Мініатюрні камери відеоспостереження: види та особливості

Мініатюрні камери відеоспостереження: види та особливості

Більшість сучасних охоронних систем засновані на відеоспостереженні та фіксації того, що відбувається на конкретному об’єкті. Проте використовувати камери, оснащені дротом, не завжди зручно. Складності виникають ще під час монтування девайсів, а до того ж ці прилади достатньо дорогі в обслуговуванні. Добре, що сьогодні їх можна замінити на бездротові міні-камери спостереження. Такий компактний пристрій легко і швидко фіксується практично в будь-якому місці, мають високу якість сигналу та просту систему налаштувань.

Бездротові мінікамери — це прилади для відеоспостереження, які передають сигнал через мобільну мережу або wi fi. Також вони можуть бути обладнані додатковим носієм для запису та зберігання відзнятих файлів або роз’ємом для карти пам’яті.

Приховані камери використовуються в системах охорони для забезпечення безпеки на об’єкті. Камери відеоспостреження встановлюються:

 • на автостоянках;

 • у громадських закладах;

 • у приватних будинках, квартирах чи дачах;

 • на будівельних майданчиках;

 • в офісних приміщеннях;

 • на території промислових та торговельних об’єктів тощо.

Слід зазначити, що використання прихованих приладів відеофіксації суворо обмежується законом. Так, вони не можуть бути застосовані для знімання в роздягальнях фітнес-клубів, убиральнях тощо. Не можна використовувати камери, замасковані під побутові предмети.

Існує кілька різновидів мінікамер за конструкцією:

 • модульні — невеликі за розміром, легко монтуються в різні прилади для спостереження. Часто встановлюються у дверних очках;

 • корпусні — стандартні пристрої маленького розміру. Легко встановлюються та налаштовуються;

 • сферичні — мініатюрні девайси з великим очком, які забезпечують максимальний кут огляду.

Також розрізняють камери за способом передавання інформації: на внутрішню пам’ять, зовнішній носій, через Wi-Fi або 3G-мережу.

Бездротові камери мають безліч переваг: вони можуть застосовуватися практично в будь-яких умовах і абсолютно не прив’язані до електромережі. Єдиний недолік таких пристроїв — обмежений час автономної роботи. Середній показник — 1,5-2 години, але він залежить від функціональних особливостей конкретної моделі.

Як вибрати бездротову мінікамеру: основні характеристики

Вибираючи камеру для прихованого спостереження, слід насамперед враховувати її призначення та мету використання. Крім цього, варто звернути увагу на основні технічні параметри:

 • роздільність та чутливість. Чим вища роздільність, тим кращої якості виходить зображення. Для застосування всередині приміщень варто купувати моделі з показником чутливості до 1000 Лк, а для вулиці — від 3000-4000 Лк;

 • кут огляду. Для великої території краще вибирати пристрої з великим кутом огляду, але таке зображення може спотворюватися. Пристрої з низьким параметром охоплюють меншу ділянку, зате передають чітке зображення;

 • карта пам’яті. Для зберігання знятих сюжетів слід застосовувати microSD, тож перевіряйте, щоб пристрій був обладнаний необхіднім виходом. Краще, якщо він підтримує карту ємністю 32-64 Гб;

 • додаткові функції. Приховані камери можуть бути обладнані датчиком руху, який вмикає запис відео. Це підвищує час автономної роботи. Також у прилад може вмонтовуватися мікрофон, підсвітка для нічного режиму тощо.

Якщо ви плануєте під’єднати декілька камер до однієї системи, краще вибирати однакові моделі. Не забувайте зважати на можливість приладів передавання зображення на екран в реальному часі.

Оскільки призначення бездротових девайсів для відеоспостереження — забезпечення безпеки, не слід заощаджувати на них. Повірте, наслідки раптового виходу з ладу неякісної мінікамери можуть принести більш суттєві збитки, ніж купівля надійних гаджетів.