Здоров’я починається з кишечника: важливість нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту

Важкість у шлунку, здуття, нудота — ці та інші симптоми порушення шлунково-кишкового тракту (ШКТ) відомі більшості з нас. Їх у жодному разі не слід ігнорувати, оскільки робота цієї складної системи впливає на здоров’я загалом. Тільки за умови правильної роботи шлунка й кишечника організм отримує всі необхідні речовини для будови клітин та нормальної життєдіяльності. Якщо розлади постійно повторюються, необхідно проконсультуватися з лікарем (терапевтом, гастроентерологом).

Що потрібно робити?

Проблеми з травленням можуть виникати з різних причин, починаючи від неправильного харчування та закінчуючи різними патологіями, тому рекомендації лікаря для кожної людини відрізнятимуться. Однак у більшості випадків нормалізація роботи шлунково кишкового трактупотребує:

  1. Дотримання режиму харчування. Потрібно постаратися організувати постійний графік із харчуванням в один і той самий час. Це необхідно, щоб вчасно вироблялися необхідні ферменти — речовини, що розщеплюють компоненти їжі. Якщо з якоїсь причини вироблення ферментів порушено, лікар може призначити прийом спеціальних ферментних комплексів, широкий вибір яких представлено в Shop Anti-Aging.

  1. Зменшення прийому шкідливих продуктів. До них належать жирні та смажені страви, копченості, а також солодощі. У раціоні має бути більше тушкованих, варених і запечених страв. Корисними є продукти, приготовані на парі: вони низькокалорійні, до того ж зберігають максимум мікроелементів та вітамінів.

Торти, тістечка, цукерки та інші солодкі десерти негативно впливають на здоров’я шлунково-кишкового тракту, оскільки наявний у них цукор викликає бродіння. Унаслідок цього порушується баланс кишкової мікрофлори, що проявляється підвищеним газоутворенням та іншими неприємними симптомами. Усунути їх допомагають спеціальні препарати, що містять корисні бактерії — пробіотики (Probiotic). Який саме, у якій кількості та коли приймати пробіотик,підкаже лікар. Такі препарати показали свою ефективність у комплексному лікуванні багатьох хвороб, включно з дисбактеріозами, діатезами, інфекційними захворюваннями та порушеннями імунної системи. Пробіотики, вітамінні комплекси та ферментні препарати можна замовити на сайті Shop Anti-Aging.

  1. Ведення активного способу життя. Нормалізація роботи шлунково кишкового трактунеможлива за малорухливого способу життя. Посильні фізичні навантаження сприяють гарному кровопостачанню всіх органів та активній роботі ШКТ. Невипадково санаторне лікування органів травленняу спеціальних закладах, окрім дієтотерапії та прийому ліків, передбачає гімнастику й заняття на свіжому повітрі.

Стежте за правильним харчуванням і способом життя та будьте здорові!