Новий електронний пристрій, покликаний ідентифіковувати злочинців, викликав суперечливі реакції в США

Новий електронний пристрій, покликаний ідентифіковувати злочинців, викликав суперечливі реакції в США
У США розгорілася полеміка щодо нового електронного пристрою, що дозволяє офіцерам правоохоронних відомств ідентифікувати громадян, використовуючи зображення райдужної оболонки очей, форми особи, а також відбитки пальців.

Цей прилад отримав назву мобільна інформаційна система розпізнавання підозрюваних (MORIS). Офіцер поліції може приєднати біометричний пристрій завбільшки з долоню до свого смартфону і поїхати разом з ним на черговий виклик, що надійшов в поліцейське управління. Такий прилад дає можливість робити знімок людини з відстані 1.5 метра, сканувати райдужну оболонку очей на відстані 6 дюймів і також знімати відбитки пальців. Проробивши такі нескладні операції, поліцейський зможе відразу ж отримати всю необхідну інформацію, що міститься про конкретну людину в базі даних. Ця цифрова картотека з кожним днем поповнюється, і службовці поліції в 47 штатах можуть їй користуватися. Ціна пристрою становить 3 тисячі доларів.

«Більше не потрібно знати ім’я, прізвище, дату народження і номер соціального страхування людини. У всіх цих відомостях абсолютно не буде ніякої необхідності »- говорив Шон Маллин, президент корпорації BI2 Technologies — Поліцейському потрібно лише тільки попросити підозрюваного подивитися в камеру і через кілька секунд все відомості про людину і його минулі кримінальні записи стануть відомі».

Шериф Джозеф Макдоналд з округу Плімут, штат Массачусетс сказав, що нове революційне пристрій змінить всю звичну роботу поліції. «Це дозволить нам c великим ступенем ймовірності встановити, з ким ми маємо справу в кожній конкретній ситуації, коли ми затримуємо підозрюваних, і також ми будемо достеменно знати, кого відпускаємо на свободу» — говорив МакДональд.

Однак є і противники цього нововведення, серед них Джей Стенлі, представник американського суспільства громадянських свобод ACLU, він говорить про те, що подібними заходами правоохоронні органи втручаються в приватне життя громадян. «Ми вважаємо, що повинні існувати певні обмежувальні правила і норми, якими буде керуватися поліція при використанні таких електронних пристроїв і застосовувати їх лише тоді, коли це доцільно, в тих випадках, коли є належні підстави, щоб вважати підозрюваного таким. Необхідно не допустити, щоб ці пристрої використовувалися повсюдно як санкціоноване засіб ведення спостереження »- говорив Стенлі.

Американські розробники оснастили новий кишеньковий пристрій однією особливістю, яка, на їхню думку, повинна заспокоїти людей, які вважають, що використання поліцією таких приладів може порушувати межі приватного життя громадян. Як тільки ідентифікаційні дані про людину будуть співставлені і перевірені, додаткові записи, фотографії, або інша інформація зберігатися не буде.