Самооборона на дорозі і травматична зброя (Частина I)

Самооборона на дорозі і травматична зброя (Частина I)
Останнім часом особливої «популярністю» користується напад на водіїв прямо на дорозі, при цьому багато хто з дозволених засобів самооборони не тільки не здатні захистити людину, а й навпаки заважають реагувати на ситуацію адекватно. У цій статті спробуємо розібратися, як себе слід вести при такому нападі, чого робити не варто ні в якому разі, а так само що з засобів захисту придатне використовувати в тій чи іншій ситуації, а на що не варто сподіватися навіть при найсприятливішому збігу обставин.

Перше питання, з яким варто приділити увагу це поведінка самого водія. Товариші в формі рекомендують ні в якому разі не зупинятися в таких ситуаціях, однак практика показує, що навіть водії з багаторічним стажем часто не можуть просто об’їхати виникла перешкода, адже нападають уже по налагодженим на багатьох інших водіїв схемами і варіантів іноді не залишається або таранити, або прийняти вправо. Нерідкі випадки, коли напади здійснюються і за допомогою голосуючого на дорозі, тут вже кожен для себе вирішує окремо ризикнути і проявити людяність, адже голосує дійсно може бути просто людиною, які потребують допомоги, а може виявитися і зловмисником. Таким чином, умовно нападу на дорозі можна розділити на дві категорії, коли загроза знаходиться поза машиною і коли вона вже в салоні. Якщо в першій ситуації варіантів поведінки і дій величезна кількість, то в другій вже особливо нічого не зробиш, якщо тільки нападник не допустить помилки і не виведе водія з машини на свіже повітря, але до цього питання повернемося трохи пізніше. Поки розберемо першу ситуацію, коли в початковому положенні всі транспортні засоби не рухаються, а нападники і жертва їх нападу сидять в машинах.

Самооборона на дорозі і травматична зброя (Частина I)

Варіанти поведінки в такій ситуації два це виходити чи не виходити з машини. Перш ніж приймати ту чи іншу дію рекомендується тричі подумати. З одного боку машина це відносно надійний захист від втручання ззовні, з іншого ж боку активна самооборона сидячи в машині практично неможлива. Рішення вийти з машини чи ні, потрібно приймати, спираючись відразу на кілька факторів. По-перше, не потрібно вискакувати з машини першим, нехай це зроблять нападники, це дасть вам інформацію про те, чим вони озброєні і взагалі чи є у них зброю. Якщо в руках нападників ви побачите рушницю або пістолет або взагалі хоч щось схоже на вогнепальну зброю, нехай навіть в подальшому виявиться, що це дитяча іграшка. Не чекайте ні секунди, адже двигун ви не глушили, їдьте напролом, можете навіть по нападаючим і моліться, щоб машинка не заглохла. Машину жалко, але життя дорожче, а в разі подальшого розгляду вас швидше за все виправдають, як то кажуть, краще спілкуватися прокурором, ніж з патологоанатомом.

Хоча варіант вискочити з машини і втекти далеко на своїх двох теж не виключається, навздогін вам навряд чи стріляти стануть. У разі якщо нападники озброєні таким поширеним серед населення предметом як біта, залишатися в машині так само небезпечно, вас просто витягнуть з неї через розбите вікно, але пам’ятайте, що якщо побачили біту ніж або будь-які інші предмети, які можуть бути використані тільки для ближнього бою , то триматися від нападників під час самооборони слід на пристойній відстані. Таким чином, можна зробити висновок, що залишатися в машині потрібно тільки в тому випадку, якщо ви збираєтеся їхати.

Якщо розглядати ситуацію, коли випадковий попутник приставив ножа або пістолет до боку, то краще за все навіть не намагатися застосовувати будь-які дії до нього до тих пір, поки не випаде випадку вийти з машини. Але потрібно мати на увазі, що з голими руками навіть проти складаного ножа йти буде ризиком, тому кошти самооборони повинні бути при водія, а не лежати в бардачку або на задньому сидінні, як воно зазвичай і буває. Окремі люди навіть в багажнику возять то, чим збираються оборонятися, правда на питання, як воно матеріалізується в руках з багажника, зазвичай чухають голову і кажуть щось незрозуміле.

