5 міфів про заміну моторної оливи, в які всі вірять

У питаннях техобслуговування багато водіїв охочіше вірять порадам знайомих та друзів, ніж рекомендаціям виробників. Через це серед  українських автолюбителів з’явилося безліч міфів. Сьогодні ми розповімо про п’ять найпоширеніших забобонів, пов’язаних із заміною моторної оливи.

 

Міф №1. Дилери радять міняти оливу занадто часто

Відповідно до рекомендацій автовиробників замена масла має відбуватися після 10 000 км пробігу. Західні автобренди озвучують зовсім інші цифри – від 15 000 до 20 000 км. Але в будь-якому вітчизняному дилерському центрі ви все одно почуєте про 10 000 км — навіть якщо купуєте машину європейського бренду.

Може здатися, що продавці спеціально нагнітають атмосферу. Однак термін служби олії залежить не тільки від кілометражу, а й від умов експлуатації автомобіля. Характерні для нашої країни пробки та клімат, що разюче відрізняється від європейського, впливають на масло не найкращим чином. Отже, прислухатися до рекомендацій дилера все-таки варто.

Міф №2. Оливу потрібно міняти відразу після покупки авто

Вважається, що міняти конвеєрну олію слід одразу після покупки авто. Адже обкатувальні матеріали не можуть бути дорогими та якісними, і в нові машини заливають виключно мінеральні оливи з пакетом сумнівних присадок.

Насправді у двигуні нового легковика з таким самим успіхом можуть виявитися синтетичні або напівсинтетичні оливи. Уточніть цей момент, купуючи авто.

Після обкатки всі рідини у системі дійсно треба змінити. Але не через день чи тиждень, а за кілька місяців. Наприклад, Mazda радить робити це після перших 1500 — 3000 км, а в документації Ford Focus йдеться про 20 000 км пробігу. Накатати такі показники за кілька днів неможливо.

До речі, якщо вас цікавить замена масла цена, то радимо перейти за посиланням вже зараз.

Міф №3. Фірмова олива завжди краща

Цей міф виник завдяки зусиллям маркетологів. Властивості матеріалів визначаються пакетом присадок та основою. Найгустіша олія — мінеральна, рідка — синтетична. Між ними знаходяться напівсинтетичні та гідрокрекінгові олії з оптимальним співвідношенням ціни та якості.

Головне, на що слід орієнтуватися при виборі моторної оливи, його відповідність класу і допуску, рекомендованому для того чи іншого двигуна. Водій найчастіше вибирає між варіантами класів 5W-30 та 5W-40. Ці показники вказують на ступінь в’язкості/плинності олії. При високих температурах та нагріванні двигуна понад 100℃ будь-яка олія стає більш рідкою і менш ефективно змащує елементи двигуна. Тому в жарку погоду варто вибирати густішу олію 5W-40, а для зими відмінно підійде менш в’язкий варіант класу 5W-30.

Керуючись цими знаннями, власник транспортного засобу може самостійно підібрати бюджетний аналог фірмовим складам.

Міф №4. Для старої машини підійде лише мінеральна олива

Стереотип виник з появою на ринку найперших синтетичних олив. Миючі присадки вимивали зі старих авто залишки відпрацьованого масла, що служило жировим ущільнювачем для зношених прокладок. В результаті крізь сальники просочувалися мастильні матеріали, а під машиною з’являлися маслянисті плями.

Сьогодні для вирішення цієї проблеми використовують синтетичні та напівсинтетичні оливи більшої в’язкості, які заповнюють зазори у старих моторах. А якщо провести невеликий ремонт та замінити всі зношені ущільнювачі та прокладки, то можна сміливо використати будь-який склад.

Міф №5. Вибір оливи не залежить від типу машини

Мабуть, найдивніша помилка у нашому списку. Різниця у конструкції моторів легкових та вантажних автомобілів очевидна. Олія для них також матиме різні властивості.

Вантажні масла містять набагато більше присадок, що прискорює зношування клапанних механізмів у легкових двигунах. А синтетичні оливи низької в’язкості не підходять для вантажівок, але чудово поєднуються з двигунами сучасних легкових автомобілів.

Висновки

Вибір та замена масла в двигателе – важливі процеси, від результатів яких безпосередньо залежить термін служби автомобіля. Проконсультуйтеся з професійними механіками — фахівці підберуть мастильні матеріали, які підходять саме вашому автомобілю.