Як підібрати ноутбук

Коли покупець приходить в магазин за новим ноутбуком, то стикається з непростою проблемою вибору. Асортимент лептопів настільки великий, що розібратися в ньому здається неможливим. Насправді, все не так складно. Пристрої мають певний набір характеристик, що дозволяє класифікувати їх на групи за призначенням. Самі виробники нерідко вказують рекомендовану сферу застосування техніки.

Наприклад, серія Lenovo IdeaPad розроблена для дому та офісу, Лінійка HP Pavilion Gaming — для ігор і кіберспорту. Щоб вибрати модель, яка буде відповідати вашим очікуванням, досить уважно вивчити технічні параметри лептопів. Придбати ноутбук Hewlett Packard можна за посиланням.

Основні критерії вибору ноутбука

Немає нічого образливіше, ніж купити портативний комп’ютер і виявити, що він не здатний справлятися з вашими завданнями. Щоб такого не сталося, при виборі звертайте увагу на такі нюанси:

  1. Процесор. Від параметрів CPU залежить дуже багато чого: продуктивність техніки, її швидкодія, енергоефективність. Процесори випускаються компаніями Intel і AMD, можуть мати від 2 до 8 ядер і різну частоту. Чим вище ці параметри, тим потужнішим буде пристрій. Для домашнього та офісного використання можна вибрати ноутбук з чіпом простіше і дешевше. А якщо ви плануєте грати в сучасні ігри зі складною графікою або брати участь в кіберсоревнованіях, тоді краще придивитися до найпродуктивнішим варіантів.
  2. Оперативна пам’ять. Ці комплектуючі відповідають за швидкодію техніки. Чим більше обсяг RAM, тим більшу продуктивність лептопа вона забезпечує.
  3. Відеокарта. Для фільмів, офісних додатків або найпростіших ігор буде досить відеокарти середнього рівня. Більш потужний пристрій знадобиться, якщо ви плануєте освоювати ігрові новинки або працювати з графічним контентом.
  4. Екран. Сучасним стандартом вважаються матриці IPS, які дозволяють насолоджуватися якісним, яскравим і чітким зображенням. Покриття дисплеїв буває глянсовим і матовим. Глянцеві екрани краще передають відтінки, видають соковиту картинку, але блікуют і володіють дзеркальним ефектом. Матові — не такі насичені в плані кольорів, але зате не відображають навколишні предмети, не створюють відблисків і менше стомлюють очі.
  5. Клавіатура. Як для офісних завдань, так і для гри важливо, щоб клавіатура була зручна. Краще, якщо це буде пристрій острівного типу, у якого кнопки розташовуються на деякій відстані одна від одної. Завдяки цьому при управлінні персонажем або наборі тексту пальці не промахуються потрібної клавіші. Корисною опцією буде також і підсвічування, з якої кнопки добре видно навіть в темний час доби.

Якщо при виборі моделі врахувати всі основні параметри, тоді куплена техніка порадує вас своїми робочими характеристиками і буде комфортною в використанні.