Особливості кредиту під заставу нерухомості

Особливості кредиту під заставу нерухомості
Кредит під заставу нерухомості стає все більш популярний сьогодні, в першу чергу через його доступності та меншою ставкою в порівнянні зі споживчими кредитами. У заставу розглядаються практично будь-які об’єкти нерухомості, за винятком тих, де власниками є неповнолітні діти. Однак потрібно розуміти, що найменшу ставку пропонують під найбільш ліквідні об’єкти. Такі як квартири і будинки.

Сума кредиту, як правило, дорівнює половини від ринкової вартості нерухомості, але деякі кредитори готові видавати і до 80% від вартості житла. Вартість розраховується незалежними оцінювачами. У розрахунок беруться реальні оголошення про продаж аналогічної нерухомості в Вашому місті, районі та будинку. Деньги под залог недвижимости в Алматы зазвичай передбачають собою більш лояльне ставлення до працевлаштування і підтвердженню доходу позичальника, але це не говорить про те, що кредит видається з «закритими очима». Банки підконтрольні ЦБ, і багато в чому вимоги до документів позичальника диктуються саме їм. Тут важливо розуміти, що чим зрозуміліше для банку буде Ваш дохід, тим менше ставка на яку Ви зможете розраховувати. Так, сьогодні є можливість отримати кредит під заставу нерухомості і без підтвердження доходу, але відсоток буде вище.

Кредитна історія так само має значення при розрахунку умов кредитування. Чим вона краще, тим нижче ставка. Однак і клієнтам із зіпсованою кредитною історією, і навіть з відкритими простроченням, кредит отримати можна, але під більший відсоток. Привабливий так само і термін кредитування під заставу нерухомості. Він варіюється від 1 року до 30 років. Тривалий термін дозволить знизити розмір щомісячного платежу і скоротити навантаження на сімейний бюджет. Головне, що дострокове погашення можливо в будь-який день, без штрафів і комісій. Ви заплатите відсотки, тільки за фактичний час користування грошима.

При оформленні кредиту під заставу Ви залишаєтеся власником нерухомості. Ви так само будете продовжувати вільно нею розпоряджатися, жити в ній або здавати в оренду. Єдине, ви не зможете повторно закласти її або переоформити право власності. Але якщо раптом Вам знадобиться продати закладену нерухомість, то це можливо. Умовою буде проведення операції в банку, який видавав Вам кредит.

В цілому, кредит під заставу нерухомості є досить безпечним і вигідним способом отримання грошей сьогодні. Головне, не нарватися на шахраїв, яких зараз дуже багато. Про те, як розпізнати шахрая ми розповімо в наступній статті.