна конструкція з донезмоги полегшеним рухомим модулем дає можливість провести поворот на 360 градусів за 1 секунду і менш. Варто сказати, що прототипи купольних камер дозволяли повертатися з такою ж швидкістю, проте, вимагали більш міцного і надійного підстави (на кшталт основи для фрезерного верстата), в зв’язку з великою вагою. Купольні камери сьогоднішнього дня можна без проблем встановлювати (кріпити) із застосуванням навіть легких кронштейнів. Недоліком таких камер є відсутність можливості використання «двірників», а також більш низька теплоізоляція. Для вирішення цих недоліків, як правило, проводиться монтаж камери в додатковому куполі (т.зв. склопакет).

Варто сказати, що не всі поворотні камери купольного виду, і навіть більше, не всі купольні камери — поворотні. У сегменті відеоспостереження представлені сферичні, напівсферичні кожухи для фіксованих відеокамер. Камери в таких випадках також можуть повертатися, але тільки вручну і тільки під час налаштування. Кожухи, при цьому, спрощують юстировку камери, а також приховують напрямок, в якому дивляться камери. Існують кожухи для будь-якої стандартної камери, а також спеціальні з бескорпусной камерою всередині ковпака (міні-Dome).

Камери, встановлені на стелю не завжди можуть бути встановленими на стіну, тому що відбувається «скручування координат» (якщо камера повернеться щодо горизонту навколо своєї осі — зображення на моніторі буде нахилено).

Кольорові цифрові відеокамери крім, звичного оку зображення, мають також і недоліки, а саме, знижену чутливість і відсутність видимості в інфрачервоному діапазоні, через що в темний час доби потребують природної білому підсвічуванню. При цьому, стандарт передачі складеного кольорового відеосигналу передбачає істотне урізування дозволу системи до 300-330 ТВЛ. Збереження дозволу теоретично можливо шляхом реалізації на дорогих схемних рішеннях, що, в свою чергу є неприпустимим в сфері охоронного відеоспостереження.

В даний час в багатьох кольорових відеокамер реалізований «нічний режим», під час якого вони формують чорно-білий сигнал. Велика частина камер для цього відключає кольоровість, не змінюючи ні чутливості, ні дозволу. Під час же переходу в нічний режим в деяких моделях відеокамер виключається інфрачервоний фільтр, при цьому спектральна характеристика значно розширюється, підвищуючи чутливість в кілька разів. Механічне виключення фільтра задоволення дороге.

У додатку до IP-трансляції відеосигналу колір подвоює кількість даних, збільшуючи вимоги до кодеру. Також в разі, якщо камера дозволяє перемикатися в нічний режим, перевагу надають саме вбудовані в камеру кодери, які і роблять можливим дистанційне ручне активування цього режиму (без спрацьовування автоматично). Поворотні камери для коректної роботи вимагають ручного управління. У випадках, коли IP-кодер має можливість управляти камерою його можливості буде цілком вистачати і на подачу команди перемикання режимів. Найважливішим, при цьому є оптимальна сумісність кодера з камерою, наприклад, одного і того ж виробника.