Як вибрати зброю для підводного полювання?

Як вибрати зброю для підводного полювання?
Будь-яке сучасне полювання дуже складно уявити без якісної та зручної зброї. Саме вона дозволить влучити точно в ціль і повернутися додому з багатим уловом. Відчуття на полюванні дуже складно передати словами: азарт, хитрість, спритність і витримка сплітаються в одну мить перед пострілом.

Від того, яку ви виберете зброю для підводного полювання за цим посиланням https://batiskaf.ua/159-ruzhya-arbalety-dlya-podvodnoj-okhoty від Батискаф залежить кінцевий результат. Досвідчені підводники радять купувати зброю під кожен вид полювання і не намагатися знайти «універсальну» модель — швидше за все вона не принесе очікуваного результату.

Види зброї для підводного полювання

Фахівці поділяють всі види зброї на чотири великі категорії:

— Арбалет. Дуже затребувані рушниці, що мають просте і максимально ефективна будова. Основною деталлю арбалета є стовбур, саме від його протяжності і якості залежить не тільки сила пострілу, але і його кучність. На силу арбалета також впливає тип тяг, їх жорсткість і матеріал виготовлення. Чим вони більші, тим більше зусилля зраджують гарпуну, а значить, арбалет вистрілить далі й сильніше. Велике значення має матеріал виготовлення зброї. Дерев’яні моделі плавучі, довговічні та зручні, проте їх вартість відповідна. Алюмінієві арбалети важче дерев’яних, але при цьому набагато вигідніше за ціною. Досвідчені мисливці радять при виборі, приділити увагу рукоятці моделі, вона повинна бути «частиною» руки підводника.
— Пневматична рушниця. Цей вид зброї має оптимальну силу, невеликі параметри й легкий спуск, що особливо до душі початківцям мисливцям. «Пневмат» стріляють за рахунок сили повітря, який міститься в капсулах. Досвідчені мисливці відзначають, що для нової зарядки пневматичної рушниці потрібно володіти певними навичками та фізичною силою. А під час стрільби, подібні моделі видають значний шум і можуть розполохати всю околицю рибу.
— Пружинна рушниця. Принцип роботи цих моделей заснований на силі стиснення і розтягування пружин. Професіонали відзначають хорошу потужність і зручність у використанні подібних моделей. Рушниці з парою пружин найбільш поширені в підводному полюванні.
— Гідропневматична рушниця. Зручна модель, яка має компактні розміри, відмінною силою стрільби і високою точністю. Гідропневматичні рушниці функціонують під величезним тиском, тому потребують особливої будови та використанні дорогих матеріалів, тому ціна на таку зброю — немаленька і дозволити його собі можуть в основному тільки професіонали.

Як вибрати зброю для підводного полювання в залежності від виду водойми?

Прозорість і особливості дна водойми безпосередньо впливають на той тип зброї, який слід вибрати для полювання:

— Море або річкова вода з прозорістю більш як 10 м. У цих умовах існують кілька тактик проведення полювання: рух в «відкритій воді», із засідки, в «активному пошуку» серед рифів. Найбільш популярні в таких умовах арбалети та пневматичні рушниці. Для відкритої води добре підходять моделі максимальної довжини та дальності пострілу, іноді величина рушниці може бути більш як 1,5 м, а діаметр гарпуна вище 8 мм. Для «активного пошуку» видобутку підійдуть арбалети або «пневмати» меншої довжини — від 0,7 до 1,2 м, бо постріли виробляються за програмними цілями, які знаходяться набагато ближче. При стрільбі по рибі серед рифів відстань до неї ще менше, тому і зброю можна вибрати в межах від 0,5 до 1 м.
— Річка і море з прозорістю води менш як 0,5-3 м. Для обмеженої видимості немає потреби купувати арбалети та пневматичні рушниці великої довжини, адже розгледіти і вразити рибу на великій відстані буде проблематично. Тому досить придбати варіанти довжиною 0,5 м для видимості 0,5-1,5 м, зі збільшенням прозорості води повинна збільшуватися і довжина зброї.

Поради фахівців

Досвідчені підводники радять враховувати не тільки характеристики зброї, а й інші особливості:

— Велика потужність часто означає гучний постріл і шум при перезаряджанні, тому подібні моделі добре підходять для полювання на великій відстані, а ось для засідки краще підібрати менш потужні моделі.
— Довгий ствол значно знижує маневреність мисливця під час затримання риби, тому його слід вибирати тільки для стрільби на великі відстані.
— Важливо підібрати зручну форму рукоятки, яка повинна добре доповнювати кисть мисливця.

Вибір підводної рушниці залежить не тільки від його сили, а й від умов водойми, в якому буде відбуватися полювання. Новачкам найкраще буде вибрати арбалет середнього розміру. Для полювання у відкритій воді підійде модель довжиною від 75 см, а для стрільби із засідки або в обмеженої видимості — невеликий, але компактний «пневмат».