За безпекою будинку простежить Bot-So

За безпекою будинку простежить Bot-So
Bot-So — соціальний робот на основі відкритої платформи Rasberry Pi здатний віддалено стежити за безпекою житла, отримуючи команди за допомогою Twitter. Розробка Edifixio India Pvt ltd., IT-компанії з Калькутти, перемогла в конкурсі для технологічних пристроїв Oracle IoT Developer Challenge.

Відповідаючи на питання про витрати, один з його творців Дебралі Дутта каже, що на створення робота з базовою комплектацією — з термодатчиком, відеокамерою і системою, що фіксує присутність в будинку непроханих гостей, — довелося витратити в межах 5-6 тисяч індійських рупій (менше ста доларів). Як пише газета The Indian Express, залежно від мети застосування — для будинку або в промислових цілях — можливості Bot-So можуть бути розширені.

Як виникла така ідея?

За словами Дутта, головною метою команди розробників були пристрої, що підключаються до інтернету. Розглядалася ідея про те, як зв’язати девайси з розряду інтернету речей з соціальними медіа. «Twitter — підходяща платформа, — пояснює інженер. — Цей комунікаційний сервіс не вимагає постійного перебування в режимі онлайн, але тим не менш Twitter повідомляє користувачів про персональні повідомлення. Крім іншого, доступний обмін відеозаписами і посиланнями».

Голосові команди для Bot-So

Автори Bot-So кажуть, що цей робот може бути доповнений технологією на зразок Siri компанії Apple.

У системі є звукова карта: дана обставина дозволяє підключити невеликий динамік або навушник, і додати деякі голосові записи за допомогою певної програми обробки мови.

Raspberry PI

Фахівці з Edifixio India Pvt пояснюють, що, згідно із задумом, все, в тому числі і апаратне забезпечення, повинно було бути з відкритим вихідним кодом. Цим і пояснюється вибір на користь Raspberry PI, (такий дешевий комп’ютер з детальною інструкцією може придбати будь-який бажаючий і використовувати його на свій розсуд).

Wi-Fi і Ethernet

У системі реалізована можливість підключення до Wi-Fi і Ethernet. Bot-So належить до сімейства апаратури для інтернету речей, тому було б нелогічним не додати опцію підключення до мережі. Харчування здійснюється за допомогою USB; у системи немає батареї, тому при необхідності Bot-So може бути оснащений пристроєм безперервної подачі електроенергії. У майбутньому така домашня система захисту може бути доповнена GSM-модемом, але поки ще ця можливість не реалізована.

Потокове мультимедіа

«У прототипі, над яким ми працюємо, використовуються сенсори з радіусом дії 30 і 120 метрів», — говорить розробник, відзначаючи також, що надалі планується оснастити Bot-So системою передачі потокового відео. Для цієї мети розробка може бути доповнена спеціалізованим сервісом.