Чи потрібна зброя охоронцям навчальних закладів?

Чи потрібна зброя охоронцям навчальних закладів?
Керівники двох американських коледжів в графстві Маскегон, штат Мічиган, дотримуються різних точок зору щодо питання про необхідність наявності зброї у людей, які охороняють територію кампусу: в коллеже Бейкер присутні озброєні охоронці, в Муніципальному коледжі Маскегону — їх поки що немає.
Коледж Бейкер є єдиним освітнім закладом графства, в якому за безпекою стежать озброєні охоронці, хоча варто згадати і про те, що в деяких школах час від часу з’являються озброєні поліцейські.

За словами Лі Коггіна, президента коледжу Бейкер, рішення про озброєння офіцерів безпеки було прийнято сім років тому, після масового вбивства, яке сталося в університеті Вірджинія-Тек, коли загинули 32 людини і ще 17 отримали поранення.

«Результати опитування, проведеного недавно серед студентів, свідчать про те, що безпека є для них одним із пріоритетних питань», — пояснює Коггін.
Адміністрація ж Муніципального коледжу, очолюваного Дейлом Несбері, колишнім співробітником правоохоронних органів, не вважає за потрібне знаходження на території кампуса охоронців зі зброєю. «Я не хочу, щоб студенти, бачачи озброєних людей, думали, що вони знаходяться в якомусь вкрай небезпечному місці», — говорить Несбері.

Тестом системи безпеки Муніципального коледжу став інцидент, що трапився в січні. Тоді житель Іллінойсу був затриманий за відеозйомку спортсменів в роздягальні. Студентам ця людина здався підозрілим, і вони повідомили про це прибиральнику, який по радіозв’язку повідомив охорону. Була також викликана поліція, і підозрюваного затримали протягом 10 хвилин. Цей епізод довів дієвість принципу «побачив — повідом».

На території коледжу встановлені камери відеоспостереження, і безперервно ведуться пошуки нових ідей щодо поліпшення рівня безпеки. Не так давно офіцер з поліцейського управління Маскегону провів зустріч з представниками коледжу, під час якої обговорювалася робота поліції та інші питання, пов’язані з охороною студентів.

Президент коледжу Бейкер вважає, що проект з установки карткової системи входу в усіх аудиторіях надасть нового імпульсу суперництва двох навчальних закладів. Така система, в разі необхідності, дозволить офіцеру безпеки на території кампуса одночасно блокувати всі двері «натисненням однієї кнопки».