Навіщо потрібна оцінка нерухомості?

Навіщо потрібна оцінка нерухомості?
Останнім часом складається враження, що оцінювати (як раніше лікувати і будувати) можуть всі: і власники, і ріелтори… Так навіщо ж потрібна оцінка професіонала?

Уявімо собі ситуацію. Власник-приватна особа, і він має уявлення про цінності свого майна (найчастіше вище всіх максимально можливих орієнтирів). Покупець розуміє, скільки готовий платити, але навряд чи при першій зустрічі озвучить дійсну ціну, тому що завжди орієнтується на мінімальні значення ринкових діапазонів. І ніякої оцінювач-арбітр їм не указ! Як би там не було, якщо один хоче продати, а інший-купити, вони обов’язково домовляться.

А тепер уявімо іншу ситуацію. Ви задумали купити або орендувати державну чи муніципальну нерухомість. Тепер Вам неодмінно знадобиться оцінювач. Причому, щодо об’єктів, що належать державі або муніципальним утворенням, договір на проведення оцінки від імені замовника має право укладати особа, уповноважена власником на здійснення операцій з об’єктами. Про це потрібно обов’язково пам’ятати і своєчасно узгодити з власником дозвіл на проведення оцінки.

У яких же ще випадках за законом необхідна професійна оцінка нерухомості https://vega-expert.com/ocinka-majna/ (квартири, житлового будинку, земельної ділянки, офісу)?

— Коли нерухомість (квартира, земля, будинок) надаються в заставу при оформленні кредиту. З оцінкою для іпотеки знайомі багато.
— Для оскарження кадастрової вартості. Причому заперечується вартість і земельних ділянок, і об’єктів капітального будівництва. Це необхідно і при зверненні до суду.
— Для формування статутного капіталу за рахунок негрошових внесків при реєстрації підприємств.
— Для вирішення майнових суперечок (між колишнім подружжям, власниками бізнесу і т. д.).
— Для врегулювання розбіжностей з податковими службами.
— При укладанні шлюбних контрактів.

У цих ситуаціях потрібен документ, що має юридичну силу, тобто звіт про оцінку, складений відповідно до Закону про оціночну діяльність і федеральними стандартами оцінки. Взаємодія оцінювача і власника / замовника дозволяє виділити позитивні і негативні сторони об’єкта і монетизувати їх.

Оцінювач визначає вартість не якогось гіпотетичного об’єкта нерухомості, а саме Вашого, з його плюсами і мінусами. Скільки б не говорилося про те, що все будується за типовими проектами, але у кожного об’єкта є свої особливості.

При оцінці квартири або житлового будинку красивий вигляд з вікна або озеро за парканом можуть підвищити вартість, а віддаленість зупинки — знизити її. При оцінці промислових об’єктів важливим фактором є можливість організації залізничного тупика…