Датчик руху: що це таке і як спрацьовує на переміщення?

Датчики руху — різновиди і принципи їх дії, область застосування, функціонування та основні технічні та експлуатаційні параметри, на які необхідно звернути увагу при виборі

Основні технічні та експлуатаційні характеристики

При виборі датчика руху слід звернути увагу на наступні характеристики приладу:

 1. Споживання струму;
 2. Робоча напруга;
 3. Тип застосованого в приладі релейного контакту:
 4. Нормально замкнутий;
 5. Нормально розімкнутий;
 6. Робочі характеристики — температурний і режим функціонування при певному рівні вологи.

Основними параметрами, за якими визначається ефективність пристрою, є дальність зони виявлення і кут огляду.

Які бувають датчики

Датчики движения призначені для перетворення фізичної величини в електричний сигнал. В результаті ми можемо виміряти цю величину кількісно (температура, вологість) або зафіксувати її зміну (розпізнати рух). Нижче перераховані датчики, доступні у вільному продажі у більшості великих гравців ринку:

 • руху / присутності;
 • відкриття вікон / дверей;
 • освітленості;
 • параметрів навколишнього середовища;
 • протікання;
 • задимлення;
 • розбиття скла;
 • витоку газу;
 • моніторингу якості повітря;
 • відеокамери.

Коли і де використовувати датчик руху для включення світла

Далеко не завжди і не скрізь зручно включати світло за допомогою вимикача. Наприклад, на сходовому майданчику, в довгому коридорі. І на вулиці біля будинку. Залишити «чергове» освітлення — це одне. Але постійно висвітлювати доріжку до будинку, ганок і під’їзні шляхи — суцільне марнотратство. Ходити в темряві — небезпечно. Або ви приїхали на машині, пізно прийшли додому … Як включати світло?

Для сходів і довгих коридорів є рішення — установка прохідних вимикачів, які дозволяють керувати освітленням з двох або більше точок. Але, якщо у вас зайняті руки, і вони не допоможуть.

Та ж проблема в технічних приміщеннях типу комори, пральні, льохи і т.д. Тут дуже часто руки зайняті. Щоб увімкнути світло, потрібно в темряві дійти кудись, поставити вантаж, а потім повернутися до вимикача. Є й інші варіанти, які ми іноді використовуємо — спробувати використовувати лікоть, поставити вантаж у ніг, включити світло, потім продовжувати свої справи. Установка детектора руху вирішує всі ці проблеми.

Зручно, до речі, робити підсвічування внутрішніх сходів на детекторах руху в котеджах. Датчики поставити на рівні ступенів вгорі і внизу, виставити інтервал відключення, достатній для підйому або спуску. Зручно. За таким же принципом можна зробити підсвічування підлоги в спальні. Опустили ноги з ліжка — включилася підсвічування. Комфортно.

Комфорт складається з дрібниць

Можна зробити підсвічування на датчику руху в шафі. Теж зручно — відкрили дверцята — світло увімкнено. Закрили — вимкнувся. І, що характерно, ніяких контактів — працює надійно.