Які бувають різновиди охоронної сигналізації

Охоронна сигналізація має на меті попереджати проникнення і / або здійснювати контроль за проникненням на об’єкт або територію, що знаходиться під охороною.

Дані системи охорони об’єктів створюються зі спеціальних приладів з характерним звуком і світлом для оповіщення. Важливо знати, що сучасні охоронні сигналізації замість традиційних сигналів і ламп застосовують п’єзоелектричні випромінювачі і світлові напівпровідникові сигналізатори.

У комплектацію, яку мають системы безопасности Торнадо, включено

  1. приймально-контрольні панелі і пристрої (ПКП);
  2. спеціалізовані датчики (руху, відкриття, злому), що мають специфічні призначення;
  3. Блоки живлення;
  4. пристрої спеціального призначення, завдяки яким інформація про злом подається на пульт охорони (ПЦО) або на телефон власника об’єкту, що охороняється або території;

Система охороної сигналізації може працювати і в автономному режимі, без передачі вищевказаних повідомлень. Але при такому варіанті знижується результат (ефективність) роботи охоронної системи.

Концепція роботи комплексів охоронної сигналізації

У системах охоронних сигналізацій, важливе значення мають спеціалізовані датчики сигналізації. Виходячи з особливостей роботи, такі елементи виготовляються з метою їх установки в найбільш уразливих місцях для проникнення: на дверних і віконних отворах.

А значить звукові та акустичні елементи, завдання яких відстежувати пошкодження віконного блоку, стін приміщення і відкривання вхідних дверей і сигналізувати про це.

Дані датчики діляться на два основних типи за особливостями перетворення надходження сигналу: звукові / акустичні, вібраційні.

  • перші — реагують на відкривання дверей та розбивання вікна,
  • другі — на пошкодження стіни.

Такі елементи характеризуються виходами, адже дані системи можна застосовувати з «сухим» контактом реле або ж з генератором сигналу за допомогою цифрових інновацій.

Що передається датчиками інформація надходить в приймальне обладнання та панель контролю, де і обробляється. Така функція, яка забезпечує чітку взаємодію між датчиками і приладами передачі та оповіщення, називається посередницької.

Є охоронні сигналізаційні системи, які володіють радіоканальними приймачами -передавача вбудованого GSM типу.

Охоронна система відправляє сигнали на ЦП або в поліцію декількома шляхами:

  1. Провідний спосіб передачі сигналу. Даний спосіб передбачає наявність провідного телефонного лінії. Сучасні охоронні системи збудовані на основі інновацій, що передбачає застосування цифрових технологій, які виводять охоронні сигналізації на більш високий рівень. Крім того, системи передбачають зворотний зв’язок ПЦО з камерами відеоспостереження, які використовуються на території, що охороняється і домоволодінні.
  2. Охоронні комплекси бездротового оснащення. Такі системи охорони передбачають застосування автономного радіоканалу або допускають можливість використання каналу мобільного оператора зв’язку, т.зв. GSM сигналізація.

Такий тип систем вимагає наявність постійного каналу зв’язку, адже в разі його відсутності сигнал не дійде до пульта охорони або вступить на мобільний телефон власника.

Щоб уникнути таких проблем, проводитися тестування сигналу з об’єкту, що охороняється або виробляється запит про стан обладнання системи охорони. В цьому випадку в обов’язковому порядку передбачається двонаправлений канал для здійснення зв’язку, внаслідок чого на об’єкті, що охороняється слід встановити не тільки передавач, а й наступник.

У такій охоронній системі запити відбуваються через певні проміжки часу, а чим коротше такі проміжки, тим вище рівень надійності системи.