Навіщо потрібне фальцювання креслень?

Інженерні та проектні компанії використовують безліч креслень різного формату. Ці креслення вимагають зберігання у стандартному уніфікованому вигляді. Для цього використовується фальцювання. У межах цієї процедури виконується згинання листів. В результаті більші креслення (А0 або А1) трансформуються в компактні за розмірами формати (А4).

Завдання фальцювання

Фальцювання дозволяє привести креслення до зручного формату. Завдяки цьому забезпечується їх зручне зберігання та використання. Фальцювання дозволяє не тільки заощадити місце, а й забезпечує можливість безпроблемної підшивки креслень до решти документації. Ця процедура гарантує акуратне та грамотне укладання креслень, що відповідає загальноприйнятим стандартам.

Від чого залежить якість фальцювання

На результат цієї процедури впливає одразу кілька факторів. По-перше, якість фальцювання залежить від товщини листа. Якщо використовується папір товщиною понад 90 мкм, то знадобиться делікатне поводження. На такому папері вже після створення трьох згинів з’являються візуально помітні похибки.

По-друге, на якість впливає маса паперу. Що цей показник, тим складніше надати кресленням необхідну форму. По-третє, важливим чинником є вологість листа. Цей показник має бути меншим за 10%. За рахунок цього забезпечується більш точний вигин та запобігає пошкодженню волокон.

Фальцовка чертежей залежить і від напрямку волокон. Якщо воно поздовжнє, ця процедура буде набагато простіше. При цьому вигини листів будуть чіткішими. При поперечному напрямку фальцювання краще не виконувати. І тут відбудеться деформація волокон. Додатково потрібно враховувати кількість фальців. Чим більше згинів, тим складніший процес фальцювання.

Спосіб фальцювання креслень

Способи фальцювання

Існує більше 10 способів фальцювання. Їх можна розділити на 4 групи:

  1. стандартне;
  2. середньо-складне;
  3. складне;
  4. особливе.

Креслення фальцюються перпендикулярно. Цей тип технологічної операції належить до категорії стандартних методів. Перпендикулярне фальцювання гарантує максимально компактне складання виробу. Цей метод актуальний як для креслень, але й у карт, схем, інструкцій тощо. Серед інших популярних способів фальцювання варто відзначити гармошку та намотування. У першому випадку вироби складаються так, щоб згини були паралельними та зверненими всередину. При використанні намотування листи згинаються в один бік.

Варіант фальцювання

Устаткування для фальцювання

Ця процедура виконується як вручну, так і за допомогою спеціального обладнання. Для її виконання зазвичай застосовуються фальцапарати та фальцмашини. Через ці пристрої прокочується складений папір. Вона проходить крізь притискні вали, у результаті виходить креслення необхідного формату. Фальцапарати можна зустріти в центрах поліграфічних послуг та друкарнях.

Сьогодні більшість креслень фальцюють за допомогою спеціальних машин. Ручне фальцювання актуальне лише для опрацювання ексклюзивних поліграфічних виробів.