Установка насоса в колодязі

Установка насоса в колодязі
На перший погляд, при сучасному асортименті заглибних колодязних насосів, вибрати відповідний агрегат не є складним. Тим більше що сьогодні на ринку насосного обладнання широко представлена ​​продукція як вітчизняних, так і зарубіжних виробників. Наприклад, модельний ряд заглибних агрегатів для колодязів брендів GRUNDFOS і ESPA включає вироби, що відрізняються технічними характеристиками, конструктивним виконанням, розташуванням двигуна, матеріалом виготовлення гідравлічних вузлів та ін.

Агрегати використовуються при перекачуванні різних рідин. Слід враховувати, що для ефективної роботи обладнання до перекачується рідин пред’являються специфічні вимоги, наприклад, відсутність специфічних включень і речовин (довговолокнистих, абразивних і ін.), Агресивних середовищ і ін. При необхідності установки насоса https://fontan.org.ua/catalog/skvagena/glubinnyjnasosdlyakolodtsa в колодязі рекомендується вибирати агрегати, що підключаються до однофазної мережі , оснащені вимикачами поплавкового типу, що дозволяє захистити агрегат від сухого ходу.

Втім, вибір оптимального варіанту насосного агрегату залежить від безлічі факторів, включаючи кількість і тип точок водорозбору, потреби витрачається води, натиск в точках водорозбору та ін. Відповідно, за цими параметрами підбираються гідротехнічні характеристики агрегату. В іншому випадку, при покупці насоса з характеристиками нижче оптимальних, ефективність обладнання буде вкрай низькою. Глубинный насос для Колодца з параметрами вище оптимальних буде працювати практично «вхолосту».

Критерії вибору глибинних колодязних насосів

Як показує наш практичний досвід, інформації, зазначеної виробником в технічному описі того чи іншого насосу, явно недостатньо для правильного вибору насоса. Як правило, вказується або максимальне значення витрати або напору, які не є постійними в різних умовах експлуатації насоса. Ми рекомендуємо підбирати агрегат для установки насоса в колодязі виключно у відповідності зі значенням робочої точки. Практично цей показник характеризує ефективності, що працює в оптимальному режимі (без перевантажень і при максимальному значенні ККД).

Показник легко визначається двома способами. По-перше, для цього можна використовувати відповідний графік. По-друге, розділити зазначені виробником параметри продуктивності та напору на два, визначивши середнє значення. Наприклад, за каталогом продуктивність свердловинного насоса Водолій БЦПЕ 0,5-40 У становить 3,6 куб. м/год. Агрегат здатний забезпечити натиск до 60-ти метрів. Але в середньому витрата становитиме 1,8 куб. м/год при напорі 30 метрів. Максимальний витраті зменшує натиск до мінімуму, і навпаки.

Але і цього недостатньо щоб вибрати оптимальний варіант агрегату для установки насоса в колодязі. Попередньо потрібно виконати ряд нескладних розрахунків, визначивши реквізит (необхідний) витрата води, потрібний напір заглибного агрегату і натиск води в кожній точці водоспоживання. При цьому враховується тип і число точок водорозбору, висота підйому води від колодязя до вищої точки і ін.