Шлагбаум, як елемент безпеки

Шлагбаум, як елемент безпеки
Сучасний шлагбаум являє собою просте і надійне пристрій, який здатний забезпечити режимну організацію хорошу організацію контролю за пересуванням автомобілів. Крім того, це пристосування дозволяє запобігти несанкціонованому в’їзд на територію, що охороняється або приватну територію. Шлагбаум сьогодні може монтуватися на об’єктах різних областей діяльності, а саме заводах, приватних компаніях, державних адміністративних установах, житлових будинках. Варто відзначити, що для кожного окремого випадку необхідно в індивідуальному порядку підбирати шлагбаум, а також враховувати всі тонкощі і особливості місцевості.

Сьогодні на ринку охоронних систем і устаткування представлена величезна безліч шлагбаумів, які діляться за різними властивостями.

Ручні шлагбауми є найстарішими, оскільки саме з них зароджувалося розвиток автоматичних. Даний вид пристосування для контролю за проїздом транспорту і організації пропускного режиму має в своїй конструкції, як правило, відносно невеликі стріли (від 3 до 6 м.). Це можна пояснити тим, що надмірно великі і довгі стріли будуть просто непідйомними для людини. Варто зазначити, що сьогодні на ручних шлагбауми можна зустріти навіть ламану стрілу, однак це велика рідкість.

До речі, на сайті incap.com.ua ви можете замовити автоматичний шлагбаум відмінної якості та за доступною ціною.

У більшості випадків ручні шлагбаум доцільніше встановлювати на тих об’єктах або територіях, де немає можливості провести електричний струм, або відсутня потреба здійснювати монтаж електромеханічного пристрою. До таких об’єктів можна віднести виїзди з житлових дворів, будівництв і інших територій.

Головний недолік ручного шлагбаума полягає в тому, що при його установці немає можливості застосувати автоматичний контроль за проїздом, оскільки в даному пристосуванні основною рушійною силою є не двигун, а людина. Тому при відносно невеликому потоці транспортних засобів його відкриття і закриття здійснюється самими водіями. Але сьогодні близько таких пристроїв можна побачити невеликі дерев’яні будиночки, в яких сидять контролери, вручну піднімають і опускають стрілу.

Автоматичні шлагбауми є сучасними пристроями, які використовуються в якості пристроїв для організації пропускного режиму на в’їздах на підприємства, стоянки, склади, державні установи і т.д. У порівнянні з ручними моделями, автоматичні шлагбауми можуть мати розміри до 15-ти метрів.

З огляду на те, що вони представляють сукупність механізмів, то виникнення поломок є далеко не рідкістю. По виду приводного пристрою автоматичні шлагбауми можуть бути електромеханічні і гідравлічні. Недоліком гідравлічних моделей є той факт, що при негативних температурах масло в них може замерзнути, що в свою чергу призведе до труднощів при відкритті стріли.

Звичайно, сучасні технології дозволили отримувати морозостійка масло, яке не втрачає своїх властивостей при знижених температурах, однак його вартість досить велика. Залежно від об’єкта установки можуть застосовуватися не тільки шлагбауми з цільної стрілою, але і ламаної, оскільки вона обладнана унікальною системою зламу, яка може збільшити довжину стріли в кілька разів. Крім того, представлені на ринку автоматичні і ручні шлагбауми можуть мати підйомну або поворотну схему відкриття стріли, що також залежить від певних умов об’єкта.