Кувейтські зброярі закликають озброїти приватних охоронців

Кувейтські зброярі закликають озброїти приватних охоронців
«У Кувейті повинні бути прийняті нові закони, покликані захистити громадян і підвищити рівень громадської безпеки», — заявляє Абдул Мохсин Аль-Салех, колишній військовослужбовець, а нині власник збройового бізнесу, що продає зброю офіцерам поліції. Реагуючи на недавні повідомлення в пресі про численні випадки, коли жертви нападів отримували ножові поранення, він говорить про необхідність внесення змін до законодавства країни для того, щоб захистити невинних людей від злочинних угруповань. Згідно зі статистичними даними, опублікованими багатьма газетами, в Кувейті щопівгодини скоюється злочин. Ця сумна статистика з’явилася в заголовках новин відразу ж після того, як в жвавому торговому центрі був жорстоко вбитий дантист.

Аль-Салех, який очолює компанію, яка продає різне військове і поліцейське спорядження, вважає, що головною причиною недавнього сплеску насильства є відсутність дієвих законів. «Згідно із законодавством, приватні охоронці не можуть володіти зброєю. Вони навіть не мають права носити з собою поліцейські кийки, оскільки влада не хочуть, щоб у охоронного персоналу були засоби захисту, якими можна було б убити людину. Наявність вогнепальної зброї допускається законом для офіцерів правоохоронних відомств. Однак приватних охоронні підприємства до цієї категорії не входять», — пояснює бізнесмен. Але у зв’язку з хвилею злочинів, що захлеснула вулиці кувейтських міст, як вважає Аль-Салех, стає очевидним необхідність прийняття спеціальних заходів для підвищення рівня безпеки в країні, і надання охоронцям права на зброю — один з головних кроків для досягнення цієї мети.

На сторінці http://zakupka.com/t/kozyrki-i-navesy-8385/ ви можете знайти навіси та козирьки за доступними цінами!

Аль-Салех сподівається, що найближчим часом будуть внесені відповідні зміни до законодавства. Він висловлює припущення про те, що влада може дозволити приватним охоронцям мати зброю меншого калібру, ніж у поліцейських і військових.
Також, можливо, охоронцям видаватимуть спеціальне зброю, яка не вбиває, а нейтралізує підозрюваних, як, наприклад, електрошокер. Така зброя може використовуватися в тих випадках, коли охоронець чекає прибуття поліції, і ситуація стає напруженою.

Аль-Салех вважає, що проблема полягає в тому, що навіть якщо має місце правопорушення, охоронці не завжди втручаються — дуже часто вони воліють виконувати роль сторонніх спостерігачів в той момент, коли відбувається злочин, оскільки у них немає зброї. Аль-Салех пояснює необхідність озброєння охоронців і тим, що дуже часто поліція не приїжджає на місце події вчасно. «Злочини найчастіше скоюються зловмисниками у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. І за відсутності коштів нейтралізації ситуація може обернутися трагічними наслідками, — зазначає зброяр, додаючи, що в останні роки життя в Кувейті змінилася. — Був час, коли можна було залишити магазин відкритим і ніхто б не доторкнувся до того, що належить вам. Але ті часи безповоротно пішли. Слід враховувати, що штат поліцейської служби досить обмежений і неможливо розмістити офіцера поліції на кожному розі вулиці. У торгових центрах присутні охоронці, але вони стають беззахисними, якщо у злочинців є зброя, і все, що може зробити охоронець — викликати поліцію».

Представник Міністерства внутрішніх справ, який погодився поділитися своєю думкою на умовах повної анонімності, визнав факт почастішали злочинів, але також сказав, що не бачить в цьому якогось феномена. За його словами, працівники МВС тримають ситуацію під контролем.

«Я не бачу причин для озброєння приватних охоронців Кувейту. Інформаційні агентства приділяють цьому аспекту надмірна увага, але наша країна відрізняється від країн Заходу, — заявив чиновник. — Торгові центри вже мають можливість використовувати додаткові заходи безпеки, включаючи установку камер спостереження і металодетекторів для перевірки наявності зброї у покупців. Немає необхідності в тому, щоб у когось була зброя — ми цілком справляємося з нашим завданням щодо запобігання злочинів».