Як працює сервопривід для теплої підлоги?

Як працює сервопривід для теплої підлоги?
Сервопривід — це електромеханічний пристрій, що дозволяє відкривати та перекривати лінію на звороті теплоносія окремого контуру.

До речі, рекомендуємо купить системы автоматики отопления в Voltar за привабливими цінами.

Як працює сервопривід для теплої підлоги?

Він складається з електроприводу і натискного штока — цей шток впливає на клапан, який знаходиться в колекторі теплої підлоги та в залежності від стану терморегулятора приймає відкрите чи закрите положення.

Регулювання витрати по контуру здійснюється з боку подачі теплоносія.

Сервопривід накручується на зворотний колектор. На той контур, яким слід керувати (тобто ви повинні знати де який контур на колекторі куди йде труба від нього). У колекторів для теплої підлоги (якщо ви ставили саме такий) різьблення для установки сервоприводу уніфікована. Тобто підійде будь-хто.

Для установки сервоприводу необхідно зняти штатний ковпачок і накрутити сам сервопривід.

Після установки сервоприводів на всі контури, необхідно з’єднати їх з керуючим блоком (у разі бездротової системи). Налаштувати сигнали з терморегуляторів. Тобто визначити канали, за якими вони будуть керувати тим або іншим сервоприводом. Або підключити їх безпосередньо до термодатчика якщо вони дротяні. І тоді управління буде здійснюватися безпосередньо подачею або відсутністю харчування на сервоприводи.

Сервоприводи можуть бути «нормально відкриті» або «нормально закриті». Це означає, коли напруга відсутня він дозволяє теплоносія циркулювати (нормально відкритий). Або не дозволяє (нормально закритий).

Який сервопривід ставити на управління температурою водяної теплої підлоги?

Логічніше вибрати «нормально відкритий». При такому варіанті на сервопривід в більшому співвідношенні за часом напруга подаватися не буде і теплоносій буде циркулювати (тобто опалення буде працювати). Однак більшість (якщо не всі) терморегулятори або блоки управління температурою теплої підлоги дозволяють управляти як нормально відкритими, так і нормально закритими сервоприводами в залежності від клем до яких їх підключать.