Як обрати охоронну фірму

Приймаючи рішення поставити сигналізацію в своє житло, людина хоче тільки одного — безпеки. Відчувати себе в безпеці, не переживати і бути спокійним за збереження свого майна і життя близьких людей. Знати, що в будь-якій небезпечній ситуації на допомогу приїде група швидкого реагування.

Тому вибираючи охоронну фірму, Ви платите за свою безпеку та охранные услуги, а не за сигналізацію.

З чого почати?

Охорона будь-якого приміщення неможлива без обладнання. Його установка і підбір може бути виконаний охоронною фірмою і її технічним відділом, самостійно Вами або ж підрядною монтажною організацією. Варіантів обладнання — маса, Ви підбираєте зручний Вам з монтажною організацією або менеджером охоронної фірми. За Вашим запитом і типу приміщення це буде необхідний мінімум для блокування з можливістю розширення.

Важливо! Рекомендації монтажних організацій далеко не завжди є об’єктивними. Найчастіше вони рекомендують ту компанію, що дає їм «відкати» за кожен наведений об’єкт.

Але один з найважливіших виборів, який Вам доведеться зробити — це вирішити якесь охоронної компанії на пульт довірити своє приміщення.

Що таке пультова охорона?

В охоронній фірмі є спеціально організоване приміщення з усім технічно необхідним обладнанням. Це персональні комп’ютери з програмним забезпеченням, яке дозволяє бачити стан кожного індивідуально запрограмованого об’єкта (будинку, квартири, магазину, офісу тощо) та його складових.

При програмуванні головного приладу (хаба сигналізації), технік виводить сигнал на пульт з певними параметрами. Якщо спрацьовує тривога на будь-якому з датчиків, прилад моментально передає сигнал на пульт. При отриманні сигналу оператор передає дані групі швидкого реагування.

На що варто звернути увагу при виборі охоронної фірми?

Ліцензія від МВС на певний вид діяльності і «вік» компанії на ринку охоронних послуг.

Наявність матеріально-технічної бази. Тобто крім пульта чи є у компанії свої авто для реагування, їх кількість. Деякі вважають за краще працювати через субпідряд. Але давайте міркувати тверезо — у компанії-підрядника в пріоритеті будуть тривоги по своїх об’єктах.

Ваш контакт з фірмою це менеджер. Не соромтеся задавати йому всі Ваші питання. Навіть якщо вони здаються безглуздими. Одним з необхідних нехай буде питання про наявність GPS-трекерів в машинах.

Обов’язково читайте договір! Ось прям наполягаємо. Вони можуть здаватися однаковими у всіх, але це не так:

Віддайте перевагу компанії, у якій цифрами прописано час прибуття екіпажу швидкого реагування. Чи не «в найкоротші терміни», а 5-7-10 хвилин.

Уточніть несе компанія матеріальну відповідальність, її розмір і випадки, в яких її Вам виплатять. Необхідно знати свої права.

Поцікавтеся кількістю екіпажів, їх розташуванням по місту і комплектацією — одна людина в машині не може якісно захистити власність при проникненні, а також обстежити тил і фасад об’єкта. Хоч і затримувати злочинців це прерогатива Управління поліції і охорони, але приватна фірма володіє правами на затримання до прибуття патрульної машини. Вони оснащені обмундируванням, стяжками і перцевим балонами для нейтралізації особливо буйних особистостей.

Відповідальна охоронна компанія попросить у Вас 2 примірника ключів для доступу до квартирних дверей. Згідно із законом вони не мають права заходити на територію квартири або отримувати ключі від вхідних дверей. Але доступ до тамбуру і під’їзду дадуть можливість оперативно оглянути майданчик і вхідні двері на предмет цілості і слідів злому.

Запитуйте у знайомих який охоронною компанією вони «охороняються». Іноді такі відгуки набагато об’єктивніше тих, що Ви можете знайти в інтернеті.