Як вибрати адвоката?

Це питання задають собі практично всі громадяни, які стикаються із юридичними проблемами.

Від цього вибору може залежати чи отримаєте спадщину, компенсацію за неякісний товар або затоку квартири, кримінальне покарання або виправдувальний вирок.

Крім того, що у більшості випадків дуже складно чи навіть неможливо виправити помилки, допущені іншим юристом.

При виборі адвоката варто звернути увагу на його манеру спілкування під час особистої зустрічі, переглянути судові акти у справах, які, як вважає адвокат, закінчилися на користь клієнтів. Крім того, слід оцінити, наскільки глибоко юрист, особливо якщо це юрист по жилищным делам, вникає в суть вашої проблеми.

Як знайти адвоката

Один із найпростіших способів знайти адвоката — зв’язатися з якоюсь правозахисною організацією. Як правило, вони близько співпрацюють із юристами різних напрямків та можуть допомогти у виборі. Крім того, адвоката можна знайти за допомогою інтернету або спитати у знайомих, яким ви довіряєте.

Чи можна десь знайти дані про виграні справи адвоката

Знайти будь-де дані про виграні справи адвоката, крім їх кількості, не можна. Така інформація може бути у відкритому доступі лише за умови, що сам юрист її опублікує. Проте подібне відбувається вкрай рідко, оскільки кожен фахівець має зберігати адвокатську таємницю.

Як оцінити адвоката

Насамперед необхідно переконатися, що людина справді є фахівцем. Для цього слід дізнатись у адвоката реєстраційний номер. Потім його слід перевірити на сайті управління Міністерства юстиції.

Під час спілкування з фахівцем слід звернути увагу на те, як він говорить. Показником хорошого адвоката буде здатність пояснити юридичні тонкощі справи простою та зрозумілою мовою.

У юридичній професії вважається гарним тоном показати клієнту результати своєї роботи — справи, де юрист досяг позитивного результату, відгуки задоволених клієнтів.

Широко відомі випадки, коли на сайтах юристів було опубліковано судові акти та наведено номери справ, які відсутні на офіційних сайтах судів, відео-відгуки, записані професійними акторами, письмові відгуки, залишені неіснуючими людьми.

Варто насторожитися, якщо фахівець обіцяє вирішити усі ваші проблеми ще до ознайомлення з подробицями справи. Якщо адвокат запитує надто маленький або великий гонорар, це може судити як про слабку кваліфікацію юриста, так і про його бажання нажитися на клієнта. Оцінити середню вартість адвокатських послуг у конкретному регіоні можна на сайті адвокатської палати. На порталі зберігаються відомості про щорічні гонорари спеціалістів.