З усього цього випливає, що: зброю для самооборони при нападі на дорозі повинні бути досить компактним, щоб водій міг його приховано розмістити на собі; має бути ефективним на дистанціях три і більше метрів; має бути готове до застосування з мінімальними тимчасовими затримками; а так само має бути розраховане на ураження кількох супротивників. Перебираючи всі можливі варіанти засобів самооборони, які доступні на нинішньому ринку, можна відразу відкинути електрошокери, так як в боротьбі з декількома нападаючому з їх допомогою можна нейтралізувати одного, максимум двох осіб при неймовірній удачі і за умови, що шокер буде ефективним. Газові балончики як найдешевший засіб захисту так само не підійде на увазі того, що аерозольний балончик, а тим більше струменевий не зможуть забезпечити надійний захист при нападі з різних сторін. Ножі, біти та інший спортінвентар відсіюємо, що при їх використанні доведеться вступити в безпосередній контакт з противником. Газові пістолети і револьвери так само не підійдуть для самооборони на дорозі, так як безвітряна погода біля трас це велика рідкість і в результаті застосування газової зброї можна самому опинитися в хмарі подразнюючих речовин. Таким чином, залишається тільки травматичну зброю, про який більш детально і піде розмова далі.

На даний момент на вітчизняному ринку є кілька зразків травматичної зброї, зовнішній вигляд яких ніяк не в’яжеться зі звичним поняттям травматика. Виділити серед такої зброї можна ті зразки, які зроблені за образом і подобою існуючих бойових пістолетів-кулеметів і ті моделі, які виконані схожими з укороченими версіями гладкоствольних рушниць. Вибираючи такий засіб самооборони, варто пам’ятати про те, що воно повинно якимось чином бути розміщено на водія, а не лежати на сусідньому сидінні, тобто такі зразки травматичної зброї можуть повноцінно використовувати тільки люди кремезної статури.

Виділяти переваги травматичної зброї, яке виділяється із загального ряду своїми габаритами дуже складно, так як використовує воно ті ж травматичні боєприпаси, що і компактні зразки, а відповідно його ефективність буде аналогічною. Інша справа зовнішній вигляд зброї, хоч як це парадоксально, але багато хто не в курсі що під поняття травматичний пістолет потрапляють і пістолети-кулемети і варіанти травматики на базі дробових рушниць, більше того про існування таких варіантів травматики люди просто не здогадуються. Відповідно, коли на зловмисника буде наставлений ствол пістолета-кулемета то ймовірність того що він прийме його за травматичне або газову зброю менше. Але підходити з такої позиції до питання вибору травматики потрібно з розумом. В першу чергу потрібно враховувати те, що моделей відомих пістолетів-кулеметів і серед бойових зразків не так багато і в основному це закордонні моделі. З варіантами травматичної зброї все теж не так просто, так як на даний момент існує тільки одна модель, яка виконана як обріз гладкоствольної рушниці, причому зовнішній вигляд її не дозволяє зробити висновок, що це дійсно обріз дробового зброї або травматичний пістолет.

Самооборона на дорозі і травматична зброя (Частина I)

На даний момент можна виділити 4 моделі травматичної зброї, які виділяються своїми габаритами, З року в рік очікується сертифікація нових варіантів травматики, але поки змін немає. Отже, серед травматики виготовленої на базі гладкоствольних рушниць в першу чергу варто виділити травматичний пістолет Хауда вітчизняного виробництва, виконаний на базі гладкоствольної рушниці ІЖ-43КН. Це травматичний пістолет примітний тим, що виглядає він як справжнісінький обріз, а відповідно і ефект від того, що він буде просто спрямований на супротивника буде значно вище ніж від будь-якого іншого травматичної зброї, яким би воно схожим на бойове не було. Але і тут є свої підводні камені. По-перше, бажаний ефект буде досягнутий лише за умови що зброя в дереві, а по-друге, навіть після пострілу в повітря стане зрозуміло що у вас в руках, так як звук пострілу дуже тихий для того, що б прийняти його за постріл з справжнього обріза. Крім того ефективність цієї зброї на рівні рядових пістолетів / револьверів, так що крім зовнішнього вигляду від цього травматичного обріза не варто очікувати більшого.

