Сертифікація кави: що це таке і навіщо потрібна?

 

Сертифікація кави: що це таке і навіщо потрібна?

Якщо ви давно мрієте виготовляти, продавати або постачати кавову продукцію в інші країни або в рамках своєї, то обов’язково потрібно, щоб у вас були відповідні папери, які дозволяють здійснювати дані дії.

Варто зазначити, що сертификация кофе — це гарантія законності бізнесу і того, що у вас не буде проблем при відкритті бізнесу і продажу/постачанні/виробництві кавової продукції.

Що мається на увазі під кавовою продукцією?

Якщо ви пройдете сертифікацію, то зможете продавати, імпортувати та виробляти:

— Різні кавові напої.
— Як мелений, так і сублімований кави.

Також до такої продукції можна віднести зерна як обсмажені, так і сирі.

Всі перераховані види кавової продукції повинні виготовлятися при дотриманні вимог безпеки, тому ви обов’язково повинні пройти сертифікацію, яка буде підтверджувати, що товар був виготовлений з урахуванням всіх вимог до якості та безпеки.

Особливості сертифікації

Вам потрібно буде задекларувати кавові вироби згідно з нормами техрегламентів, які єдині для всіх. Крім того, якщо ви спеціалізуєтесь на нерозфасованій в споживчі упаковки каві, то потрібно звертатися до спеціалізованого органу. Смажений або несмажений, з кофеїном або без — кава підлягає карантинному нагляду і потрібно буде додатково оформляти фітосанітарний сертифікат.

Як перевіряють товар на якість?

Коли проходиться сертифікація, товар відправляють на спеціальне тестування в акредитовану лабораторію, де оцінюють:

— Кількість кофеїну і скільки його відсотків в продукті.
— Відсоток вологості.
— Що входить до складу кавового продукту.

Коли лабораторія провела аналіз і переконалася, що товар відповідає встановленим нормам, відповідні замітки вносяться в протокол випробувань, який дозволяє (або не дозволяє) оформити декларацію на каву.

Чому так важливий цей документ?

Без нього виробник, імпортер і продавець не зможуть займатися законним бізнесом і надавати користувачам кавову продукцію. Якщо ж не одержати відповідний документ, законодавством буде виписаний штраф, також вилучається вся продукція, яка продавалася, виготовлялася або поставлялася незаконно.

Якщо ви хочете швидко і якісно оформити всі необхідні папери, то краще звернутися до спеціалізованого центру, який за короткий термін надасть вам будь-які відповідні папери на абсолютно законних підставах.