Що таке SEO

SEO – основне джерело трафіку для багатьох сайтів. Його називають умовно-безкоштовним способом просування, тому що власники сайтів не платять за кожен перехід на ресурс, як за використання реклами. За порівняно невеликих витрат SEO здатне приносити десятки тисяч переходів на місяць.

Що таке SEO

SEO від devosa.website — це роботи з оптимізації сайту під вимоги пошукових систем. Простими словами це набір методів для просування сторінок сайту в топ-10 пошукової видачі. Чим більше сторінок буде у топі, тим більше трафіку отримає сайт.

Допустимо, хтось шукає в інтернеті інформацію про те, як вибрати стиль дизайну інтер’єру. Пошукова система розпізнає запит та видасть релевантні сторінки зі статтями на цю тему. SEO потрібно, щоб «показати» пошуковій системі, що на сторінці нашого сайту є потрібна користувачам інформація. Тоді пошукові системи включать у видачу та її.

Над пошуковою оптимізацією працює SEO-фахівець — фахівець із просування сайтів у пошукових системах. Він збирає ключові запити, аналізує видачу, формує рекомендації та технічні завдання (ТЗ) для програмістів, дизайнерів, копірайтерів та робить багато чого ще.

SEO використовують інтернет-магазини, банки, маркетплейси, онлайн-школи, ЗМІ та багато інших організацій. Наприклад, ви читаєте цей текст серед іншого завдяки SEO.

Для чого потрібно SEO

Головна мета SEO – отримувати трафік. SEO-фахівці працюють над тим, щоб пошукові системи вважали сайт якісним та частіше показували його у пошуку.

Трафік потрібний компаніям, щоб заробляти. Завдяки SEO сайт відвідує багато людей і деякі з них купують на сайті товари або замовляють послуги. Чим більше користувачів відвідуватиме ресурс, тим більше зможе продати бізнес.

Крім того, бізнес може переслідувати інші цілі – покращити репутацію, підвищити впізнаваність компанії та лояльність до неї. Все це теж впливає на прибуток, і цього також можна досягти за допомогою SEO.

Які бувають види оптимізації

SEO буває трьох видів: чорне, сіре та біле. Цей поділ умовний і сформований самими SEO-фахівцями.

Чорне SEO – це нелегальна оптимізація, яка порушує правила пошукових систем. Така оптимізація дає швидкі результати, але алгоритми пошукових систем карають за неї знижують сайт у видачі або перестають індексувати зовсім.

До методів чорного SEO відносяться, наприклад:

  • Використання дорвею – це сторінка або сайт, які автоматично перенаправляють відвідувачів на інший ресурс. Зазвичай дорвеї оптимізують під велику кількість запитів текстами, які не мають цінності для читача. За рахунок цього вони можуть виходити в топ видачі і приносити трафік ресурсу, що просувається.
  • Прихований текст – це текст, який не бачать користувачі, але бачать пошукові системи. Наприклад, білий текст на білому тлі. До нього додають велику кількість запитів, щоб вийти в топ за ними.
  • Клоакінг — це метод, при якому користувачеві показують один вміст сторінки, а пошуковикам — інший.

Сіре SEO — це оптимізація за допомогою інструментів, які не рекомендовані, але й не заборонені. До сірих методів відносять, наприклад, невеликий переспа ключовими словами і використання платних посилань.

Зазвичай пошукові алгоритми не помічають невеликих відхилень від норми, тому деякі SEO фахівці використовують методи сірого SEO. Але якщо зловживати ними, сайт може втратити позиції в пошуку, отримати тимчасове блокування або блокування деяких сторінок.

Біле SEO — це комплексний підхід до просування, який не порушує правила пошукових систем. Біле SEO обходиться дорожче і дає результати пізніше, проте без ризиків підпасти під санкції пошукових систем.

При білому SEO дотримуються рекомендацій пошукових систем. Наприклад, відповідно до рекомендацій «Яндекса» створюють сайти з оригінальним контентом або сервісом, ретельно опрацьовують дизайн, залишають лише корисні та цікаві посилання.