Як вибрати пожежну сигналізацію?

Як вибрати пожежну сигналізацію?
Кожне житлове та нежитлове приміщення має бути захищене від загрози займання. Тому існує кілька типів протипожежних систем, придатних для різних цілей. Від правильного вибору потрібних датчиків і швидкості реагування системи може залежати здоров’я людей і збереження майна в надзвичайних випадках. Тому перед установкою обладнання необхідно врахувати кілька важливих нюансів.

З чого складаються протипожежні системи?

У кожному сигнальному обладнанні, яке покликане реагувати в ситуаціях пожежі, обов’язково є кілька ланок:

— Датчики, які безпосередньо сприймають появу небезпеки, наприклад, диму в приміщенні;
— Системи, що аналізують і в деяких випадках локалізують джерело небезпеки;
— Система оповіщення, яка шле сигнал на пожежний пульт, запускає звукові і світлові попередження, а також іноді протокол евакуації і пожежогасіння.

Системи для квартир і невеликих офісів зазвичай просто видають звукову сирену, що попереджає про наявність загрози. Захист для великих підприємств і установ включає більш складний механізм: наявність звукових і світлових попереджень, ручну кнопку запуску сигналу, підключення водопроводу і інших механізмів пожежогасіння. Якщо вас цікавить установка пожарной сигнализации под ключ, то радимо перейти на сайт компанії ПожСпеЦентр.

Які бувають датчики в протипожежних системах?

Оскільки джерелом небезпеки може послужити не тільки відкритий вогонь, існує цілий ряд специфічних датчиків. Їх підбирають з урахуванням особливостей приміщення, специфіки робітничо-виробничих процесів в ньому та інших факторів ризику. У таких сповіщувачів встановлюється індивідуальний поріг реагування. Якщо ступінь вираженості фактора переходить максимально допустиму, тобто задану — система подає сигнал.

]Основні види датчиків та їх функції:

— Димові сповіщувачі реагують на задимленість приміщення від сигаретного до промислово-технічного диму. Також є більш тонкі аспіраційні датчики, які встановлюють в приміщеннях з дорогим обладнанням для реакції на найменший запах гару або плавлення.
— Теплові датчики спрацьовують при підвищенні допустимої температури в приміщенні.
— Світлові сповіщувачі вловлюють яскраві спалахи, в тому числі в ультрафіолетовому спектрі.
— Газові датчики ловлять підвищення рівня чадного газу та інших небезпечних речовин в повітрі.
— Сповіщувачі полум’я реагують безпосередньо при наявності займання.
— Бувають і комбіновані датчики, які включають реакцію на кілька факторів ризику.

У будинках і офісах найчастіше встановлюють саме комбіновані системи, що вловлюють дим, напруження і наявність газів в повітрі.

У невеликих приміщеннях досить звичайної аналогової порогової сигналізації, яка спрацьовує при підвищенні рівня диму, температури і інших чинників. На великих площах і в приміщеннях зі складною проектуванням важливо локалізувати джерело небезпеки, тому вибирають адресні системи.

При установці автогасіння важливо правильно підібрати витратний матеріал. Такі системи бувають водними, газовими (безкисневими), порошковими, пінними. Вибір залежить від особливостей приміщення.

Протипожежна система оповіщення та захисту обов’язково повинна бути надійною, виконаної з вогнетривких матеріалів, сертифікованої і схваленої службою пожежної безпеки. Щоб підібрати необхідні параметри захисту, необхідно проконсультуватися з фахівцем і дотримати всі встановлені норми.