DLP — МОДНИЙ ТРЕНД ЧИ НЕОБХІДНІСТЬ? ЯК ВИБРАТИ DLP-СИСТЕМУ

У період цифрових технологій інформаційна безпека стоїть на першому місці. Ринок продажів DLP-систем на сьогоднішній день є лідером в сфері безпеки і витоку інформації.

Що представляє собою DLP система

DLP-системи є пакетом програмного забезпечення, яке захищає корпоративну, конфіденційну інформацію від витоків. Абревіатура DLP в перекладі на українську мову означає запобігання витокам даних.

Працююча система забезпечує повне збереження даних в периметрі її діяльності.

Аналізуються всі вихідні дані по засобам зв’язку: телефон, інтернет-трафік, Bluetooth, флешки та інші носії інформації.

Для високоефективної захисту конфіденційної інформації система використовує механізми для відстеження секретних документів і виявляє їх в перехоплений трафік.

Найбільш поширеними є два способи відстеження важливої документації: глибокий аналіз маркерів різних документів і шляхом перевірки вмісту тексту в документах.

Найбільш ефективним і поширеним є другий спосіб оцінки даних. Даний спосіб більш стійкий до модифікацій, які вносяться в документацію перед відправленням.

Додаткові функції

DLP-система оснащена рядом додаткових можливостей, які пов’язані з витоком інформації.

Система може використовуватися для контролю та оптимізації роботи персоналу, що особливо актуально в умовах віддаленої роботи.

Можна здійснювати контроль за використанням робочого часу працівниками, контролювати правомірність рішень і відстежувати підроблену документацію.

Перевіряється розсилка резюме, яку можуть відправляти співробітники для неузгодженого прийняття на роботу.

Безліч організацій використовують дану систему саме для координації та відстеження робочого часу співробітників.

Існує безліч окремих програм для даної функції, але вони не справляються із захистом даних і вимагають фахівців з безпеки, які повинні перевіряти всі дані, що надходять в ручному режимі.

Використання додаткового функціоналу дуже актуально для великих компаній, оптимізація робочого часу дозволяє економити величезні кошти.

У чому полягає відмінність DLP-системи

Кожна система класифікується по ряду функцій і способів блокування даних, які заборонено передавати третім особам. Існують активні і пасивні системи захисту даних.

Категорія активного захисту може блокувати інформацію, пасивний захист даних такою функцією не володіє.

Активні захисту краще справляються з перехопленням витоків, але при такому захисті можлива випадкова зупинка процесів по бізнес-операціях організації.

Пасивний захист не впливає на бізнес-процеси, але цей механізм може виявляти тільки систематичні витоку даних.

DLP-системи, що працюють по мережевій архітектурі діляться на шлюзові і хостові.

Найбільш ефективними є системи, в яких поєднані дві ці функції.

Спільне використання шлюзових і хостових компонентів дозволяє максимально підвищити захист даних.