Самооборона на дорозі і травматична зброя (Частина I)

Другою моделлю, виконаною на базі гладкоствольної рушниці, є травматичний пістолет Термінатор. Виробництва ця зброя вже не вітчизняного, а турецького якщо конкретніше, то турецької компанії Target Technologies / Виконано цей травматичний пістолет на базі одного з рушниць італійської компанії Fabarm і являє собою скорочену версію рушниці без приклада і з коротким стволом. Основною перевагою цієї зброї є те, що воно на відміну від Хауди четирехзарядное, але на відміну від Хауди, яка може зійти за обріз гладкоствольної рушниці, Термінатор більше схожий на дитячу іграшку, хоча за своїми характеристиками нітрохи не поступається вітчизняному обрізу. Зворотно ж навіть якщо хтось візьме цю зброю за бойове, то вже після першого неголосного пострілу стане зрозуміло, що це травматика.

Це дві основні моделі травматики, які являють собою подобу на гладкоствольну зброю. Якщо все-таки вибір зброї самооборони на дорозі впаде на них, то окрему увагу варто звернути на габарити цих моделей, які в дуже рідкісних випадках дозволяють розмістити зброю на себе, не кажучи вже про те, що б зробити це приховано.

Наступними зразками з великого зброї будуть розглянуті пістолети-кулемети. Слід відразу сказати що зброя це являє собою ні що інше як великий пістолет, так як можливості стрільби чергою немає. Це зроблено не тому що виробники нехороші люди, а тому що законодавство забороняє володіти зброєю з можливістю автоматичної стрільби. Зворотно ж, рекомендується звернути увагу на те, що представлені нижче моделі досить масивні, що утруднить їх носіння.

Самооборона на дорозі і травматична зброя (Частина I)

Перша модель, яку хочеться показати в контексті зброї самооборони на дорозі є вітчизняний травматичний пістолет Осавул, який зроблений за образом і подобою пістолета-кулемета Кедр. Перейнявши всі недоліки від свого бойового прародителя (наприклад, ручку затвора, яка впивається в ребра при носінні), травматичний пістолет Осавул зібрав практично всі можливі негативні моменти з травматичної зброї. Без самостійно доведення цього травматичного пістолета частим явищем будуть дуті і лопнули гільзи, проблеми зі стовбуром, утикання патронів при перезарядці і так далі. Однак в разі якщо нападники знають про існування Кедра, то Осавул з легкістю може бути прийнятий за бойову зброю. Харчується цей травматичний пістолет патронами 9 мм РА, але потрібно пам’ятати, що використання в ньому потужних боєприпасів це ризик пошкодити зброю, так що переваг перед більш компактними травматичними пістолетами цей варіант травматики не має. Харчується ця модель травматичного пістолета, зробленого під пістолет-кулемет, з обойми ємністю всього в 10 патронів, в принципі це можна вважати недоліком, так як позбавлений можливості автоматичної стрільби пістолет-кулемет, будучи розрахований на великий боєзапас, абсолютно нічого не виграє.

Самооборона на дорозі і травматична зброя (Частина I)

Наступна модель виконана на базі менш відомого серед широкого кола людей пістолета кулемета Scorpion Sa vz.61. Однак те, що його не знає кожен школяр не означає, що ця зброя нераспространенное, якраз навпаки якщо вибирати між попередньою моделлю під пістолет-кулемет Кедр і між чеським Скорпіоном, то останній буде викликати захват в очах у людей, хто хоча б трохи- трохи цікавиться зброєю. Ця травматична адаптація пістолета-кулемета, так само використовує для свого харчування патрони 9 мм РА, одна позбавлена будь-яких недоліків крім габаритів і ваги. На жаль, можливість стрільби чергою так само була видалена з цієї зброї, так що по суті користі від нього стільки ж, скільки і від більш компактного і легкого травматичного пістолета в звичному розумінні цього слова.

Це, мабуть, всі моделі з великогабаритної травматики, які можна перерахувати на даний момент. Можливо, незабаром з’являться і нові модифікації, так як вже досить велика кількість найрізноманітніших травматичний пістолетів-кулеметів і укорочених версій рушниць чекають своєї сертифікації. У наступній статті будуть розглянуті варіанти травматичної зброї для самооборони на дорозі більш скромних розмірів, а так само компактна травматика, яка з легкістю може вміститися в кишені одягу.