Введення об’єкта в експлуатацію в Україні

У залежності від ступеня навантаження, різні об’єкти будівництва проходять різні процедури отримання акта про введення в екплуатацію. На відміну від введення об’єкта в експлуатацію в Україні середнього ступеня навантаження (СС1), який передбачає спрощену процедуру оформлення документації, отримання відповідного сертифікату для введення в експлуатацію об’єкта середньої навантаженості (СС2) вимагає значних зусиль. До початку будівництва необхідно отримати містобудівні умови та обмеження, технічні умови, експертну проектну документацію, дозвіл на виконання будівельних робіт.

Отримання акта введення в експлуатацію

Щоб швидко і успішно отримати акт введення в експлуатацію, слід заручитися підтримкою фахівців з практичним досвідом. Таких фахівців ви знайдете у нас, а також весь необхідний юридичний та консультативний супровід. Зосередьтеся на своєму основному бізнесі, а ми подбаємо про ваші дозволи на будівництво!

Необхідність отримання документа акт введення в експлуатацію в Україні, що засвідчує прийняття об’єкта в експлуатацію, викликана тим, що без такого документа неможливо:

а) подальше укладання договорів з комунальними підприємствами на електропостачання, водопостачання та водовідведення тощо,

б) оформлення права власності, а отже, і можливість відчуження (продажу) будівлі в майбутньому.

Процедура отримання сертифіката LexStatus

Для отримання бажаного акта подаються відповідні документи для прийняття в експлуатацію об’єктів нерухомого майна. Відповідно до вимог законодавства їх можна подати також в електронній формі через сервіс державних послуг «Дія», а саме:

  • акт готовності об’єкта до експлуатації;
  • квитанція (платіжне доручення) про оплату сертифіката;
  • заява на отримання сертифіката.

Відповідно до статті 2 Закону «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудування» від 14.10.1994 р. «208/94-ВР» користування об’єктами ПС2, не зданими в експлуатацію, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 370 прожиткових мінімумів працездатних осіб (станом на січень 2022 року – 917 970 грн.).

Процедура отримання сертифіката включає наступні важливі моменти:

  • строк прийняття рішення про видачу/відмову у видачі довідки – до 15 днів.
  • у разі прийняття рішення про відмову у видачі довідки допускається можливість повернення відповідної плати та вартість оформлення акта введення в експлуатацію. Для цього: а) подати письмову заяву; б) дозвільний орган розглядає заявку та вносить відповідне подання; в) до органів Державної казначейської служби подається заява про повернення коштів з бюджету (до якої додається заява).
  • датою введення об’єкта в експлуатацію є дата видачі сертифіката, який розміщується в електронному кабінеті користувача на порталі «Дія».