23 07 2019

Системи зворотного осмосу: принцип роботи, переваги і недоліки

Системи зворотного осмосу: принцип роботи, переваги і недоліки
Ви незадоволені якістю питної води, яка подається в квартиру? Значить, прийшов час задуматися про систему очищення. Надійним, зручним і доступним за вартістю варіантом стане система зворотного осмосу. Вона повністю видаляє з рідини домішки, роблячи навіть сильно забруднену воду смачною та безпечною.

Принципи очищення

Зворотньоосмотичні установки застосовуються з 70-х років минулого століття. Головною їх частиною є напівпроникна мембрана. Вона вільно пропускає молекули води, але затримує всі частинки, які мають більший діаметр - а це переважна більшість всіх хімічних забруднювачів. За властивостями вода стає близька до льодовикової.

Установка складається з декількох картриджів з фільтрами і мембраною і бака, куди надходить чиста вода. Накопичувальні баки розраховані на 5-15 літрів. Варто зазначити, що фильтр аквафор купить який можна за даним посиланням розташовують під мийкою, під'єднують його до центральної системи водопостачання та виводять наверх окремий кран, з якого тектиме питна вода.

Сьогодні на ринку представлена ​​величезна кількість зворотньоосмотичних систем з різними характеристиками. Залежно від обраної моделі продуктивність побутових систем зворотного осмосу становить від 170 літрів в день. Ресурс становить від 4 до 15 тисяч літрів. Розраховуються характеристики в залежності від навантаження на фільтр. Наприклад, для сім'ї з чотирьох чоловік системи з ресурсом в 5 тисяч літрів вистачить на півтора-два роки.

Переваги і недоліки

Головний плюс подібних фільтрів - в найвищій якості води. Вдається видалити до 98% забруднень. Такого показника неможливо домогтися іншими доступними в побуті або недорогими методами.

Ще одна перевага - простота роботи і обслуговування. Достатньо раз на півроку міняти картриджі і раз в 1,5-2 роки - мембрану, щоб система працювала без збоїв, забезпечуючи будинок чистою водою.

Серед мінусів систем зворотного осмосу зазвичай наголошують на тому, що установка не може видаляти мікроелементи вибірково, залишаючи корисні для людини. У підсумку ми недоотримуємо залізо, магній, кальцій і т. д. Однак вчені давно довели, що організм поповнює втрати мікроелементів з їжі. Якщо ж є необхідність дотримуватися суворої дієти, можна придбати модель з мінералізатором, яка збагатить воду мінералами в строго безпечних дозах.

Установка систем зворотного осмосу

Хоча процедура монтажу системи не представляє особливої ​​складності, все ж краще довірити її професійним сантехнікам. А от проводити обслуговування обладнання ви вже цілком зможете самостійно.

В цілому монтаж буде включати наступні кроки:

    • Перекривається вода.
    • У систему центрального водопостачання робиться врізка. Всі з'єднання заздалегідь обертаються фум-стрічкою.
    • На мийці встановлюється кран для подачі питної води.
    • На зливної труби робиться отвір, після чого проводиться монтаж хомута від фільтра.
    • Встановлюється накопичувальний бак.

Зверніть увагу: перш ніж пити воду з фільтра, необхідно кілька разів повністю наповнити ємність і злити її. Після цього системою зворотного осмосу можна користуватися без яких би то не було обмежень.
Интересные материалы читать все
Необхідно розуміти, що сучасний військторг може запропонувати дуже широкий асортимент різноманітної продукції...
Чим займається військторг?
23 августа 0 комментария
При организации большого и разветвлённого видеонаблюдения, которое предусматривает передачу видеоизображения, применяются 2-е..
Особенности приемопередатчиков видеосигнала
23 августа 0 комментария
Проблеми із зубами торкалися кожного з нас, як мінімум раз в житті. На жаль, не всі можуть похвалитися ідеальним станом зубів,..
Переваги цирконієвої коронки
22 августа 0 комментария
Многие считают, что велосипеды это достаточно безопасный вид транспорта и попасть на них в какие-то неприятные ситуации..
21 августа 0 комментария