Ефективна самооборона за допомогою електрошокера і головні міфи про нього

Ефективна самооборона за допомогою електрошокера і головні міфи про нього
Особиста безпека — це здатність людини протистояти потенційним загрозам, можливість захистити свою свободу, матеріальні цінності, здоров’я, а іноді і саме життя. Одним з найпопулярніших засобів для здійснення самооборони є електрошокові пристрій. Електрошокер компактний, безпечний в управлінні і здатний захистити власника, не завдаючи особливої ​​шкоди нападаючому.

Принцип дії пристрою

Існує багато різновидів приладів, робота яких заснована на короткочасному впливі розрядами електричного струму високої напруги. Серія розрядів викликає параліч нервової системи, який може тривати від 5 до 30 хвилин. Високочастотний імпульс може викликати втрату координації або короткочасну втрату свідомості у зловмисника. Міфи про дії електрошокерів (Ешу)

Одна з найпоширеніших легенд говорить про те, що прилад може вбити людину. Це не є істиною. Пристрій, вперше створене в 1974 році інженером Джеком кавер, абсолютно безпечно в застосуванні. Ця вимога була основним при конструюванні «зброї для знешкодження та затримання». Шокер отримав дозвіл на серійний випуск тільки після ретельно дослідження сили впливу та запобігання будь-якій можливості нанесення непоправного збитку. Це якість дозволяє вільне розповсюдження пристроїв без оформлення дозволів або інших дозволяють документів у багатьох країнах світу.

Другий міф заснований на припущенні про те, що зброя неефективно. Закон визначає пристрій як засіб самозахисту. Дія приладу передбачає захист свого власника від будь-яких загроз без нанесення шкоди або смертельного каліцтва нападнику. Поки противник буде без руху, людина, що зазнав нападу, може покликати на допомогу, викликати поліцію або просто покинути небезпечне місце.

Одна з версій говорить про те, що електрошокер не здатний впливати на тіло в теплому зимовому одязі. Це твердження справедливо до перших моделей пристроїв, які не мали достатньої потужності. На сьогоднішній день багато модифікації здатні проходити через шар одягу товщиною 30 мм і більше. Цього цілком достатньо для того, щоб подолати опір самих утеплених предметів гардероба.

Пристрій може завдати шкоди власнику під час дощу. Відповідно до законів фізики, людина, тіло якого схильне до дії електричного струму, стає провідником і може вразити іншого своїм дотиком. Однак це не відноситься до впливу шокера. Вся справа в тому, що змінний струм мережі і розряд приладу мають абсолютно різні характерні особливості. Постійний струм шокера має спрямовану дію і сконцентрований між електродами пристрою. Заряд залишається в тілі зловмисника і ніяк не загрожує власнику приладу, навіть якщо обидва вони знаходяться під дощем.

Важливою особливістю електрошокерів є їх абсолютна безпека в застосуванні для особистої самооборони або захисту своїх ближніх. Це пояснює популярність пристроїв серед спецпідрозділів і цивільного населення багатьох цивілізованих країн світу.