Що таке тривожна кнопка

Простому обивателю термін «тривожна кнопка» мало зрозумілий. Але у професійному середовищі при згадці про цей елемент розуміють, що йдеться про охоронну систему високого рівня безпеки. Зазвичай встановлюють таке устаткування там, де збирається багато людей. У разі нештатної ситуації відповідальний співробітник tornado.spb.ru активує цю кнопку, після чого до охоронної компанії надходить сигнал тривоги. Кнопка тривожної сигналізації або КТС може мати вигляд звичайного брелока, але частіше вона розміщується стаціонарно на чільному місці.

Особливості «кнопок»

Існує два типи систем.

Більшість сучасних охоронних систем працюють за бездротовим принципом. Це ефективніше та безпечніше, оскільки для глушіння сигналу потрібно застосувати спеціальне обладнання, яке виробляється на підприємствах ВПК. З цієї причини зловмисники не можуть його придбати.

Дротова система працює через кабель, який можна легко пошкодити.

З цього опису неважко здогадатися, на чиєму боці перевага.

Тривожна кнопка, як було зазначено, має зв’язок із підприємством охорони. При її спрацьовуванні сигнал надходить негайно на пульт і група швидкого реагування (ГБР) виїжджає на місце події. За встановленими правилами має пройти не більше 7-10 хвилин після надходження сигналу до прибуття ГБР. Це основний критерій, яким оцінюється ефективність роботи приватного охоронного підприємства.

Головні вимоги

Монтаж, розробка та експлуатація охоронних систем регламентується Державним стандартом. У цьому документі прописані всі дії тривожної кнопки у разі нештатної ситуації. Але ці правила не поширюються об’єкти пересувного типу. Не стосуються вони приміщень класу А і Б, робота із системами цієї категорії регулюється окремими правилами.

Принцип роботи

Головна функція тривожної кнопки – забезпечення постійного з’єднання з пультом охорони компанії та об’єктом. Під час її активізації сигнал тривоги надходить до диспетчерської, після чого оператор відправляє групу швидкого реагування на об’єкт. Співробітники прибувають на місце в найкоротші терміни та оперативно усувають наслідки небезпеки. У разі загрози вони використовують спеціальні засоби, включаючи зброю. Основні переваги кнопки тривожної сигналізації:

  1. Простота використання.
  2. Лояльна вартість обслуговування.
  3. Цей засіб підходить для об’єктів різної категорії.
  4. Можливість розміщення у будь-якому місці.
  5. Оперативне підключення пристрою досвідченими інженерами нашої компанії.

Як показує життєва практика, поява ГБР найчастіше застає зловмисників зненацька, оскільки вони не знають про місцезнаходження КМС на об’єкті в Калінінграді чи області.

Види кнопки тривожної сигналізації

Існує два основні види тривожної кнопки:

  • Мобільна;
  • Стаціонарна

Стаціонарні приводиться в дію за допомогою ножної педалі або натисканням руки. Такі конструкції доповнені датчиками, які здійснюють безпосередню передачу сигналу. Найчастіше ці датчики мають вигляд «кліпс» чи «ляльки».

Мобільні датчики у вигляді муляжу грошової упаковки. Якщо хтось вилучить у власника цей датчик, сигнал про зміну місця знаходження відразу ж надійде на пульт.

Для встановлення стаціонарної кнопки тривоги рекомендується вибирати приховане від сторонніх поглядів місце. Але при цьому воно має залишатися доступним для персоналу. При виникненні небезпечної ситуації співробітник об’єкта, що охороняється, повинен непомітно активувати кнопку.