Що являє собою протикрадіжна система і як вона працює?

Що являє собою протикрадіжна система і як вона працює?
На підприємствах роздрібної торгівлі нерідко трапляються випадки крадіжок товарів, тому їм потрібне протикрадіжне обладнання.

Сучасні антикражные системы являють собою набір з воріт з антенами й блоком живлення, датчиків на бирках і етикетках, з яких цей бар’єр зчитує інформацію, і деактиваторів, що знімають захисні елементи з реалізованих товарів.

Якщо покупець навмисне або ненавмисно спробує винести з магазину, супермаркету, продукцію, що була оплачена і деактивовано, то акустомагнітні ворота відреагують на датчик, подавши звуковий сигнал.

Акустомагнітні пристрої краще радіочастотних або електромагнітних оскільки у них вищий коефіцієнт спрацювання і вони взаємодіють з безліччю бирок-датчиків. Їм властива незначна чутливість до перешкод, рідкісні «помилкові тривоги». Їх можна поєднувати з вбудованим металодетектором для виявлення «фольгованих» сумок, використовуваних професійними злодіями. За статистикою таке оснащення запобігає до 95% спроб незаконно пронести предмети з магазинів.

Комплектуючі та витратні матеріали

Деактиватори в протикрадіжних системах виробляються в формі коробочок або килимків — останні компактні, займають небагато місця.

Купують торгові точки й:

— етикетки з помилковим штрих-кодом;
— пляшкові датчики;
— автоматичні, механічні та універсальні знімачі та ін. витратні матеріали.

На звичайних етикетках заштриховані важливі відомості, а аналоги, наприклад, призначені для протикрадіжних систем, лише імітують знайому всім штрихування.

Специфічні пристосування

Коли датчики одягаються на тару, як пляшки, то їх потрібно зняти на касі за допомогою згаданих ключів-знімачів. На певних речах, як одяг, головні убори, іграшки закріпити протикрадіжні датчик необхідно дбайливо, не пошкодивши їх цілісність. З цією метою застосовуються троси-тяги різної довжини.

Для багаторазового користування придумані датчики типу павук-сітка. Їх одягають на ковбасу, сири, пачки кави, вони немов обплутують їх, і отримали відповідну назву.

Баночки крему, зубну пасту, дезодоранти, напої-енергетики, фармацевтичні препарати часто поміщають в спеціальні бокс — сейфер. Їх розкриває касир-продавець за фактом повної оплати за ці товарні позиції з видачею чека.