Скандал з електронними браслетами не позначиться на подальшій співпраці британського уряду з G4S

Скандал з електронними браслетами не позначиться на подальшій співпраці британського уряду з G4S
Міністерство Юстиції Великобританії відмовився від пропозиції у розмірі 24,1 мільйона фунтів стерлінгів, які охоронна компанія G4S спробувала повернути в якості компенсації за «невірно нараховану вартість контрактів», що відносяться до моніторингу переміщення засуджених з використанням електронних датчиків.

G4S запропонувала ці гроші незадовго до того, як генеральний директор охоронного гіганта Ешлі Алманцев повинен був звітувати перед парламентською Комісією з контролю за витрачанням державних коштів.

Прес-секретар міністерства юстиції заявив, що до закінчення аудиту ніякі грошові суми прийматися не будуть: «Гроші не були прийняті, і зараз спільно з представниками обох компаній ми намагаємося встановити, на яку саме суму було завищено вартість контрактів».

Комісія, яка проводить аудит, опублікувала звіт, з якого стало відомо про визначні фактах. Так, зокрема, G4S отримала 4 700 фунтів стерлінгів за здійснення моніторингу за правопорушником, незважаючи на те, що електронний браслет з даної особи був знятий 935 днів тому. Співробітникам інший охоронної компанії — Serco — також не вдалося встановити охоронне устаткування за місцем проживання засудженого, але, тим не менш, за контроль засудженого компанії протягом п’яти років були перераховані 15 500 фунтів стерлінгів.

У загальній складності витрати на електронні браслети в період з 2005-го, коли уряд уклав контракти з G4S і Serco, по поточний рік склали 722 мільйони фунтів стерлінгів.

Однак, як заявляють чиновники, звинувачення в шахрайстві, пропоновані G4S і Serco, не є причиною для припинення аутсорсингу цими підприємствами деяких громадських служб. На даний момент секретаріат кабінету міністрів переглядає 28 контрактів з G4S і Serco, загальна вартість яких оцінюється в 9 мільярдів фунтів стерлінгів. Перегляд було ініційовано після того, як виявилося, що згадані компанії протягом багатьох років систематично завищували вартість своїх послуг.

Але разом з тим Френсіс Молд, міністр, який очолює інспектування, пише у своїй статті в The Independent, що не хотів би, щоб ця ситуація вплинула на можливість отримання цими компаніями майбутніх контрактів. Більше того, він очікує, що ці фірми «відновлять і зміцнять» свою репутацію.
У приватних бесідах представники уряду визнають, що «існує небезпека, що стосовно цих компаній будуть прийняті жорсткі заходи», а це, в свою чергу, може зробити подальший аутсорсинг менш конкурентним. Але Френсіс Молд дає ясно зрозуміти, що уряд не має наміру закривати ринок аутсорсингу, оскільки така практика дозволяє «економити гроші платників податків» і до того ж «підвищує продуктивність».