Кабель вита пара: плюси і мінуси

Кабель вита пара: плюси і мінуси
Вита пара — особливий вид кабелю. Його структура складається з одного або кількох ізольованих проводів. Вони акуратно скручені між собою і захищені за допомогою графічної оболонки з ПВХ. Ця невелика хитрість дозволяє знизити негативні наслідки від впливу на переданий сигнал, які неминуче виникають через електромагнітні перешкоди від джерел зовнішнього типу.

Скручування проводів в кожній парі має свій сенс. Воно підвищує рівень зв’язку між ними. Електромагнітні перешкоди ділять на дві рівні частини свій вплив, що благотворно позначається на якості роботи. В результаті відчутно зменшуються взаємні наведення при передачі диференціальних сигналів. Це підвищує якість зв’язку, такий інтернет кабель працює більш ефективно. Також вживаються спеціальні заходи з метою зменшення рівня зв’язку між різними парами в системі кручений кабель. Це дозволяє знизити негативні наслідки від «періодичного зближення провідників різних пар». Наприклад, інтернет провід UTP категорії 5 і вище для кожної пари дроти звиваються з різним кроком.

Варто зазначити, що вита пара купити яку можна за даним посиланням, має свої переваги і недоліки. Головна перевага — цілком демократична ціна і легкість монтажних робіт. На жаль, є і недоліки:

— неминуче відбувається накладення сигналів між проводами, які є суміжними по відношенню один до одного;
— вразливість перед зовнішніми полями електромагнітного типу;
— існують можливості для несанкціонованого власником інтернет мережі даними;
— чим довше загальна довжина проводів, тим слабкіше сигнал через загасання його під час шляху.

Витий кабель найчастіше застосовується, як частина структурованих кабельних систем. Він служить для передачі даних технологіях Інтернет і телекомунікацій, як Arcnet, Ethernet і Token Ring. Досить демократичний за ціною і доступний як організаціям, так і приватним особам в побутових цілях. Сумісний майже з будь-яким обладнанням. Для підключення обладнано роз’ємом класу 8P8C. Вас порадує легкий монтаж.

Умови використання інтернет кабелю можуть бути різними. Залежно від середовища можуть пред’являтися додаткові експлуатаційні вимоги. В умовах вулиці необхідна наявність гідрофобної оболонки з поліетилену. Вона може додатково наноситися на звичайну ПВХ-плетіння. Порожнечі заповнюються спеціалізованим гідрофобним гелем. Рекомендується додатковий захист за допомогою гофрованої стрічки або сталевого дроту.

Вита пара передбачає балансний тип передачі сигналу. Тому в хід йде не два, а три дроти, як несиметричних лініях. Вхідний сигнал передають відразу по двох лініях. В результаті відбувається інвертування. За однією лінії фаза становить 180 градусів. В цьому випадку прикрі перешкоди і шуми матимуть однакову фазу і амплітуду.

На виході перешкоджаючі (синфазних) сигнали будуть неминуче придушуватися, протифазні — посилюватися. Якщо система була спроектована грамотно і з дотриманням всіх вимог, а нюанси і тонкощі були враховані в повному обсязі, то відбувається ослаблення синфазного сигналу на солідні 60 — 80 дБ.В якості провідників в симетричних зазвичай застосовують неекрановані або екрановані кручені пари в силу їх симетричності.

Характеристики дроти витої пари безпосередньо залежать від застосовуваних для його створення матеріалів. Кабелі можуть мати різні показники імпедансу, зазвичай — 100, 120 і 150 Ом. Кабель UTP практично завжди має цей показник на рівні 100 Ом. Імпеданс застосовуваного кабелю і обладнання повинні відповідати. Інакше перешкоди, які виникають від відбитого сигналу, часто призводять до непрацездатності з’єднань.