Особливості мікропозик

Мікропозика є невеликим кредитом, який видається мікрофінансової або мікрокредітной компанією на короткий термін під проценти. Видають його громадянам, які досягли 18-ти років, верхній поріг, що обмежує видачу позики, індивідуальний. Таку позику часто називають «гроші до зарплати», з огляду на її невеликі розміри.

Мікрофінансові організації все більше набирають популярність в Україні, так як для того, щоб отримати кредит в МФО не потрібно багато часу, і не потрібно збирати ніяких додаткових документів, як, наприклад, у випадку з банками. Але є у всіх МФО один мінус — високі відсотки на кредит в Украине. Це єдине, що насторожує потенційних позичальників. Саме тому зараз спостерігається тенденція у нових МФО — давати гроші під 0%.

Навіщо МФО видавати позики під 0%?

У будь-якому бізнесі потрібно правильно себе подати і вміти розкрутитися. Тому нові і ще маловідомі МФО роблять таким чином своєрідний піар хід: вони видають мікро-кредити під 0% і таким чином отримують нових клієнтів. Адже кредит під 0% краще, ніж позику під 1% в день від уже відомих мікрофінансових організацій.

Інша причина, по якій придуманий такий хід, — це можливість для нового клієнта озирнутися, зрозуміти систему МФО. Таким чином такі організації просто хочуть, щоб людина побачила, як працює організація і чого від неї чекати.

Чи все так просто?

Безумовно, якби все було так просто, то кожен би брав позики в МФО постійно. Але, як ми бачимо, такого не відбувається. Чому ж? Вся справа в тому, що, як уже було сказано раніше, МФО не видають гроші під 0% на постійній основі. Така функція є тільки у першої позики. Тобто, ви приходите в відділення або на сайт мікрофінансової організації, заповнюєте всі необхідні дані, і якщо в цій організації ви берете позику в перший раз, то додаткових відсотків виплачувати по ньому не потрібно. Ви повертаєте тільки те, що брали і ні копійкою більше.

Головним плюсом в цій системі є те, що це не обов’язково повинен бути ваш перший кредит в принципі. Ви могли брати їх і до цього, але якщо в одній з нових організацій ви його ще не брали, то функція позики під 0% є доступною для вас.

Такі організації дуже корисні для людей, так як на даний момент фінансова ситуація все ще не стабільна, а гроші людям потрібні. Найголовніше — це мати можливість віддати позичені гроші назад.