Про заходи особистої безпеки

Про заходи особистої безпеки
Виходячи на вулицю, ми, найчастіше, занурюємося в свої проблеми і роздуми, вирішення яких відволікає і не дає зосередитися на тому, що оточує нас, на обстановці і адекватно та своєчасно оцінити, що відбувається навколо нього. Адже забезпечення особистої безпеки на вулиці — дуже важливе питання для сучасного мегаполісу. Тому, дотримання банальних правил і взяття їх в звичку допоможе звузити спектр можливих проблем, а також вберегти від неприємних ситуацій і загроз. Деякі з цих правил знайомі з дитинства, а якісь будуть новими і стануть корисними в повсякденному житті.
Завжди обмірковуйте шлях, по якому будете пересуватися (краще мати відразу кілька заздалегідь продуманих маршрутів). Виберіть найкоротший і безпечний. Для підвищення особистої безпеки намагайтеся частіше їх міняти, так як пересування по однаковому маршруту в приблизно однаковий час полегшить роботу правопорушника і поставить під загрозу ваше життя.

При виході на сходову площадку упевніться, що вона порожня, а закривши двері в квартиру ніколи не залишайте ключі під килимком, на дверний рамці або в поштовій скриньці — це небезпечні, знайомі для зловмисників місця.

Після виходу на вулицю намагайтеся правильно оцінити обстановку. Звертайте увагу на зміни, що відбуваються в навколишньому середовищі, наприклад, незнайомі кинуті речі, нові автомобілі, підозрілі особи і ін. У разі появи підозрілого тонованого автомобіля — не полінуйтеся запам’ятати його марку, колір, гос.номер і відмінні риси. Все це підвищить вашу безпеку.

Виробляючи рух по вулиці пішки, пам’ятайте, що ваша особиста безпека безпосередньо залежить від пильності і обачності. Завжди тримайте в увазі те, що відбувається навколо, контролюйте і продумувати дії інших людей, особливо які поводяться, підозріло або неадекватно. Чи не пересувайтеся в поодинці навіть по добре освітлених вулицях і кварталах з «поганою репутацією». Уникайте скорочення дороги через пустирі і лісосмуги. Якщо шлях лежить по автодорозі, вибирайте рух обличчям до їде транспорту. Це дозволить контролювати пересування автомобілів їдуть назустріч, а також не допустити непомітного під’їзду ззаду. У разі виявлення компанії, поведінка якої викликає у вас занепокоєння або підозрілої особи, яка, на вашу думку, може переслідувати вас, не знехтуйте обернутися і перевірити свою стурбованість, для цього, як дзеркало, можна використовувати вітрини і вікна магазинів. Переходьте на іншу сторону вулиці або заходьте в найближчий магазин, звідки, при необхідності, можете повідомити свої підозри співробітникам міліції. У будь-якому випадку таких людей варто якомога краще запам’ятовувати (прикмети, одяг, хода і т.д.)

Особиста безпека під час перебування в громадських місцях з великим скупченням людей вимагає не меншою уважності. Будьте готовим до можливих провокацій і захисним діям. Гаманець, ключі, документи та інші важливі речі носите окремо один від одного, бажано у внутрішніх кишенях верхнього одягу. Не йдіть на провокації і не давайте приводів для появи скандалу, не вступайте в суперечки і лайку. Розраховуючись, не проводьте відлік при оточуючих, показуючи вміст свого гаманця. Для забезпечення особистої безпеки будь-які операції з обміну готівкової валюти робите тільки в спеціалізованих, захищених обмінних пунктах або банках. Чи не намагайтеся «виграти», бажаючи провести обмін за більш вигідним курсом з рук приватних осіб. Найчастіше, таке прагнення обертається досить погано: від обману шахраями до прямих загроз життю.

На питання незнайомих людей намагайтеся відповідати гранично стисло, кількома словами, посилаючись на брак часу або незнання відповіді. Не давайте можливості продовжити розмову, так як багато зловмисників, заманюючи розмовою, можуть вміло відвернути і забути про особисту безпеку. Не варто забувати, що з появою вуличних продавців, чимало шахраїв стало також використовувати такий же спосіб знайомства з людьми: вони пропонують подивитися парфумерію, книги та інші корисності або відповісти на питання анкети, прикриваючись представництвом однієї з відомих компаній.
У будь-який час доби уникайте пересуватися «автостопом» або т.зв. водітелямі- «бомбилами», самостійно які очікували пасажирів — краще викличте таксі. Заради своєї ж безпеки, намагайтеся не проходити дуже близько до припаркованим автомобілям.

Якщо доводиться їхати в порожньому громадському транспорті, сідайте ближче до водія кабіні. Безпека в темний час доби допоможуть забезпечити рідні та друзі, до яких варто заздалегідь звернутися і попросити зустріти вас на зупинці.

При вході в ліфт не забувайте перевіряти загальну освітленість під’їзду і майданчики перед ліфтом. Якщо світло відсутнє необхідно користуватися кишеньковим ліхтариком, який завжди повинен знаходитися у вашій сумці. Але, навіть при нормальному освітленні заходити разом з незнайомими людьми не варто. При відкритті вхідних дверей своєї квартири тримайте в увазі сходові прольоти і майданчик, найбезпечніше знаходиться, при цьому, впівоберта до дверей.

Для забезпечення якісної особистої безпеки краще всього мати при собі додатковий засіб для самозахисту, наприклад, зареєстрований газовий пістолет, а також вільно доступні газовий балончик або електрошокові пристрій. Тим не менше, вам не можна розслаблятися навіть при володінні засобом захисту, іноді, при невмілому використанні, воно може бути використано проти свого власника. Носіння засобів оборони без належної реєстрації, для яких вона передбачена, може вас самих привести до кримінальної відповідальності і судового розгляду. Необхідний дозвіл може бути отримано в підрозділі органів внутрішніх справ за місцем проживання, займається ліцензійно-дозвільної роботою. Застосовуючи таку зброю для забезпечення безпеки власного життя, слід пам’ятати, що, за певних обставин, доведеться доводити виправданість своїх дій, а також озвучування попереднього попередження про свій намір використовувати зброю.

Приділяйте велику увагу навчанню дітей уважному поведінки на вулицях, правилам самооборони і заходам забезпечення їх особистої безпеки. Не змушуйте дітей молодшого віку самих переміщатися по вулицях. Навчайте правилами поведінки з незнайомими людьми. Для підвищення безпеки життя дитини, а також для надання їй своєчасно наданій допомозі необхідно навчити їх знати свої прізвище та ім’я, а адреси, куди йому можна звернутися у разі виникнення екстрених ситуацій. Не зайвим буде промаркувати одяг дитини відповідними даними.

Знайте, ваша особиста безпека, і безпека ваших дітей знаходиться тільки у ваших руках і більше, ніж ви самі, ніхто не зможе про вас подбати.